redakční nástroje – top 13

Nejlepší nástroje pro tvorbu webstránky, pomocí kterých zvládne její vytvoření za pár minut i začátečník bez znalostí programování.

redakční nástroje - top 13

Není to tak dávno, co se musel každý, kdo chtěl mít vlastní web, obrátit s jeho tvorbou na profesionály. Dnes jsou již k dispozici nástroje pro tvorbu webstránky, pomocí kterých zvládne její vytvoření i začátečník. V tomto článku se podíváme na nejznámější z nich.

Webnode

Webnode je nástroj pro tvorbu webstránek, který pochází z České republiky. O jeho kvalitě hovoří také množství stránek, které s jeho pomocí byly vytvořeny. V současnosti toto číslo přesahuje 30 milionů. Výhodou Webnode je jeho vícejazyčnost a dostupnost v českém i slovenském jazyce.

Webnode nabízí nástroje pro tvorbu osobního a firemního webu, blogu i jednoduchého e-shopu. Vytvořené stránky jsou plně responzivní. Uživatelské rozhraní je přehledné. Snadno se v něm zorientují také začátečníci, kteří s tvorbou internetových stránek nemají zkušenosti. Editor stránek používá praktické funkce jako drag&drop, přidání textu, obrázků, kontaktního formuláře a podobně.

Chcete-li se zviditelnit ve vyhledávačích, k dispozici jsou také základní SEO nastavení, kde lze zadat název a popis stránky a klíčová slova.

Webnode
Webnode

Cena

V základní verzi s prostorem do 1 GB je Webnode zdarma.

 • Chcete-li získat vlastní doménu, zaplatíte 2,95 € měsíčně.
 • Další balíčky se pohybují v hodnotě do 16,95 € měsíčně v závislosti na vašich požadavcích na velikost prostoru, přenos dat, jazykové verze webu, zálohování a jiné funkce.

Nevýhody

 • Zobrazování reklam ve free verzi.
 • Není vhodný pro velké e-shopy se spoustou objednávek a zboží.
 • Používání vlastní domény pouze v placeném balíčku.

Viac informácii sa dočítate v mojej recenzii Webnode.

Mioweb

Mioweb je nástroj pro tvorbu webových stránek vhodný pro osobní i firemní stránky. Na výběr máte ze spousty předem připravených šablon. Pokud si chcete navrhnout design stránky docela sami, Mioweb vám umožňuje začít také se zcela prázdnou stránkou.

V editoru pro tvorbu stránek lze přidávat nové podstránky webu, obrázky, galerie, videa, formuláře, tlačítka a mnoho jiných prvků. K dispozici je také nástroj pro SEO optimalizaci stránek.

Mioweb
Mioweb

Cena

Verzi zdarma si můžete vyzkoušet jen po dobu 14 dní. Pak budete muset přejít na některý z placených balíčků.

 • Balíček Start stojí 970 Kč měsíčně.
 • Balíček Business 1 470 Kč měsíčně.

Nevýhody

 • Nenabízí možnost využívání zdarma.
 • E-shop lze vytvořit až s balíčkem Business.
 • Nelze vkládat vlastní prvky.

Viac informácii sa dočítate v mojej recenzii Mioweb.

WebSupport

Nástroj Vlastní webstránka od WebSupport je nástroj pro vytvoření stránky bez znalostí programování. Stránky se vytvářejí a upravují v přehledném blokovém editoru, ve kterém se bez obtíží zorientuje i začátečník. Tento nástroj pro tvorbu webových stránek nabízí také možnost vytvoření přehledného e-shopu.

Cena

K dispozici jsou tři balíčky služeb. Základní balíček je vhodný pro osobní webové stránky a blogy. Ostatní balíčky jsou určeny pro podnikatele a e-shopy. Dražší z nich obsahuje navíc SEO nástroj easy SEO .

Nevýhody

Nevýhodou tohoto nástroje je zejména menší množství předem připravených šablon v porovnání s jinými nástroji pro tvorbu webových stránek.

Viac sa dočítate v recenzii Vlastná webstránka od WebSupport.

