Rychlé spuštění obchodu s Eshop-rychle (Recenze)

Udělat stránky pro svůj vlastní eshop dnes již není díky různým dostupným nástrojem žádný problém. V následující recenzi jsem se zaměřil na eshop-rychle.cz. Co všechno vám nabízí a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Eshop-rychle - recenze

Co je eshop-rychle?

Eshop-rychle.cz je řešení, kterým si funkční eshop v přehledném, moderním designu vytvoříte za 5 minut. Jaké výhody ještě svým uživatelům slibuje?

 1. Vývojáři eshop-rychlo.sk mysleli na to, aby ho mohli využít i začátečníci, kteří až dosud nemají zkušenosti s tvorbou web stránek.
 2. Profesionální funkce internetového obchodu můžete používat bez znalostí programování.
 3. K dispozici jsou bezplatné aktualizace systému.
 4. Potřebujete se poradit? Stačí kontaktovat zákaznickou linku.
 5. Ve vašem eshopu můžete mít neomezený počet produktů. Po kontaktování zákaznické podpory mi bylo řečeno, že garantovaný počet je 20 tisíc a lze je vložit i více.
 6. Řešení vše v jednom, které obsahuje vše potřebné pro internetový obchod.
 7. Eshop je funkční ihned po registraci.
 8. Obsahuje funkce pro marketing i provoz obchodu.
eshop-rychle.cz

Toto řešení mohou využít tak začínající podnikatelé jakož i podnikatelé s rozběhnutým byznysem. Vhodné je pro výrobky všech kategorií. eshop-rychlo.sk slibuje splnit požadavky malého eshopu s několika kusy zboží i velkých obchodů, které je mají několik tisíc.

15 dní zdarma

Eshop-rychle.cz si můžete vyzkoušet až na 15 dní zdarma se všemi dostupnými funkcemi. Je to dostatečná doba na to, abyste spustili plně funkční eshop a rozjeli podnikání. Po uplynutí tohoto období se rozhodnete, zda vám bude tento systém vyhovovat a přidáte se k více než 6 500 eshopem, které jej aktivně využívají.

Vlastní doména, e-mail a hosting

Pokud chcete využívat vlastní doménu, Je to však možné až v ostré verzi. Doménu vám může zprostředkovat i eshop-rychlo.sk – stačí svou žádost vyplnit v objednávkovém formuláři. Doménu budete mít k dispozici už o několik hodin. Můžete také využívat doménu, kterou si předem zakoupíte.

Hosting

Systém je poskytován pouze jako pronájem, nelze proto využít vlastní webhosting. Velikost pronajatého hostingu závisí na zvoleném balíčku služeb.

E-mail

V placených balíčcích máte k dispozici vlastní e-mailové schránky. V základní tarifu je můžete mít 5. V tarifu Business neomezený počet. E-mailové schránky si nastavíte v administraci e-shopu.

Cenové balíčky

Pokud vám postačí hosting s 5 GB prostoru, bude vám vyhovovat Tarif Startup za 15,60 € měsíčně. K dispozici budete mít možnost vložit neomezený počet produktů, 5 e-mailových adres, responzivní šablony, bezplatné aktualizace a technickou podporu a mnoho dalších služeb. Pro větší e-shopy je zde Tarif Business.

e-shop-rychlo ceník
Cenové balíčky

Zákaznická podpora

Pro každého, kdo nemá zkušenosti s tvorbou stránek, bude zpočátku velkou pomocí přehledný průvodce jednotlivými funkcemi. K dispozici máte mnoho návodů v češtině, které při tom můžete využít.

Návody jsou sestaveny velmi přehledně podle jednotlivých oblastí, kterých se týkají. Rychle si tu vyhledáte návody na vytvoření e-shopu, přidávání a správu produktů, objednávek a podobně. Množství zajímavých informací se dozvíte i na blogu eshop-rychle.cz.

eshop-rychle návody
Návody na vytvoření a správu e-shopu

S vašimi dotazy se můžete obrátit na pracovníky technické podpory, a to telefonicky nebo prostřednictvím online chatu na stránce. V případě, že potřebujete eshop-rychlo.sk kontaktovat mimo pracovních hodin, můžete využít kontaktní formulář nebo e-mail.

