Bluehost – hosting doporučený WordPress komunitou (Recenze)

Všechny podstatné informace o Bluehost pohromadě: poskytované služby, parametry hostingu, mé zkušenosti + slevový kupón pro čtenáře.

Bluehost recenze

V tomto článku vám prozradím co všechno tato celosvětově působící společnost poskytuje a co můžete čekat při využívání jejích služeb. V jeho závěru naleznete také krátké zhodnocení plusů a minusů Bluehost.

Co je Bluehost

Bluehost logo
Bluehost logo

Bluehost jako poskytovatel hostingu zaměřuje především na webové stránky, které běží na WordPressu. Můžete jej však využít i pro jiné systémy.

Nabízí vše, co potřebujete pro web od začátku až po úspěšný provoz a růst bez ohledu na jeho velikost.

Bluehost je oficiálně doporučený hosting WordPress komunitou .

Z historie Bluehost

Bluehost založili v roce 2003 Matt Heaton a Danny Ashworth. Z malé firmy postupně vyrostla společnost, která je považována za jednoho z předních poskytovatelů webhostingových řešení.

Za jejím úspěchem jsou komplexnost služeb a snaha o neustálé inovace s cílem pomoci svým zákazníkům využívat všech možností internetu. Tomuto cíli je podřízena také nabídka, která zahrnuje vše pro každého od nováčků ve světě webu až po profesionály.

Podporu pro tisíce webových stránek po celém světě zajišťuje četný tým zaměstnanců. V době, kdy píšu tuto recenzi je jich více než 750. V tomto týmu se již více než 10 let nachází také řada specialistů na WordPressu. Bluehost se proto právem považuje za odborníka na tento systém.

Balíčky hostingových služeb pro každého

Bluehost o sobě říká, že je cenově dostupnou webhostingovou společností. Pojďme se tedy spolu podívat na to, jaké služby a ceny za jejich využívání vás zde čekají:

Bluehost základní balíčky služeb
Základní balíčky služeb

WordPress hosting

WordPress hosting od Bluehost poskytuje vše od začátku tvorby stránky nebo e-shopu až po podporu jejího neustálého růstu. Spolu s každým hostingovým plánem obdržíte bezplatnou doménu na jeden rok.

Automatická instalace a zálohování a aktualizace spolu s nepřetržitou zákaznickou podporou jsou samozřejmostí.

Pokud nebudete spokojeni, svůj WordPress web si můžete klidně přesunout k jinému poskytovateli WordPress hostingu nebo přejít na jinou platformu (například na oblíbený Webnode ).

Proč WordPress hosting od Bluehost?

Bluehost nabízí pro každého, kdo si chce vytvořit stránku pomocí WordPressu, ucelené řešení. Na výběr máte ze stovek šablon v mnoha designech.

WordPress hosting od Bluehost byl navržen takovým způsobem, aby zaručil rychlé načítání webových stránek. Nabízí také přehledné uživatelské prostředí, pokročilé zabezpečení a integraci sociálních sítí.

WordPress šablony
Neomezený počet šablon

Ceny balíčků

Jednotlivé balíčky nabízejí možnost vybrat si každému již od ceny 2,47 € / měsíc. Nezáleží přitom na velikosti vaší stránky.

Bluehost WordPress hosting
Ceny za WordPress hosting od Bluehost

Každý z těchto balíčků nabízí několik plánů spolu s bezplatným SSL certifikátem pro bezpečnost vašeho webu. Vybírat si můžete vybrat na základě svých požadavků na velikost úložiště a ostatní služby .

Mezi balíčky pro začínající stránky tak například naleznete řešení pro jednu stránku i neomezený počet stránek najednou. Varianta pro neomezený počet webů zahrnuje také ničím nelimitovaný počet subdomén, nekonečné SSD úložiště a jiné služby. Navíc získáváte Microsoft 365 Mailbox zdarma na 30 dní.

WP Pro

Rozrůstá se vaše podnikání? Pak je zde WP Pro – balíček, který nabízí řešení rychleji než sdílený hosting. Složitým webovým stránkám slibuje poskytnout hosting s „rychlostí blesku“ i v době návštěvnické špičky. WP Pro je k dispozici již od 16,68 €/měsíc.

Bluehost WP Pro
Ceny balíčků pro WordPress hosting WP Pro

I tady si můžete vybrat z různých balíčků. Základní výběr můžete provést podle měsíčního počtu návštěvníků vaší stránky. Jednotlivé balíčky se pak liší velikostí webového úložiště.

Pro dražší varianty můžete mít k dispozici také nástroje ke kontrole firmy, SEO nástroje a jiné služby. Balíčky WP Pro od Bluehost si kladou za cíl dostat váš web na nový level.

Sdílený hosting

Sdílený hosting je cenově přijatelné řešení, které vám zajistí prostor na serveru, kde mají svůj prostor i jiné stránky. Všechny systémové prostředky mají tyto weby společné. Sdílený hosting od Bluehost můžete mít od 2,47 € / měsíc.

Všechny plány umožňují využívat:

 • správce domén pro snadnou aktualizaci,
 • přenos a správu domén,
 • ochranu výkonu vašeho webu,
 • možnost škálování služeb dle vašich potřeb,
 • SSL certifikát,
 • seznam místních firem online.