Wix

Wix je nástroj pro tvorbu webstránky v profesionálním designu určený pro začátečníky i pokročilé. Wix Editor splňuje veškeré požadavky na moderní blokový editor. Pomocí funkce drag and drop můžete stránku libovolně upravovat přesouváním jednotlivých prvků. To vše bez znalosti programování.

Pokročilejší tvůrci si s Wix vytvoří vlastní formuláře, designové funkce a mnoho jiných prvků pro rozšíření funkčnosti.

Cena

Pokud vám nepostačuje prostor na serveru, který od Wix dostanete zdarma, můžete přejít na některý z prémiových plánů. Nejlevnější z nich — Connect Domain , získáte již za cenu 100 Kč měsíčně.

Nevýhody

Navzdory všem uvedeným možnostem má tento nástroj i nevýhody:

 • Nutnost úpravy vytvořené stránky pro mobilní zařízení.
 • Ve free verzi vám také mohou vadit zobrazené reklamy.

Táto recenzia Wix vám pomôže rozhodnúť sa, či je to pre vás vhodný nástroj.

Wedos WebSite

WEDOS WebSite je editor pro tvorbu webových stránek. Mezi jeho přednosti patří jednoduchá tvorba profesionálních stránek, 450+ šablon a bloků, ceníky, formuláře atp. Na pár kliknutí hotový web.

Wedos WebSite
Wedos WebSite

Weebly

Weebly je online nástroj pro tvorbu webstránky, kteří využijí začátečníci i pokročilí. Stránky se upravují v přehledném uživatelském rozhraní. Jednotlivé prvky lze upravovat a přemísťovat pomocí funkce drag&drop. Výhodou je plná responzivita všech šablon. Zobrazení jednotlivých stránek se přizpůsobí mobilním zařízením bez nutnosti vašeho zasahování.

Weebly
Weebly

Weebly vyhovuje také těm uživatelům, kteří chtějí dělat změny v HTML kódu stránek. Můžete si také nahrát vlastní šablony.

Bezplatná verze potěší všechny, kdo chtějí mít webovou stránku zdarma. Navzdory tomu, že musíte předem počítat se zobrazováním reklamy na vaší stránce, tato se nachází v zápatí stránky, což moc neovlivní výsledný design stránky.

Cena

Placenou verzi využívají zejména podnikatelé. Weebly totiž nabízí vše, co je zapotřebí pro bezproblémové fungování e-shopu i rozsáhlého podnikového webu se spoustou podstránek. K placeným balíčkům Pro a Business dostanete navíc poukaz na Google reklamu v hodnotě 100$.

Nevýhody

 • Nevýhodou může být menší možnost úpravy designu stránek. Jednotlivé prvky není vždy možné umístit přesně tam, kam byste chtěli.
 • Weebly také není vhodným nástrojem pro ty, kteří neumí anglicky.
 • Vyšší cena tarifů pro e-shopy.

Squarespace

Squarespace využívají k tvorbě webových stránek zejména malé podniky, fotografové, blogeři, umělci, muzikanti, studenti a restaurace. Je také vhodný k vytvoření svatební stránky. Je to tak díky modernímu a vzdušnému designu jednotlivých šablon a také bohaté nabídce šablon právě s tímto zaměřením. Jednotlivé šablony lze dále upravovat bez znalosti programování pomocí množství nástrojů.

Výhodou je možnost úpravy stránek z mobilních zařízení. Za tímto účelem si na stránkách Squarespace můžete stáhnout aplikaci pro IOS i Android. K dispozici jsou také nástroje pro SEO optimalizaci webu.

Squarespace
Squarespace

Cena

 • Nejlevnější balíček vhodný pro osobní stránky vás vyjde na 11 € měsíčně. Můžete si jej však vyzkoušet zdarma na 14 dní.
 • Pokud hledáte balíček vhodný pro podnikatele, budete si muset sáhnout do kapsy o něco hlouběji. Ceny balíčků Business, Basic Commerce a Advanced Commerce začínají na částce 17 € měsíčně a končí částkou 36 € měsíčně.