Jak si založit e-shop s eshop-rychle.cz

Založení e-shopu začíná na podstránce Jak začít. Pro registraci klikněte na Založit si e-shop a zadejte váš e-mail.

eshop-rychle založení e-shopu
Založení e-shopu

Do několika sekund od jeho zadání vám bude plně funkční e-shop k dispozici. Zároveň vám přijde potvrzující e-mail s potřebnými informacemi a linkem pro nastavení vašeho hesla. Po zadání hesla se ocitnete na stránce vašeho účtu.

eshop-rychle seznam eshopů
Seznam všech vašich obchodů

Najdete zde nástroje pro změnu hesla, nastavení jazyka, přihlášení a odhlášení zařízení s přístupů do vašeho účtu. K dispozici je také přehled vaší historie a novinek eshop-rychlo.sk. Najdete zde také tlačítko Založit nový e-shop, které slouží k přidávání dalších obchodů.

Návod – vytvoření e-shopu s eshop-rychlo.sk

Když už máte na eshop-rychle.cz svůj účet, můžete začít s tvorbou e-shopu. Abyste se v nabídce jednotlivých nástrojů rychleji zorientovali, připravil jsem následující krátký návod.

Administrace e-shopu

S úpravou e-shopu začnete na stránce vašeho účtu volbou Seznam e-shopů / Přejít do administrace. Dostanete se na nástěnku administrace:

eshop-rychle nástěnka
Nástěnka administrace e-shopu

Zde se vám zobrazují statistiky návštěvnosti, objednávek, návštěv z Googlu, míra opuštění stránky a jiné informace. Zvolit si můžete přehledy podle zvoleného období: den, týden nebo měsíc. Najdete zde také tlačítko pro přechod na samostatnou stránku pro statistiky. Ve spodní části nástěnky si můžete prohlédnout seznam posledních objednávek, dotazů zákazníků a komentářů.

Nastavení webu

Jako první vám doporučuji rozhodnout se celkový design stránky a projít si její hlavní nastavení. V horní části nástěnky přejděte na Nastavení.

eshop rychle nastavení webu
Nastavení webu

Kromě dále zmíněných funkcí zde najdete:

 • nastavení vašeho e-mailu,
 • nastavení chybové stránky,
 • možnosti pro správu osobních údajů uživatelů GDPR,
 • nastavení administrace.

Základní nastavení

Karta základní nastavení obsahuje pole pro vložení Google ověřovacího kódu, název stránky, meta titulek, meta popis i název a popis pro Facebook. Tyto údaje jsou důležité pro SEO optimalizaci vašeho e-shopu. Po vyplnění nezapomeňte uložit všechny změny.

Další karty: Nastavení zobrazení a Přesměrování, poskytují možnosti pro nastavení přesměrování, rozvržení úvodní strany, povolení diskusí, kontakty a jiné funkce.

Výběr šablony

Předem nastavenou šablonu si můžete jednoduše vyměnit za jinou pomocí funkce Nastavení> Design webu.

eshop-rychle design webu
Nastavení designu stránky

Pro výběr nové šablony klikněte na Nabídka dalších šablon. Najdete zde také možnost upravovat předem nastavenou šablonu. Upravování vzhledu se doporučuje provádět v tzv. pracovním módu, aby všechny uložené změny nebyly ihned viditelné online. Změnit můžete barevnost, písmo, hlavičku a zápatí, pozadí stránek i html kód pro hlavičku či zápatí stránky.

Tvorba obsahu a přidávání produktů e-shopu

Články, fotogalerie a struktura

Na přidávání článků, informací na úvodní stránce a tvorbu struktury webu slouží funkce z menu administrace Obsah webu. Můžete zde také přidávat fotografie, vytvořit si vlastní blog a spravovat diskusní příspěvky návštěvníků obchodu.

e-shop-rychlo nastavení webu
Nastavení menu, vytváření příspěvků a jiných položek web stránky

Přidání produktu

Jako majitele e-shopu vás jistě bude nejvíce zajímat, jak se přidávají a spravují produkty. Na horní liště administrace webu si vyberte funkci E-shop. Kromě zprávy objednávek, nastavení automatických zpráv či párování plateb zde využijete mnoho jiných praktických funkcí. Například možnost vytvořit namísto e-shopu s možností objednání jen katalog produktů a také funkce pro službu ověřeno zákazníky.

