WordPress šablony pro eshop – TOP 30

V tomto článku jsem pro vás vybral nejlepší šablony pro WordPress eshop . TOP 30 z bezplatných i prémiových WooCommerce šablon, které má zaujaly svým vzhledem, rychlostí a nápaditostí. Jako bonus vám prozradím, které dvě WooCommerce šablony se mi nejvíc osvědčily.

WordPress šablony pro eshop

Najít vyhovující WordPress šablony pro eshop nemusí být snadné. Ne proto, že by WordPress nenabízel kvalitní řešení. Ale proto, že jich má v nabídce tolik. Můžete být tak ohromený bohatostí výběru, že si nebudete umět zvolit pouze jednu. Možná vám při výběru pomůže můj malý přehled.

Velkou výhodou WordPress šablony pro eshop je její propojení s pluginem WooCommerce , který je pro bohatý výběr funkcí pro vytvoření e-shopu, výborným řešením pro každý internetový obchod. Jednotlivé šablony se od sebe navzájem liší.

Překvapí hlavně šablony zdarma. I když jich je méně než placených šablon, nabízejí dostatek funkcí pro přehledně vytvořené rozvržení stránek. Placené šablony nabízejí ovšem více možností. Naleznete zde vhodné řešení pro každý eshop.

Před výběrem konkrétní šablony doporučuji přečíst si návod jak si vybrat WordPress šablonu .

Zdá se vám WooCommerce příliš složitý? Vyzkoušejte FAPI , SimpleShop nebo eshop-rychle .

A toto je můj výběr prémiových a bezplatných Top 30 témat pro rok 2019 :

1. Emporos

emporos

Emporos patří mezi multifunkční WordPress šablony pro eshop . Je plně podporována pluginem WooCommerce. Využijí ji různé typy internetových obchodů. Nabízí několik možností uspořádání zboží a praktická nastavení parametrů produktu. Uživatelé jistě ocení také optimalizaci pro maximální rychlost načítání.

Asi není třeba připomínat, že vývojáři nezapomněli ani na SEO optimalizaci a kompatibilitu se všemi zařízeními, bez kterých se dnes neobejde žádný internetový obchod. S použitím této WooCommerce šablony se váš eshop jistě odliší od ostatních. Navzdory velkému množství možností je snadno nastavitelná. Emporos má k dispozici různá dema pro odlišné druhy zboží.

Více info a demo

2. Halena

halena

Halena je plně responzivní WordPress WooCommerce šablona pro online obchody. Zaujal mě její minimalistický design, díky kterému unikátním způsobem vynikne prodávané zboží. Obsahuje čtyři předem připravené stránky a několik způsobů rozložení produktů.

Uživatel si ji snadno personalizuje podle svých představ. Obsahuje také funkce jako automatické zvětšení obrázku zboží, filtr a vyhledávání. Je vhodná pro jakékoli produkty.

Více info a demo

3. The Hanger

the hanger

The Hanger obsahuje všechny potřebné funkce pro vytvoření e-shopu. Má moderní vzhled. Tato WooCommerce šablona je kompatibilní s více WordPress pluginy a plně responzivní , takže zboží dobře vynikne i na malé obrazovce.

Obsahuje také podstránku blogu. Je vhodná pro produkty různého druhu. K dispozici je řada možností nastavení menu, obrázků, produktových stránek a kategorií. Instaluje a personalizuje se poměrně jednoduše pomocí uživatelské příručky.

Více info a demo

4. Handmade

handmade

Plně responzivní WordPress šablona speciálně vyvinutá pro prodej handmade produktů . Nainstalujete ji jedním kliknutím. Nabízí několik provedení stránky a možností rozložení výrobků. To co mě na této WooCommerce šabloně upoutalo nejvíc, jsou kvalitní barvy a možnost animace.

Při vložení do e-shopu se neztratí nic z originality výrobku. Dokonalost provedení šablony doplňují možnosti prezentace pomocí pluginu Revolution Slider a pluginu Visual Composer.

Šablona je vhodná pro všechny druhy handmade výrobků. Plugin WooCommerce poskytuje potřebné funkce pro jejich prodej od vložení do nákupního košíku, přes dopravu až po platební bránu.

Více info a demo

5. Merchandiser

merchandiser

Merchandiser je moderně působící WooCommerce šablona pro online obchody. Minimalistický design stránky vytvořené pomocí této šablony přitahuje zvýšenou pozornost zákazníků na produkt. Šablona je rychlá a spolehlivá. Žádný návštěvník jistě neodejde ze stránky kvůli dlouhé době načítání produktů.

Plně funkční a jedinečná stránka internetového obchodu lze vytvořit poměrně jednoduše. Merchandiser šablona je plně responzivní. Zákazníci si mohou pohodlně prohlížet zboží, číst veškeré potřebné informace a nakupovat z jakéhokoli zařízení.