Nevýhody

 • Nenabízí možnost využívání zdarma.
 • Patří mezi dražší nástroje.
 • Nižší rychlost načítání stránek.
 • Menší počet předem připravených šablon.

Jimdo

Velmi známý online nástroj pro tvorbu webstránky je také Jimdo . S tímto nástrojem vytvoříte osobní i firemní web nebo e-shop bez znalostí programování.

Výhodou Jimdo jednoduchost a přehlednost. Nabízí také automatické SEO a dostupné statistiky pro sledování návštěvnosti webu. V seznamu předem připravených šablon naleznete vhodné designy pro každé odvětví. Pokud si s Jimdo vytvoříte e-shop, oceníte možnost výběru více způsobů platby, vytváření variant produktů a přehledné rozložení zboží. S Jimdom si můžete dokonce vytvořit vlastní logo.

Jimdo
Jimdo

Stránky se upravují pomocí funkce drag and drop. K úpravě jednotlivých prvků je k dispozici několik funkcí. Velkou výhodou Jimbo je, že umožňuje vytvořit a upravovat internetové stránky také z mobilních zařízení.

Cena

 • Při objednávání placených balíčků vás možná nepotěší cena za balíček vhodný pro osobní stránky – zakoupíte si jej od 9 € měsíčně.
 • Pro e-shopy jsou k dispozici možnosti od 15 € měsíčně.
 • VIP balíček pro podnikatele je za 39 € měsíčně.

Nevýhody

 • Menší možnost úpravy designu šablon.
 • Menší výběr předem připravených šablon.
 • Absence importu a exportu produktů pro e-shopy.
 • Omezené možnosti v bezplatné verzi.

Duda

Duda je nástroj pro tvorbu webstránek vhodný pro různé typy podnikání. Samozřejmostí je responzivní design, díky kterému vytvořené stránky vypadají dobře na všech zařízeních.

Duda nabízí rychlou tvorbu stránek. K dispozici jsou přitom mnohé nástroje. Například funkce drug&drop, možnosti úpravy stránky z mobilních zařízení, sledování statistik, možnost zasahování do HTML kódu, mnoho fontů a stylů, vkládání videí a obrázků na pozadí stránek, funkce pro zobrazování speciálních akcí pro e-shopy a možnost importu obsahu stránky.

Duda
Duda

Cena

 • Za základní balíček Duda zaplatíte 14 € měsíčně.
 • Za nejdražší balíček s možností vytvoření až 8 webů zaplatíte 74 € měsíčně.

Nevýhody

 • Největší nevýhodou tohoto nástroje je jeho vyšší cena bez možnosti využití bezplatné verze.

Strikingly

Strikingly je nástroj určený pro uživatele bez programovacích dovedností. Specializuje se na jednostránkové weby a menší weby určené pro malé podnikatele, e-shopy, portfolia nebo stránky pro události. K úvodní stránce je možné přidat také e-shop do 300 produktů a blog.

Při tvorbě stránek oceníte moderní design, který velmi pěkně působí také na mobilních zařízeních. Výhodou pro podnikání je také možnost přidání tlačítek pro zavolání nebo poslání e-mailu. Samozřejmostí je propojení na sociální sítě, vložení kontaktního formuláře, analýzy návštěvnosti a mnoho jiných praktických funkcí pro podnikatele.

Strikingly
Strikingly

Cena

V základní verzi můžete Strikingly využívat zdarma. V placené verzi můžete využívat dva plány:

 • PRO za 20 € měsíčně – vhodný pro e-shopy do 300 produktů.
 • LIMITED za 12 € měsíčně pro menší e-shopy do 5 produktů s možností vytvoření jejich variací.

Nevýhody

 • Ve free verzi lze vytvářet pouze jednostránkový web. Není možné přidávat vlastní kód.
 • Plné možnosti tohoto nástroje lze využívat pouze v nejdražším balíčku.

Webflow

Webflow je nástroj pro tvorbu webu určený pro vývojáře, freelancery a podnikání. Není proto velmi vhodným pro začátečníky. Výhodou je ovšem možnost úpravy stránek a přidávání obsahu přesně podle vašich představ. Umožňuje také používání navigace, sliderů, víceúrovňového menu, formulářů a jiných často používaných prvků.