Pro zobrazení všech produktů přejděte na E-shop> produkty.

e-shop-rychlo nastavení webu
Nastavení menu, vytváření příspěvků
eshop-rychlo seznam produktů
seznam produktů

Chcete-li přidat nový produkt, klikněte na tlačítko Přidat nový výrobek. Na vrchu stránky vyplníte název produktu, cenu, číslo a vložíte obrázky.

e-shop-rychlo přidání produktu
Přidání produktu do e-shopu

Níže se nachází část pro sledování skladových zásob, sazbu DPH, povolení diskuse a jiné informace.

eshop-rychle-informace o produktu
Informace o produktu

Dále je vám k dispozici textový editor pro vložení popisu produktu a možnost přidání cenových hladin a parametrů.

eshop-rychle popis produktu
Textový editor pro popis produktů

Nezapomeňte projít ještě nižší – celkem dospod stránky, kde přiřadíte produkt k příslušné kategorii. Na dalších kartách si můžete přiřadit podobné produkty.

eshop-rychle přiřazení produktu ke kategorii
Přiřazení produktu ke kategorii produktů

Z hlediska SEO optimalizace e-shopu je důležitá karta Pokročilé nastavení. Slouží k vyplnění meta titulku a popisu pro každý produkt a úpravu jeho URL.

eshop-rychle pokročilé nastavení produktu
Pokročilé nastavení produktu

Po vyplnění všech informací a vložení produktových fotografií si nezapomeňte vše uložit.

V předchozím textu jsem zmínil kategorie produktů. Spravovat a přidávat je můžete pomocí funkce E-shop> Kategorie produktů.

eshop-rychlo kategorie produktů
Kategorie produktů

Možnosti dopravy, varianty produktů a mnoho jiného

Eshop-rychle.cz nabízí i další možnosti pro správu e-shopu. K dispozici je nastavení variant a parametrů produktů, seznam registrovaných zákazníků, nastavení pro hodnocení zboží i možnost generování slevových kupónů. V přehledném uživatelském rozhraní si také jednoduchým způsobem nastavíte způsoby dopravy a mnoho jiného.

Marketingové nástroje

Celý systém je nastaven tak, aby se i začátečník ve světě internetového obchodu stal úspěšným podnikatelem. Můžete využívat nástroje pro využívání Google Analytics, Google Ads a různých porovnávačů zboží, jako například Heuréka či Zbozi.cz.

Pro každého, kdo se v těchto pojmech neví zorientovat, jsou přímo v administraci obchodu připraveny obsažné informace. Najdete je v části hlavního menu administrace Propagace e-shopu. Naučíte se zde základy SEO, affiliate marketingu, zjistíte vše o využívání PPC reklamy i sociálních sítí.

eshop-rychle-propagace-e-shopu
Nástroje pro propagaci e-shopu

Účetnictví, import a export dat

Internetový obchod můžete snadno propojit s účetními programy MoneyS3 nebo POHODA. České e-shopy mohou používat také elektronickou evidenci tržeb EET. eshop-rychle.cz podporuje i import a export zboží z jiných stránek.

Výhody a nevýhody eshop-rychle.cz

Eshop-rychle.cz nabízí přehledný a rychlý systém vytvoření internetového obchodu. Na závěr recenze se pokusím shrnout jeho výhody a nevýhody.

Výhody

+ Přehledné a intuitivní uživatelské rozhraní

+ Rychlé vytvoření e-shopu

+ Vhodné pro malé i velké e-shopy

+ Obsažný průvodce s množstvím návodů

+ Přijatelné ceny a dobrý výkon

+ Hosting, e-maily i řešení pro e-shop v jednom balíčku

+ Množství marketingových nástrojů

+ Možnost propojení s vybranými účetními systémy

+ Profesionální a přehledný design šablon

+ Rychlá odezva zákaznického servisu

+ spolehlivost

+ Vhodné i pro úplné začátečníky

+ Komplexní řešení bez nutnosti dokupování dalších funkcí

Nevýhody

– administrace a některé šablony nejsou responzivní

– chybí podrobnější popis většiny šablon

Alternativy

Existují i jiné výborné eCommerce řešení, přes které si můžete udělat eshop. Pokud si chcete udělat vlastní eshop rychle a jednoduše, doporučuji vyzkoušet některou z těchto služeb:

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here