MioWeb: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Podrobná recenze a moje zkušenosti s nástrojem MioWeb + návod, jak si s ním jednoduše a bez programování vytvořit web stránku nebo blog

MioWeb: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Při tvorbě vlastní webové stránky máte na výběr z několika možností. Nechat ji vytvořit profesionálem nebo využít jeden z dostupných online nástrojů. Takovým nástrojem je i MioWeb.

Co je to MioWeb?

MioWeb je online nástroj pro tvorbu webových stránek pro firmy i na osobní využití. Nabízí jednoduchost, díky které si vlastní web vytvoří i začátečník. Na výběr přitom máte z několika variant rozsahu této služby, které se liší svou cenou. Vyberete si tak přesně tu variantu, která vyhovuje vašim požadavkům.

mioweb-logo
Logo

Samotnou tvorbu webu můžete začít s celkem prázdnou stránkou nebo si vyberete jednu z dostupných šablon. Na stránku si pak budete moci přidávat texty, formuláře, obrázky, jednotlivé podstránky a upravovat jejich vzhled. Ty, kteří by si chtěli jednotlivé prvky vytvořit sami, MioWeb bohužel zklame. V tomto online nástroji to není možné

Pokud vás zajímá, kdo stojí za MioWebom, tak tento nástroj pro tvorbu web stránek vytvořili v České republice. Za 6 let od jeho první verze si postupně získal popularitu u mnoha uživatelů a jejich počet stále roste..

Návod: Jak si vytvořit webstránku

Kromě seznamu výhod a nevýhod MioWebu, které naleznete níže v tomto článku dozvíte i to, jak ho používat. Začněte tím, že přejdete na stránku MioWeb.cz, kde si vyberete z dostupných cenových balíčků. K dispozici je také bezplatná 14denní verze, díky které budete mít čas zjistit, zda vám tento nástroj vyhovuje nebo ne.

Postup výběru a přihlášení do systému tvorby webu je velmi jednoduchý. Krok za krokem vás ním provedou instrukce na webu a ve vašich e-mailech. Pokud spěcháte a jste nedočkaví zjistit, jak to celé funguje, budete si muset od zaslání vaší objednávky až po založení vašeho webu 10 – 15 minut počkat. MioWeb vás však zatím zabaví zajímavými videi.

Tvorba stránky s MioWeb

Po vytvoření vašeho webu vám přijde informace do e-mailové schránky a můžete začít. Nový web vytvoříte několika kroky:

 1. Vyberte si šablonu, která vám vyhovuje. K dispozici jsou také náhledy šablon. Šablonu budete moci přizpůsobovat nebo změnit podle svých potřeb i v administraci stránky
Mioweb výber šablóny
Výběr šablony
 1. Zobrazí se vám hlavní stránka vašeho nového webu
Mioweb hlavná stránka
Hlavní stránka webu
 1. Stránku můžete začít upravovat. Když přejdete myší na jednotlivé prvky stránky, zobrazí se vám možnosti:

presunúťpřesunout

editovaťeditovat

kopírovaťkopírovat

zahodiťsmazat

Upravovat můžete hlavní obrázek i každý prvek na stránce.

Možnosti a nastavení webu

Na horní liště stránky najdete několik možností. Postupně si je projdeme:

pluspřidáte novou stránku nebo článek do blogu

nastavenia Dále zde máte k dispozici různá nastavení stránky. K nastavení pro web, blog a kampaně se dostanete kliknutím na potřebnou volbu. Pro nastavení webu máte k dispozici nástroje pro nastavení SEO optimalizace, sociálních sítí, stránky o ochraně osobních údajů a podobně. Na blogu si můžete nastavovat boční panely, vlastní kódy, pop-up panely a jiné.

Mioweb nastavenia
Nabídka nastavení

web když přejedete myší na tuto volbu, budete moci procházet mezi vaším blogem a webovou stránkou.

responzívne zobrazenie k dispozici je také možnost zobrazení náhledu stránky na jednotlivých typech zařízení.

náhľadzobrazí náhled stránky, jak bude vypadat v online zobrazení na počítači.

otáznikzde je k dispozici zákaznická podpora. Kliknutím se dostanete na stránku, kde si můžete vyhledat odpovědi na vaše otázky.

Mioweb podpora
Stránka zákaznické podpory

môj Miowebtouto volbou můžete přejít do členské sekce nebo se ze stránky odhlásit.

WordPress stránka se zobrazí s možnostmi administrace WordPressu.

história – důležité tlačítko, které zobrazí historii uložení stránky. Můžete se však vrátit jen k jednotlivým uloženým verzím stránky. Proto nezapomeňte po provedení každé změny stránku uložit.

uložiť zmenyuloží všechny provedené změny

Vložení dalších stránek webu

Jiné stránky webu vytvoříte kliknutím naplus na horní liště webu. Zobrazí se vám okno, kde zadáte název stránky. Po jejím vložení budete moci začít stránku upravovat. Stránku upravujete v blokovém editoru. Práce je velmi intuitivní.

