Je Shopify nejlepší řešení pro eshop? (Recenze)

Udělat si vlastní eshop dnes již není díky různým dostupným nástrojem žádný problém. V následující recenzi jsem se zaměřil na Shopify. Co všechno vám nabízí a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Shopify recenze a návod

Co je Shopify?

Shopify je platforma, která dostane vaše podnikání do online světa. Historie Shopify začala vlastním e-shopem zaměřeným na prodej snowboardů v roce 2004. V té době hledal jeden ze zakladatelů Tobi Lütke vhodnou platformu pro svůj obchod. Žádné z řešení pro e-shopy, které byly v té době dostupné, nevyhovovalo jeho potřebám, proto si vytvořil vlastní.

V roce 2006 spustil spolu s dalšími zakládajícími členy Danielem Weinand a Scottem Lake Shopify. Od té doby prošla tato platforma dlouhou cestu a nyní ji používá více než 1,7 milionu firem v 175 zemích světa.

Co Shopify nabízí

Shopify je online platforma typu vše v jednom. Nabízí nástroje potřebné pro založení a rozvoj úspěšného podnikání na internetu v různých oblastech. Jejím cílem je „zlepšení obchodu pro všechny“.

Pomáhá získat nezávislost v každém kroku od založení firmy, přes její řízení a rozvoj. Se Shopify tak získáte vše pro snadné spuštění vlastního e-shopu, jeho provoz, přidávání funkcí a zboží i propagaci. A to bez toho, abyste byli závislí na externích programátorech.

Vytvoření nebo přesun obchodu do online prostoru

Výkonné nástroje na podporu prodeje vám pomohou vytvořit obchod nebo přesunout stávající podnikání do světa internetu . Shopify nabízí řešení také pro ty, kteří hledají novou platformu pro svůj e-shop. Operační systém vytvořený pro globální online obchod je vhodný pro firmy bez ohledu na velikost.

Můžete zde provozovat obchod s několika položkami i e-shopy, které navštíví tisíce zákazníků každý den. Shopify proto používají malí podnikatelé i velké firmy a značky s různým zaměřením. Najdete zde vhodné řešení pro prodej potravin, módních oděvů, nábytku, umění i elektroniky.

Rozvoj svého podnikání můžete podporovat množstvím nástrojů, ke kterým stále přibývají nové. Shopify charakterizuje jednoduchost a podpora neustálých inovací, které se přizpůsobují rychlým technologickým změnám.

Jedna platforma pro různé způsoby prodeje

Shopify můžete využívat či prodáváte online, osobně nebo přes sociální sítě.

E-shop

E-shop si vytvoříte v přehledném nástroji s funkcí drag and drop. Na výběr přitom máte z více než 70 témat, ze kterých si můžete vybrat vhodný design pro svůj e-shop. Všechny nástroje jsou přizpůsobeny uživatelům bez znalostí programování.

Vlastní prodejna nebo výdejní místo

Máte vlastní místo prodeje? Svým zákazníkům můžete nabídnout díky Shopify ještě lepší nákupní zážitek. Personalizované služby, flexibilní nakupování, bezproblémové vrácení, reklamace zboží a jednotná správa zboží vám pomohou rozjet svůj byznys s větší efektivitou.

Prodej přes sociální sítě

Chtěli byste plně využít potenciál sociálních sítí nebo jiných prodejních kanálů? Shopify vám pomůže s prodejem přes Facebook, Messenger, Amazon, eBay a mnohé jiné.

Přeměna existující stránky na prodejní

Tlačítko prodávat můžete přidat na svou vlastní webstránku, jejímž prostřednictvím byste chtěli začít prodávat své produkty. Shopify vám pomůže vytvořit bezpečné prostředí pro platby vhodné používat na všech zařízeních.

Nástroje pro marketing

Se Shopify budete využívat nástroje, kterými podpoříte prodej. Návštěvnost vašeho e-shopu zvýšíte vytvořením vlastního blogu a využitím různých SEO nástrojů, jako jsou štítky, metapopisy, popisy produktů a podobně.

Prodej můžete cílit také na publikum na sociálních sítích. Využívejte efektivní online marketing pomocí jeho osvědčených nástrojů, jako jsou e-mail marketing, Google nebo Facebook reklama.

Shopify app store

Potřebujete přidat do obchodu nové funkce? Více než 2 700 je najdete v Shopify app Store. Placené i neplacené aplikace umožňují přidání funkcí a propojení na aplikace třetích stran . K dispozici jsou aplikace pro marketing, prodej, management zásob, bezpečnost, finance, objednávky, dopravu, design obchodu a mnohé jiné oblasti.

Shopify app Store
Aplikace v Shopify app Store

Uživatelů potěší i fakt, že zde naleznete aplikace pro možnosti dopravy, jako jsou Zásilkovna a DPD. Dále zde naleznete aplikace na propojení se systémem Fakturoid. Tyto však patří mezi placené.