Jednotlivé balíčky můžete získat za následující ceny:

Bluehost sdílený hosting
Sdílený hosting

VPS hosting

Pro lepší kontrolu nad webovými stránkami a zvýšený výkon je zde VPS hosting . I když máte stránku umístěnou na jednom serveru spolu s ostatními, server je virtuálně rozdělen na více serverů. Platíte tak za samostatný virtuální server a nemusíte se dělit s jinými weby o systémové prostředky.

Cenové balíčky pro VPS hosting:

Bluehost VPS hosting
Ceny za VPS hosting

Dedikovaný hosting

Požadujete maximální výkon, bezpečnost a kontrolu? Pak jsou zde pro vás dedikované servery. D edikovaný hosting znamená, že se na jednom serveru bude nacházet jen vaše stránka. O prostor ani systémové prostředky se nebudete s nikým dělit.

Dedikovaný hosting je zárukou stability stránky, její rychlosti a připravenosti na vysoké množství návštěvníků .

Ceny jednotlivých balíčků pro dedikované servery:

Bluehost dedikovaný hosting
Dedikovaný hosting

Domény

Bluehost je poskytovatelem domén s koncovkami .com, .org, .net, .tech, .co, .website. Nejlevnější z nich — doménu s koncovkou .website získáte již za 1,99 €/rok. Na Bluehost si můžete přenést i již existující doménu.

Bluehost domény
Nabídka domén od Bluehost

Bluehost domény nabízejí:

 • jednoduchá správa pomocí snadno použitelného ovládacího panelu,
 • automatické obnovení platnosti,
 • uzamčení domény.

Profesionální marketingové služby

Bluehost se postará o vše, co souvisí s provozem webové stránky a vy se budete moci plně soustředit jen na vaše podnikání.

K dispozici máte komplexní SEO nástroje, které pomohou vaší stránce zviditelnit se, i analytické nástroje pro sledování návštěvnosti .

Experti z Bluehost vám pomohou vytvořit cílené kampaně pro zviditelnění vašich stránek. V rámci reklamních kampaní si můžete sledovat efektivitu vynaložených finančních prostředků.

Zákaznická podpora

Každému zákazníkovi je k dispozici stálá zákaznická podpora 24/7. Zákaznické centrum můžete kontaktovat telefonicky nebo chatem. Bezplatných je také množství návodů.

Blue Sky support

Začínáte s tvorbou stránek a nevíte si rady? Nebo potřebujete osobní profesionální vedení při jejím rozšiřování?

S vytvořením, rozšiřováním i udržováním vaší webové stránky vám pomůže osobní asistent přes službu Blue Sky .

Odborné poradenství pro spuštění webu a jeho plynulý provoz je k dispozici online nebo telefonicky každý pracovní den. Poplatek za službu začíná na částce 24,25 € / měsíc.

E-mail s Microsoft 365

Nabídku služeb Bluehost doplňuje vlastní e-mail pro vaši doménu s Microsoft 365 včetně aplikací, jako je například kalendář.

Všechny aplikace jsou po objednání služby dostupné v cloudu. K dispozici je také možnost spolupráce přes Microsoft Teams.

Všechny balíčky obsahují:

 • Microsoft Outlook přístup s možností správy pošty z jakéhokoli zařízení přes cloud,
 • automatické aktualizace bez starostí,
 • špičkové zabezpečení vašich informací,
 • 99,9 % spolehlivost služeb,
 • nepřetržitou podporu 24/7/365.

Mé zkušenosti s Bluehost

Bluehost jsem zkoušel na jedné webstránce a vidím v něm následující výhody a nevýhody:

Výhody

+ podpora WordPress webu s instalací na jedno kliknutí

+ balíčky služeb, ze kterých lze vybrat

+ přívětivá cena

+ Bluehost rozumí tomu, co WordPress potřebuje ( doporučený i komunitou WordPress )

+ automatické aktualizace systému

+ důraz na bezpečnost, ochranu údajů a detekce malvaru

+ spolehlivý provoz

+ rychlost a stabilní výkon

+ jednoduchý způsob vytvoření webu

+ vhodné pro začátečníky i profesionály

+ intuitivní prostředí, ve kterém se snadno zorientujete

+ možnost objednat si „osobního asistenta“ pro práci s webovou stránkou

+ řešení pro jeden, menší i neomezený počet webů

Nevýhody

Jako hlavní nevýhodu vnímám, že Bluehost neumožňuje registrovat si .sk doménu. Nicméně lze vyřešit to tak, že doménu si zaregistrujete přes jiného poskytovatele a pouze si ji nasměrujete na svůj Bluehost hosting.

Někteří zákazníci upozorňují také na problémy s kontaktováním zákaznické podpory a pomalý systém vrácení plateb . Já jsem tyto věci nepotřeboval řešit, takže to neumím posoudit.

Slevový kupón

[wpcd_coupon id=9144]

Tip na závěr: V článku Jak si vybrat nejlepší hosting (nejen pro WordPress) naleznete další kvalitní hostingy.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here