Vložení bloku

Začněte vložením bloku. Jednotlivé možnosti rozložení v levé straně obrazovky. Když přejdete v nabídce bloků níže, najdete možnosti pro vložení hlavičky, předem připravených bloků pro popis služeb a produktů, kontaktní formulář, bloky pro vaše kontaktní údaje a mnoho jiných možností.

Možnost posouvání je hůře viditelná, ale po chvíli procházení myší ji najdete na pravém okraji bočního panelu nástrojů.

Mioweb vloženie bloku
Vložení bloku

Každý blok můžete editovat přesunout, kopírovat, připnout na stránku nebo zahodit. Když kliknete naeditovať v levé části obrazovky se vám zobrazí možnosti pro vytvořený blok. Na záložce Základní si můžete vybrat barvu pozadí, nahrát obrázky a vložit video.

Mioweb záložka základní
Základní možnosti editacie

Další možnosti najdete na záložce Pokročilé. Je to volba typu bloku, odsazení obsahu a podobně.

Mioweb záložka Pokročilé
Záložka pokročilé nastavení

Všimněte si také záložky Viditelnost. Zde si nastavíte viditelnost stránky na jednotlivých typech zařízení.

Mioweb záložka Viditelnost
Nastavení viditelnosti pro jednotlivé zařízení

Vložení elementů

Bloky upravíte vložením jednotlivých prvků. Klikněte na volbu Elementy v nabídce na levé straně obrazovky, odkud si myší přetáhnete konkrétní prvky do bloku. Na mém obrázku jsem vložil textové pole. Podobným způsobem si můžete vložit nadpis H1, obrázek, video, mapu, komentáře, odkazy na jiné stránky a podobně.

Mioweb vloženie textu
Vložení textu

Při psaní máte k dispozici volby úpravy textu jako ve většině textových editorů: tučné písmo a kurzíva, škrtnuté písmo, možnosti zarovnání textu, vložení a odstranění odkazu, odrážkový a číselný seznam.

Mioweb úprava textu
Úprava textu

Kliknutím na možnosti se zobrazí druhá lišta s nabídkou pro volbu jednotlivých nadpisů, podtržený text, vložení horního a dolního indexu, zvětšení a zmenšení odsazení a vložení speciálního znaku.

Jak upravovat jednotlivé stránky v MioWeb

Chcete-li upravit již vytvořené stránky, jejich seznam najdete pod funkcí Úvod v administraci webu. Otevře se vám následující nabídka:

Mioweb zoznam stránok
Seznam stránek

Pro úpravu konkrétní stránky klikněte na její název. Po přejetí myši na název stránky se vám zobrazí také dvě další možnosti – duplikovat stránku a smazat stránky. V horní nabídce můžete přepínat mezi záložkami pro web, blog, e-shop, kampaně nebo na zobrazení všech stránek.

Změna šablony

Pokud vám vybraná šablona nevyhovuje, můžete ji změnit. V administraci přejdete na Nastavení> Web> Vzhled> Šablona webu.

Pokud chcete změnit šablonu konkrétní podstránky webu, přejděte v administraci webu na možnost Web> Stránka. Možnost pro změnu šablony naleznete vespod nabídky v postranním panelu. Kromě toho jsou zde k dispozici možnosti úpravy záhlaví, zápatí a pozadí stránky.

Při výběru šablony máte na výběr několik typů šablon vhodných pro domovské, obsahové, prodejní, děkovné stránky atd.

Eshop

MioWeb nabízí také možnost vytvoření e-shopu. Klikněte na možnost Nastavení> Vytvořit e-shop. Zobrazí se vám okno pro vložení základních údajů.

Mioweb vytvorenie e-shopu
Vytvoření e-shopu

Vyplňte potřebné údaje a postupujte podle pokynů na stránce až k vytvoření eshopu.

Video návod

Pokud máte raději návody ve formě videí, tak doporučuji prohlédnout tento video-návod:

Co ještě MioWeb nabízí

MioWeb vám poskytne více než jen šablonu pro vytvoření stránky. V členské sekci, do které získáváte přístup po objednání služeb MioWebu, máte kromě návodu na jeho používání i několik dalších možností.

Najdete zde vstup do nápovědy, centra podpory, praktický webový slovníček a dokonce také podklady pro váš web, ze kterých můžete čerpat při jeho tvorbě. Na jednotlivých podstránkách se dozvíte, jak se vzdělávat v tvorbě stránek a najdete zde mnoho inspirací pro designy a rozložení webu.

Cena

Pokud si chcete MioWeb vyzkoušet zdarma, můžete si na začátek objednat 14 denní trial verzi.