Aplikace pro dopravu
Aplikace Shopify pro zásilkový a DPD

Technická podpora

Technická podpora je připravena pomoci s vašimi problémy 24 hodin denně. Kromě toho na stránce můžete vyhledat návody a rady ze všech oblastí , Které během vytváření a provozu e-shopu budete řešit.

Placená pomoc odborníků

Využít můžete také placených odborníků z více oblastí. Potřebujete pomoc s nastavením obchodu, designem, SEO optimalizací nebo jiným problémům? Tým placených konzultantů je vybrán z freelancerov z každé oblasti.

Návod jak vytvořit e-shop se Shopify

Shopify si před objednáním služeb můžete zdarma vyzkoušet po dobu 14 dní. Stačí jen zadat svou e-mailovou adresu, vyplnit údaje pro vytvoření účtu na Shopify a můžete začít.

Přivítá vás domovská stránka, ze které můžete pokračovat přímo vybráním vhodného plánu, o který máte zájem. První platbu uskutečníte až po skončení zkušebního období. Pokračovat ve studii Shopify je však možné i bez výběru plánu.

Administrace Shopify
Administrace Shopify – domovská stránka

Dizajn e-shopu

Vlastní design e-shopu vytvoříte výběrem vhodné témy. Shopify nabízí témata pro různé oblasti podnikání. Můžete si vybrat šablony s minimalistickým designem, pro produkty malých nebo velkých rozměrů, jídlo a nápoje, s možností vkládání videí a 3D foto zboží.Všechny Shopify témy si prohlédnete na stránce Shopify themes.

Pokud si chcete vybrat podle oblasti vašeho podnikání, naleznete zde designy vhodné pro elektroniku, zdraví a krásu, sport, hračky, šperky a mnoho jiných. V každé oblasti máte na výběr několik free i placených tém. Při výběru se dají témy pro lepší orientaci filtrovat.

Vzhled e-shopu si přizpůsobíte v administraci. Přejděte na část menu administrace, online Store a zvolte možnost Themes. V pravé části stránky najdete vaši aktuální téma. pomocí tlačítka Actions si ji můžete přejmenovat, duplikovat, stahovat, editovat kód nebo jazyk. Najdete zde také možnost náhledu.

Shopify nastavení témy
výběr tématu

Tlačítkem Customize přejdete na možnosti úpravy stránky. Upravujete zde záhlaví a zápatí stránky, vkládáte obrázky, text, galerii obrázků. Můžete zde také přidat nové sekce na stránku. V horní části najdete menu pro výběr aktuální stránky, kterou upravujete.

Úprava aktuální šablony Shopify
Úprava aktuální šablony

Pokud si chcete změnit předem nastavenou šablonu, srolujete na stránce Themes níže . V části Theme library máte na výběr volně dostupné nebo placené témata. Kliknutím na příslušné tlačítko se vám zobrazí nabídka, ze které můžete vybírat. Na stránku lze také nahrát vlastní téma, k čemu slouží tlačítko Upload theme.

Výběr novej témy Shopify
Výběr nové témy

Přidání blogu, stránek a menu

V administraci v části menu Online Store dále najdete nástroje pro vytvoření blogu, přidání jednotlivých stránek, vytvoření menu a propojení nebo nákup nové domény. Funkce Preferences slouží pro meta title a meta description upravované stránky. Najdete zde také nástroje pro sociální sítě, Google Analytics, GDPR (ochranu osobních údajů) a ochranu před spamem.

Přidání článku na blog
Přidání článku na blog

Prodejní kanály

Pro rozvoj podnikání nabízí Shopify propojení na další prodejní kanály. Pro jejich přidání přejděte v administraci stránky na funkci Sales Channels. Zdarma máte možnost využít propojení na Facebook, Google, Pinterest a jiné.

Přidání produktů

Na přidání produktů slouží funkce Products. Při vkládání údajů o zboží je k dispozici jednoduchý textový editor. Zároveň zde můžete vkládat i fotky a video k produktům. Pokud raději využíváte HTML formát, je zde i tato volba.

Přidání produktu
Přidání nového produktu

Když srolujete níže, najdete nástroje pro vložení médií přes URL, přidání souborů, ceny, sledování skladových zásob, dopravu, varianty zboží a jiné. Pre SEO optimalizaci každého produktu zde můžete přidat Product title a description a upravit URL stránky .

Nastavení pro SEO
Nastavení pro SEO

Vložený produkt si můžete uložit jako koncept nebo jej hned zveřejnit na stránce. Na tuto volbu slouží okno v pravé části stránky Product status. Na horní liště se zobrazuje tlačítko Discard pro smazání a Save pro uložení vloženého zboží.

