Jak na eshop přes WordPress (kompletní návod)

Udělejte si eshop ve WordPress a začněte vydělávat již dnes. Ukážeme si, jak si jej můžete rychle a jednoduše udělat přes plugin WooCommerce .

Eshop vo WordPress cez plugin WooCommerce

Co je WooCommerce?

WooCommerce je bezplatný WordPress plugin, který přidává do webové stránky funkcionalitu eshopu. Patří mezi nejčastěji používané e-commerce platformy. Pohání 28% internetových obchodů na světě.

Plugin je volně stažitelný z WordPress repozitáře . Je kompatibilní s mnoha WordPress šablonami a většinou jejich rozšíření.

Proč si udělat eshop ve WordPress ?

Udělat si eshop ve WordPress přes plugin WooCommerce přináší mnohé výhody. Za nejdůležitější výhody považuji tyto:

 • Instalaci a nastavení jednotlivých funkcí stránky zvládne i začátečník. Nemusíte mít žádné znalosti o programování.
 • Pro jednodušší a rychlejší vyhledávání zboží umožňuje přidat ke každému produktu více kategorií, barev, velikostí a podobně.
 • Zobrazuje hodnocení produktů přímo na stránce jednotlivých produktů.
 • Umožňuje nastavení více druhů řazení zboží : od nejnovějšího, nejlevnějšího, nejdražšího, podle popularity, či podle hodnocení.
 • Podporuje externí platební brány – konkrétně více než 140 specifických platebních bran. Můžete přijímat platby kreditními kartami, prostřednictvím PayPal, Amazon Payments, Stripe nebo bankovních převodů. Nastavit lze i zaplacení při doručení zboží.
 • Samozřejmě, že lze také upravit nastavení měny .
 • Umožňuje přidat na stránku mnohé funkce. Například: rezervaci zboží, Google mapy, online chat, propojení na sociální sítě a kalkulace ceny dopravy na základě geolokalizace zákazníka.
 • Dostupné pluginy pro nastavení účetnictví a vystavování faktur.
 • Nemusíte se obávat ztráty dat při změně poskytovatele web hostingu. S pluginem Woo máte všechna data pod kontrolou.
 • Podporuje mobilní zařízení -> je responzivní .

Zdá se vám WooCommerce příliš složitý? Vyzkoušejte FAPI , SimpleShop nebo eshop-rychle .

Jak si udělat WordPress eshop?

WordPress eshop si uděláte tak, že si nainstalujete a nastavíte plugin WooCommerce . Pokud nevíte jak na to, podívejte se na tento návod jak si nainstalovat plugin .

Potřebujete podrobnější postup? Prohlédněte si kompletní WooCommerce návod pro začátečníky jak si udělat eshop. Jedná se o nejrozsáhlejší bezplatný online WooCommerce návod v češtině, takže zde naleznete vše potřebné.

Co je zapotřebí k vytvoření eshopu?

Kromě samotného pluginu je zapotřebí :

Web hosting a doména

Hosting je prostor na serveru. Tento prostor potřebujete k uložení souborů vaší stránky, které jsou důležité pro její funkčnost. Navíc potřebujete doménu — název stránky. Doména směřuje na místo na serveru, kde jsou uložena vaše data.

Při vybírání hostingu vezměte v úvahu hlavně to, zda je optimalizován pro WordPress . Měl by také poskytovat dostatečnou rychlost načítání vaší stránky, měl by být bezpečný a nabízet 24 hodinovou zákaznickou podporu a také dostupný bez častých poruch serveru. Porovnejte také ceny poskytovatelů hostingu.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Šablona vhodná pro eshop

Když už máte vybraný hosting a doménu, potřebujete také vhodnou šablonu, která je kompatibilní s pluginem Woo. Pro inspiraci si můžete prohlédnout tento seznam top 30 šablon pro online obchody .

Z prémiových eshopových šablon mám dobré zkušenosti s Flatsome az bezplatných s oficiálním tématem Storefront přímo od WooCommerce týmu.

WooCommerce pluginy

Funkcionalitu eshopu si můžete rozšířit vhodně zvolenými pluginy. Z prémiových pluginů doporučuji oficiální pluginy a pluginy od YIThemes .

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.

Platební brány

Pro váš eshop můžete použít různé platební brány . K implementaci platebních bran do WooCommerce se nejčastěji používají následující pluginy:

 • Platobnebrany.cz naleznete zde WooCommerce pluginy na platební brány a fakturaci.
 • Toret.cz – specializuje se na WooCommerce pluginy pro české a slovenské eshopové prostředí. Naleznete zde užitečné pluginy pro dopravu, platební brány, fakturaci a účetnictví, porovnávače produktů, dropshipping, XML feedy a jiné.

Chcete-li vědět co všechno vás čeká z hlediska zákonů, dodavatelů a jiných povinností, přečtěte si článek jak založit eshop .

Alternativy

Kromě WooCommerce existují i jiné výborné eCommerce řešení, přes které si můžete udělat eshop. Pokud si chcete udělat vlastní eshop rychle a jednoduše, doporučuji vyzkoušet některou z těchto služeb:

Oficiální zdroje

Jít na WooCommerce

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here