Mioweb zadarmo
MioWeb zdarma

Konkrétní ceny za balíčky:

 • Tarif Start je za cenu 4 990 Kč ročně nebo 970 Kč měsíčně.
 • Tarif Business je za cenu 9 990 Kč ročně nebo 1 470 Kč měsíčně.

Pozor, ceny jsou platné v době psaní této recenze. Pro aktuální ceny doporučuji informovat se na oficiální webové stránce.

Co obsahuje balíček MioWeb Start

Balíček Start obsahuje možnost vytvoření jedné webové stránky a jednoho blogu. Po zakoupení máte plně k dispozici:

 • vizuální editor MW Editor 3.0,
 • doménu na dobu jednoho roku,
 • více než 70 předem připravených šablon s responzívnym designem,
 • hosting a e-mailové účty (10 GB)
 • automatické aktualizace,
 • plnou podporu a návody,
 • vstupenku na MioWeb Festival,
 • podporu Google Analytics a mnoho jiného.

Co obsahuje balíček MioWeb Business

V balíčku Business oproti balíčku Start získáte:

 • možnost vytvoření e-shopu pro neomezený počet produktů,
 • napojení na platební bránu,
 • skladové hospodářství,
 • varianty produktů,
 • prvky na prodej na webu a mnoho jiných výhod.

Co obsahuje balíček MioWeb Profi

Balíček Profi je pro ty, kteří potřebují vytvořit 5 a více webových stránek pro sebe nebo pro své klienty. Pro balíček MioWeb Profi vám bude vytvořena nabídka na míru.

Šablony na výběr

Při tvorbě stránek s MioWeb si můžete vybírat z více než 70 vopred pripravených šablón. Při výběru vám pomůže jejich rozdělení do kategorií. Můžete si vybrat:

 • firemní šablony navrženy pro různá odvětví podnikání,
 • osobní šablony – zde najdete šablony vhodné pro různé zaměření, jako například šablony
 • pro blog, umělce, cestovatele nebo šablony na propagování služeb pro podnikatele a
 • Freelancer, realitní weby, produktové, fitness a expertní weby,
 • šablony pro restaurace a kavárny,
 • šablony pro události,
 • prázdný web.

Výhody a nevýhody

Výhody nástroje MioWeb:

 • Dostatečně rozsáhlá databáze šablon.
 • Jednotlivé šablony je možné dále upravovat.
 • S MioWebom zvládne tvorbu stránek i začátečník.
 • Umožňuje tvorbu stránek bez programování.
 • Rychlé vytvoření základní stránky – 10 minut.
 • Vlastní domén
 • Vlastní doména a hosting.
 • Stránka bez zobrazování reklam již v nejnižším tarifu.
  Podpora v českém jazyce.

Nevýhody nástroje MioWeb:

 • Verze zdarma je k dispozici pouze na 14 dní.
 • Balíček Start neumožňuje vytvoření e-shopu.
 • Navzdory informacím, že ceny najdete v ceníku, jsem na webu ceny nenašel.
 • Omezená nabídka funkcí.

Reference uživatelů

Pokud vás zajímají ukázky stránek vytvořených v nástroji MioWeb a recenze a zkušenosti reálných uživatelů doporučuji prohlédnout si:

Recenzie a skúsenosti používateľov

Kupóny a slevy

Pokud hledáte slevový kupón na prémiové balíčky, viz aktuální nabídku kuponů níže:

[wpcd_coupon id=10062]

Alternativy

Pokud se vám ani po přečtení této recenze a odzkoušení MioWeb nezamlouvá, můžete vyzkoušet tyto alternativy:

Recenze a moje zkušenosti s MioWeb

Při používaní nástroje MioWeb musím vyzvednout množství dostupných šablon. Pokud se vám vybraná šablona nebude líbit, můžete ji změnit v administraci stránky. Výhodou je možnost SEO nastavení stránky, možnost vložení affiliate odkazů, vytvoření pop-upů webu a propojení na sociální sítě. Mezi přednostmi bych chtěl navíc zmínit responzivitu šablon s možností nastavení viditelnosti pro jednotlivé stránky. stránky.

Mínusem je menší viditelnost kurzoru, pokud se chcete pohybovat například v nabídce na výběr prvků stránky. MioWeb také nenabízí možnost bezplatného využívání služeb. Můžete si však vyzkoušet trial verzi na dobu 14 dní.

MioWeb je vhodným nástrojem pro ty, kteří si chtějí vytvořit vlastní stránku s jednodušší strukturou. Pro uživatele, kteří mají konkrétní požadavky na různé funkce stránky, její strukturu a podobně, je vhodnější použít jiný nástroj, kteří umožňuje tvořit vlastní grafiku a zasahovat do kódování webu.

Líbila se vám tato recenze MioWeb? Máte zkušenosti s tímto nástrojem? Napište mi prosím vaše názory do komentářů níže.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here