Více info a demo

6. June

june

June je multifunkční WooCommerce šablona pro e-shopy, kterou lze použít i pro vytvoření stránek s jiným zaměřením. Podle vzhledu stránek vytvořených pomocí této šablony, si dovolím říci, že záměr vývojářů byl uchvátit zákazníky . Šablona v sobě spojuje moderní, lákavě působící design a funkcionalitu.

K dispozici má více než 200 předem připravených rozložení stránek a zboží. Pomocí této šablony lze vytvořit internetové obchody pro jakékoli produkty. Je vhodná i pro velké nadnárodní online obchody. Obsahuje několik zabudované pluginy jako jsou Layer Slider, Visual Composer, Apple Live Photo a jiné.

Více info a demo

7. Classico

classico

WordPress šablona pro online obchody Classico je dobrá volba pro prodejce, kteří chtějí zákazníka oslovit působivou a reprezentativní stránkou. Na výběr nabízí z více předem připravených designů vzhledu stránky od jednodušších s kombinovaným rozložením obrázků až po složitější grafiku s obrázky na celou obrazovku .

V šabloně lze navolit vhodné filtry, rozložení menu, obrázků zboží a sliderů. Instaluje se jedním kliknutím. Pro krásnější vzhled stránky je součástí šablony také plugin Visual Composer.

Více info a demo

8. Vitrine

vitríně

Vitrine obsahuje dema na několik druhů produktů od módních oděvů, přes nábytek až po elektroniku . Její vývojáři měli během celé tvorby šablony na mysli efektivní prodej. Uživatel jistě ocení SEO optimalizaci, rychlost, více než 70 předem připravených stránek a kompatibilitu s více pluginy, například pluginem Multi-vendor.

Pro jednodušší ovládání je k dispozici tutoriál, který je provede nastavením stránky, vkládáním produktů a důležitých informací o zboží, možnostech filtrování, platby, dopravy a pod.

Více info a demo

9. Bronx

bronx

Bronx je stylová prémiová šablona pro e-shopy. Zboží vložené na stránku vytvořenou pomocí této šablony vypadá jednoduše dobře. Nabízí mnoho možností nastavení jednotlivých funkcí stránky. Pozadí má jednoduchý design, čímž se do popředí dostává prodávaný výrobek.

Menu je přehledné, zákazník se v obchodě jistě neztratí. Součástí šablony je také blog. Můžete si zde zvolit klasické nebo masonry uspořádání článků.

Více info a demo

10. Polaris

polaris

Minimalistická WordPress eshop šablona, která má fantastický vzhled. Obsahuje vše pro plně funkční, úspěšný internetový obchod: předem připravené možnosti uspořádání přehledného menu, různé typy uspořádání zboží, popisů produktů a jejich parametrů . Několik stylů designu je přizpůsobeno pro jednotlivé druhy produktů.

Šablona Polaris je vhodná pro potraviny, restaurace, módu, šperky i starožitnosti. A to jsme ještě zdaleka nevyčerpali všechno. Je rychlá a plně responzivní. Najdete zde také praktické maličkosti jako Google mapy, online chat se zákazníky a platební brány s různými možnostmi. Instaluje se jedním kliknutím.

Více info a demo

11. Velo

velko

Tato responzivní WooCommerce šablona se specializuje na e-shopy pro cyklisty . Toto zaměření však není pevně určeno. Vele lze výborně použít i na jiné druhy zboží. Šablona je rychlá, bezproblémová a vypadá opravdu profesionálně.

V šabloně jsou zabudovány známé pluginy Revolution Slider, Visual Composer a Advanced Custom Fields. Má více než 20 předem připravených unikátních designů .

Více info a demo

12. WooPress

woopress

WooPress je profesionální WordPress WooCommerce e-shop šablona. Její moderní vzhled působí velmi elegantním dojmem. Kromě toho uživatele osloví i její funkčnost a možnosti nastavení. Obsahuje více než 20 různých rozložení stránky . Má široké využití.

Je vhodná pro internetové obchody s hračkami, nábytkem, květinami, kosmetikou, šperky, pánským i dámským oblečením i restaurace .

Více info a demo

13. Labomba

labomba

Samotný název šablony napovídá hodně o jejím vzhledu a účelovosti. Stránka vytvořená pomocí této šablony se jistě odliší od ostatních. Poskytuje nekonečno možností. Naleznete v ní vše potřebné pro e-shop, kvalitní prezentaci portfolia a blog.

Vývojáři určili tuto šablonu především pro nejnovější módu a módní design. Proto také kladli důraz na její barevnost. S využitím Visual Composeru je šablona snadno nastavitelná.