Přehledy

Aktuální přehledy o prodeji, počtu návštěvníků, průměrné výšce objednávky a zvolených způsobů dopravy naleznete v části administrace Analytics. Získáte zde také přehled o tom, odkud zákazníci vašeho online obchodu přicházejí, jaký je váš obrat, jakým způsobem se zákazníci v e-shopu pohybují a jiné užitečné informace pro neustálé vylepšování a růst obchodu.

Analýzy a přehledy
Analýzy a přehledy

Přidání nástrojů pro marketing

Podporu prodeje pomocí vybraných marketingových nástrojů nastavíte pomocí funkce Marketing. Pod možností Overwiew najdete přizpůsobitelné šablony, které vám usnadní využití doporučených prodejních kanálů.

Můžete si zde také přidat aplikace pro marketing, e-mail marketing a personalizovaný automatický marketing podle chování zákazníků. Pro ty, kteří nemají s online marketingem žádné zkušenosti, jsou zde připraveny také praktické rady. Výsledky online kampaní se zobrazí v části Campaigns.

Šablony pro podporu prodeje
Šablony pro snadnější podporu prodeje

Nastavení slev

Funkce Discounts umožňuje využívat v e-shopu slevy. Nastavení je možné fixní částkou i procentuálně. Lze také nastavit doprava zdarma nebo akce typu „kup jeden produkt a získej druhý zdarma“. Kromě toho zde nastavíte, na které produkty se akce vztahuje, podmínky jejího využití a jiné.

Nastavení dopravy, platby a jiné

Vespod menu administrace Settings se nacházejí funkce pro nastavení více neodmyslitelných součástí e-shopu. Vyberete tu možnosti platby, dopravy, notifikace zasílané zákazníkům a podobně.

Nastavení e-shopu
Nastavení e-shopu

Praktické vyhledávání v administraci

V přehledné administraci se při vytváření a provozu e-shopu snadno zorientujete. Zpočátku se vám však může stát, že něco nebudete vědět najít. Tvůrci systému mysleli i na takovou situaci.

V horní části stránky je vám k dispozici okno pro vyhledávání v administraci. Stačí začít psát, co hledáte, a zobrazí se vám všechny relevantní výsledky.

Shopify nastavení
Nastavení dopravy, plateb a podobně

Administrace i v Češtině

Pokud vám při práci se Shopify překážejí jazykové znalosti, je zde možnost používat tento systém v Češtině . Kliknutím na vaše jméno v pravém horním rohu stránky se vám kromě jiných zobrazí možnost Manage acount. Když na ni kliknete, můžete si upravovat váš účet. Právě zde najdete možnost změny jazyka.

Změna jazyka
Změna jazyka

Ceny služeb

Při objednávání služeb Shopify máte na výběr ze tří cenových balíčků.

 • Basic Shopify za 29 USD / měsíc,
 • Shopify za 79 USD / měsíc,
 • Advanced Shopify za 299 USD / měsíc.

Odlišují se například počtem lidí, kteří mají přístup do administrace, možností přidání cen ve více měnách a přizpůsobením zahraničních poboček obchodu.

Cenové balíčky Shopify
Cenové balíčky

Shopify Lite

Pro malé podnikání je vytvořen specifický plán Shopify Lite jen za 9 USD / měsíc. Skrývá v sobě možnost pro obchodníky, kteří používají osobní prodej nebo vytvoření e-shopu z jakékoli již existující stránky pomocí tlačítka Koupit. Získáte funkce pro:

 • finanční zprávy,
 • profily zákazníků,
 • řízení objednávek,
 • management produktu,
 • podrobnosti o produktu s QR kódem,
 • vlastní slevy.

Výhody a nevýhody Shopify

Shopify představuje přehledný systém, ve kterém získáte více než nástroj k vytvoření plně funkčního e-shopu. Za největší výhody považuji:

 • přehlednost administrace,
 • možnost vytvoření e-shopu bez ohledu na jeho velikost a počet produktů,
 • výběr volně dostupných i placených šablon pro různé oblasti podnikání,
 • přehledné, responzivní témy pro snadnou orientaci zákazníků,
 • možnost úpravy témy i nahrání vlastní témy,
 • integrované nástroje pro marketing, které může využívat i začátečník,
 • kvalitní technická podpora včetně množství návodů,
 • množství funkcí pro provoz a rozvoj e-shopu,
 • aplikace pro zvýšení funkcionality,
 • analýzy prodeje a účinnosti marketingových nástrojů,
 • propojení na jiné prodejní kanály,
 • nástroje pro SEO pro každý produkt, kategorii a stránku s možností měnit URL,
 • možnosti nastavení slev.

Nevýhody

Navzdory mnoha výhodám české zákazníky nepotěší, že aplikace pro zásilkových, DPD a Fakturoid jsou placené.

Alternativy

Kromě Shopify existují i jiné výborné eCommerce řešení, přes které si můžete udělat eshop. Pokud si chcete udělat vlastní eshop rychle a jednoduše, doporučuji vyzkoušet některou z těchto služeb:

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here