Webflow zároveň klade důraz na responzivitu. Ve Webflow také můžete přidávat vlastní fonty. Vytvořené kódy lze navíc exportovat.

Webflow
Webflow

Cena

 • Webflow můžete využívat zdarma po neomezeně dlouhou dobu. Omezením pro free verzi je jen možnost využití tohoto nástroje na max. 2 weby.
 • Za verzi Lite pro vytvoření 10 webů zaplatíte 16$.
 • Balíček Pro pro neomezené používání stojí 35$.

Nevýhody

 • Složité rozhraní.
 • Omezené možnosti šablon.

Gator

Gator je online nástroj pro vytvoření webu od HostGator. Využijí jej zejména malé firmy, osobní stránky a blogy. V prémiové e-Commerce verzi lze vytvořit také e-shop.

Při tvorbě stránky mají uživatelé k dispozici více než 200 předem připravených šablon s profesionálním designem. Jednotlivé šablony lze volně upravovat. V přehledném menu administrace se rychle zorientujete.

Tak jako mnoho jiných nástrojů určených i pro začátečníky bez programátorských dovedností, používá při stavbě stránky funkci drag&drop. S touto funkcí můžete jednotlivé prvky na stránce umístit kamkoli chcete. Nabízí také možnost propojení na sociální sítě.

Gator
Gator

Cena

Výhodou tohoto builderu jsou nižší ceny:

 • Základní balíček získáte již za poplatek 2,69 dolarů měsíčně.
 • Balíček e-Commerce je dostupný v ceně 6,46 dolarů měsíčně.

Nevýhody

 • Omezené možnosti a funkcionalita e-shopu.
 • Absence některých praktických funkcí pro blogy.
 • Omezená nabídka widgetů.

WebStarts

WebStarts je nástroj, který nabízí bohatou škálu prvků pro úpravu webových stránek. Při tvorbě webu můžete začít s prázdnou stránkou nebo si vybrat z množství předem připravených šablon. WebStarts se od ostatních nástrojů již na první pohled odlišuje designem šablon, který inklinuje spíše k tradičnímu stylu.

S WebStarts vytvoříte plně funkční stránku pro podnikání, e-shop i blog. Velkou výhodou je bezplatná verze, která umožňuje vytvořit eshop s deseti produkty. Při práci s tímto nástrojem oceníte také kvalitní SEO funkce a snadný editor pro úpravu webových stránek.

Webstarts
Webstarts

Cena

Jak jsem již zmiňoval, WebStarts nabízí poměrně velkorysý bezplatný balíček. Placené balíčky si můžete zakoupit za 7,16 nebo 19,99$.

Nevýhody

 • Méně moderní design šablon a uživatelské rozhraní.
 • Audio, video, prezentace a galerie fotografií využijete jen v placených balíčcích.

One.com

One.com nabízí nástroje pro vytvoření webové stránky, hosting a e-mail v jednom cenovém balíčku. Pomocí tohoto nástroje lze vytvořit weby s různým zaměřením i e-shop. Na výběr při tom máte spoustu responzivních šablon v moderním designu, které lze dále upravovat.

One.com editor zvládnou používat i začátečníci. Přehledné menu nabízí mnoho funkcí pro úpravy stránky, vložení widgetů a podobně. Tento nástroj lze také při tvorbě webu kombinovat s WordPress .

One.com
One.com

Cena

Ceny One.com jsou velmi přátelské:

 • Za základní balíček zaplatíte jen 1,99 € měsíčně.
 • Nejdražší balíček GURU stojí 8,99 € měsíčně. Za tuto cenu obdržíte 750 GB prostoru, 1 000 e-mailových účtů, prémiové nástroje WordPress , marketingové doplňky a mnoho jiných výhod.

Nevýhody

 • Omezuje množství podstránek jednoho webu.
 • Potřeba zvláštní správy blogu.
 • Chybí některé widgety. Například vložení map Google.

ByznysWeb

ByznysWeb.cz je další zajímavý nástroj, který určitě stojí za vyzkoušení.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here