Více info a demo

14. Noraure

noraure

WordPress WooCommerce eshop šablona Noraure poskytuje možnost kvalitní a působivé prezentace zboží. Při vytváření stránky oceníte spoustu zabudovaných pluginů, widgetů, nekonečné barevné možnosti, kvalitní google fonty a instalaci jedním kliknutím.

Stránka eshopu vytvořená pomocí této šablony bude mít moderní a lákavý vzhled. Je určena pro módu, kosmetiku a víceúčelové online obchody.

Více info a demo

15. Savoy

savoy

Savoy patří mezi minimalistické šablony pro online obchody. Je plně responzivní. Její minimalistický, stylový a moderní design zvláště vynikne na malých obrazovkách. Pomocí této šablony si vytvoříte kvalitní základ pro váš internetový obchod. Chcete-li rozšířit její možnosti, tak si k zabudovanému pluginu Slider Revolition dokupte i další.

Více info a demo

16. Oxygen

oxygen

Oxygen je šablona, která byla vyvinuta na frameworku Bootstrap . Vývojáři při jejím navrhování mysleli speciálně na online obchody. Šablona je SEO optimalizována. Nabízí mnoho variací nastavení domovské stránky, písma a blogu. Obsahuje pluginy Visual Composer a Revolution Slider. Je kompatibilní is pluginem Retina.

Mezi jednotlivými obrázky lze rychle listovat a prohlížení stránky je optimalizováno pro dotyková zařízení.

Více info a demo

17. Shopkeeper

shopkeeper

Shopkeeper je multifunkční WooCommerce šablona pro online obchody. Díky Revolution Slideru nabízí kvalitní zpracování vložených obrázků a možnost jejich zobrazování na celou obrazovku.

10 předem připravených domovských stránek a samozřejmě i řadu variací rozložení obrázků zboží a stylů hlavičky stránky. Najdete zde také blog. Tuto šablonu lze použít také k vytvoření produktového katalogu.

Více info a demo

18. Nitro

nitro

Šablona Nitro je vhodná pro vytvoření eshopu s módním oblečením, šperky, nábytkem, domácími potřebami, elektronikou, sportovními potřebami a online obchodů se zbožím různého druhu . Je rychlá. Design šablony je minimalistický, čímž upozorňuje na produkt.

Obsahuje více než 200 předem připravených možností uspořádání stránky. A navíc také praktické pluginy, které ocení každý prodejce při tvorbě svého online obchodu: Size Guide, Advanced Product Filter, Revolution Slider, Visual Composer a další. Samozřejmě, že je kompatibilní i jinými populárními pluginy.

Více info a demo

19. Blance

blance

Minimalistická WordPress šablona vhodná pro eshop. Nabízí několik variací vzhledu domovské stránky a stránek pro produkty. Její čistý design, uprostřed kterého vynikne prodávané zboží, působí profesionálně.

Můžete si vybrat ze šesti předem připravených domovských stránek, z více vzhledů záhlaví a uspořádání produktů. Má jednoduchou instalaci. Pomocí online návodu ji zvládne i začátečník.

Více info a demo

20. Storefront

storefront

Storefront je nejoblíbenější volně dostupná WordPress šablona pro eshop. Vytvořili ji autoři pluginu WooCommerce. Je kompatibilní is většinou jeho rozšíření. Jejím cílem je poskytnout kompletní řešení pro internetový obchod napojený na WooCommerce.

Je jednoduchá, snadno nastavitelná a přehledná. Samozřejmostí je SEO optimalizace a kompatibilita s počítači, tablety i mobilními telefony. K dispozici má několik možností rozložení a barevného provedení.

Šablona má k dispozici několik rozšíření. Mnohé z nich jsou zdarma, některé si musíte koupit. Storefront lze snadno přizpůsobit pomocí child themes. Nemusíte se při tom bát ztráty stávajících údajů a nastavení.

Šablony jmenované níže jsou Child themes pro Storefront.

Více info a demo

21. Deli

děli

Oficiální stránka WooCommerce hovoří o tématu Deli: „ Šablona pro obchody s charakterem. S tímto výrokem můžu jen souhlasit. Deli má lákavý, přírodně působící design, který vhodně doplňuje její přehlednost a funkčnost. Je vhodná pro eshopy s nabídkou potravin, hotových jídel, handmade výrobků, zdravého jídla a bioproduktů.

Je volně dostupná – bezplatná. Její instalace vám nezabere moc času. K nastavení všech funkcí je k dispozici manuál. Její zabudování v šabloně Storefront poskytuje WooCommerce integraci.

Více info a demo

22. Hotel

hotel

Šablona Hotel je určena pro ubytovací zařízení jako jsou hotely, penziony a podobně. Poskytuje přehledné nastavení rezervace termínů a služeb. Její vzhled je jednoduchý a přehledný. Snadno se personalizuje na podmínky konkrétního poskytovatele ubytování.

Více info a demo

23. Boutique

boutique

Boutique je volně dostupné téma. Jak napovídá její název, je určena pro menší e-shopy a butiky . Tato bezplatná Šablona má pěkný, jednoduchý design a přehledné uspořádání. Umožňuje vytvoření vlastního loga a nastavení barev.

K dispozici má boční panel s widgety a nabídku rozložení obsahu stránky. Její nevýhodou může být, že není kompatibilní se Storefront Designer a Storefront Customizer.

Více info a demo

24. Galleria

galleria

Galleria je prémiové téma pro online obchody. Využijí ji hlavně obchodníci s módním oblečením a designovými doplňky . Její stylový vzhled působí osvěžujícím způsobem. Do pozornosti zákazníků se díky jednoduchosti barevného provedení dostanou především prodávané produkty.

Využívá tzv. mansory rozložení. Jedná se o organizaci jednotlivých fotografií bez ohledu na jejich různou výšku. Obchod tak získává luxusní nádech.

S využitím tématu Galleria a některých Storefront rozšíření lze vytvořit unikátní a plně funkční stránku internetového obchodu. K dispozici jsou tři dema: pro pánské oblečení, dámské oblečení a obchod s uměleckými a designovými předměty .

Více info a demo

25. Homestore

homestore

Homestore dodá internetovému obchodu klasický a příjemný vzhled . Patří mezi prémiová témata. Je vhodná pro malé i velké obchody s různým druhem zboží. Veškeré zboží na ní vypadá jednoduše dobře. Uspořádání jednotlivých položek je přehledné. Zákazník jistě ocení její efektivitu, která mu umožní snadnou orientaci.

Více info a demo

26. Outlet

outlet

Outlet patří mezi prémiové šablony od WooCommerce týmu. Pokud hledáte něco hezkého a funkčního, jistě toto téma neobeďte. Nabízí hojnost možností. Je přehledná, praktická a stylová. Je vhodná pro všechny typy obchodů s technickým zaměřením.

Můžete ji použít k prodeji drobného doplňkového zboží, elektroniku, náhradní díly i velké spotřebiče. K dispozici jsou jedinečné možnosti rozložení domovské stránky a zboží. Vývojáři brali ve všech ohledech v úvahu všechny potřebné detaily prodejců technického zboží.

Více info a demo

27. ToyShop

toyshop

ToyShop je vhodný pro prodejce hraček, zahradního nářadí a potřeb, květin a dekorací . Má hravý outdoorový design plný barev, do kterého zboží vhodně zapadne. Co se mi na ToyShopu moc líbí je, že jednotlivá témata designu stránky se dají měnit podle ročních období. Stránka tak má vždy nový a lákavý vzhled.

Více info a demo

28. Stationery

stationery

Téma Stationery je určeno pro prodej kancelářského zboží, uměleckých potřeb a komponentů . Můžete ji použít také k vytvoření internetového obchodu s dekoracemi a handmade výrobky. Zboží na stránce dobře vynikne. Je přehledně uspořádaný, zákazník si může zvolit různé možnosti řazení produktů.

Více info a demo

29. Bookshop

bookshop

Bookshop je určen pro všechny prodejce knih . Součástí je domovská stránka s lákavým uspořádáním kategorií produktů. Zákazník si navíc může zvolit seřazení knih podle žánrů, autorů a dokonce i podle formátu. Jako milovník knih můžu říct, že na takto upravené stránce se zákazník cítí velmi příjemně. Vývojáři doporučují toto téma také pro prodejce vína.

Více info a demo

30. Pharmacy

pharmacy

Pharmacy je prémiová eshop šablona pro internetové lékárny, prodejce zdravotnických potřeb a služeb . Její provedení působí příjemným a důvěryhodným dojmem. Má jednoduchý a čistý design. A samozřejmě, díky šabloně Storefront je plně kompatibilní s nejnovějšími verzemi pluginu WooCommerce.

Více info a demo

BONUS: Flatsome

flatsome

Šablonu Flatsome zmíním jako můj bonusový tajný tip . Je to nejprodávanější WooCommerce šablona na Themeforest a ne bezdůvodně. Přes 60 000 prodejů svědčí o její kvalitě a víceúčelnosti. Rychlost, mnohočetnost, velká komunita a podpora multijazyčnosti z ní dělají spolehlivého partnera pro byznys. Líbí se mi její design a to až po ikonu košíku.

Více info a demo

WordPress šablony pro eshop – závěr

Představil jsem vám šablony, které mě nejvíc zaujaly. Z prémiových témat mám dobré zkušenosti se šablonami StudioPress a Flatsome az bezplatných s oficiálním tématem Storefront od WooCommerce týmu. Jakou šablonu máte v oblibě vy? Napište mi do komentáře. ?

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here