Shoptet – je opravdu jednička na trhu? (Recenze)

Přemýšlíte nad tím, které e-commerce řešení by bylo pro vás a váš e-shop nejvhodnější?

Pokud jste ještě o Shoptetu nerozmýšleli, určitě si přečtěte tuto recenzi, ve které jsem detailně rozebral co přesně Shoptet je, co všechno vám dokáže nabídnout i jeho klady a zápory.

Shoptet recenze

Co je Shoptet?

Shoptet je jeden z nejpopulárnějších českých poskytovatelů pro tvorbu, správu a udržování e-shopu.

Jedná se o platformu pro e-shopová řešení, která se zaměřuje hlavně na začínající podnikatele nebo úplné začátečníky, kteří nemají zatím mnoho zkušeností s tvorbou online obchodů.

Shoptet se může pyšnit dlouhou tradicí, neuvěřitelně velkým množstvím spokojených zákazníků a pozitivními referencemi – funguje již od roku 2008 a byl založen Miroslavem Uďanem (po jeho odchodu v roce 2021 převzali vedení této firmy jeho nástupci).

V současnosti využívá Shoptet jako e-commerce řešení více než 31 000 lidí po celém světě .

Pokud by se měl charakterizovat Shoptet jen do pár slov, tak jde ve zkratce o velmi jednoduché a rychlé řešení pro každého, kdo se chystá si založit spolehlivý e-shop.

🔔 Získejte bezplatně užitečný 1000 slovní PDF návod:

10 důležitých věcí, na které nezapomenout při zakládání e-shopu přes Shoptet

– stačí pokud mi napíšete do komentáře pod tento článek, nebo na email vladimir.jurosko@gmail.com , že máte zájem o tento návod a já vám ho obratem zašlu.

Shoptet ceník

Shoptet nabízí hned několik placených tarifů – z toho každý vám dokáže přinést více a více benefitů (v závislosti na velikosti a potřeb vašeho e-shopu).

V současnosti Shoptet poskytuje 4 placené tarify:

 • BASIC – nabízí až 100 produktů a 32 doplňků
 • BUSINESS – nabízí 1000 produktů a 40 doplňků
 • PROFI – až 5000 produktů a 60 doplňků
 • ENTERPRISE – 50000 produktů a 70 doplňků

U každého z těchto tarifů je samozřejmostí platební brána (zdarma), pokladní systém au PROFI a ENTERPRISE máte také neomezené množství uživatelů, který může Shoptet využívat.

Kromě toho nabízí Shoptet i FREE verzi zdarma , u které máte možnost spravovat 10 produktů/1 email a 1 uživatele spolu s 22 doplňky.

shoptet ceník
Ceny platné v době psaní článku

Přestože ceník Shoptetu je mírně vyšší oproti jiným konkurenčním e-shopovým řešením, jeho jednoduché uživatelské rozhraní a vynikající podpora však může nahradit těch pár eur navíc, které za něj zaplatíte.

Alternativy

Při srovnání cen Shoptetu s jeho konkurenci to vypadá přibližně následovně:

 • Eshop-rychle – nabízí výrazně nižší cenové tarify ovšem za cenu toho, že není tak uživatelsky příjemný (zkrátka je o něco složitější).
 • UPgates – je poměrně dobrou alternativou k Shoptetu, ovšem vychází o několik eur dražší.
 • Shopify – jedna z nejznámějších kanadských platforem nabízí u všech svých tarifů neomezený počet produktů a rovněž skvělé a příjemné uživatelské rozhraní. Na druhé straně však Shopify není příliš přizpůsoben pro český a slovenský trh (což se může odrazit při instalaci na některých doplňcích, prvcích apod.).

Co všechno Shoptet nabízí?

Shoptet je v první řadě full-package poskytovatel – najdete v něm prakticky vše, co k rozjetí vašeho e-shopu potřebujete.

Pojďme se nyní podívat na to, co vám Shoptet dokáže nabídnout i jeho klady a zápory.

Přihlášení a používání

Pro ty, kteří se nechtějí ihned vrhnout do placené verze, nabízí Shoptet bezplatnou demo verzi, díky které si můžete vyzkoušet, jak tato platforma funguje.

Jediné co je třeba reálně udělat je jednoduše zadat emailovou adresu a zaregistrovat se.

Shoptet vám následně poskytne zkušební verzi až na 30 dní a přestože v ní nebudete mít dostupné vše jak je tomu u placené verze, budete mít alespoň možnost se podívat na to, jak Shoptet v praxi vypadá a funguje.

Po uplynutí 30 dnů dostanete možnost přejít do placené verze.

Hlavní výhodou platformy Shoptet je to, že je jednoduchý na používání – nevyžaduje prakticky žádné základy programování (jediné co potřebujete je mít počítač, klávesnici a myš 🙂 ).

Pokud byste si nebyli jisti o jakémkoli prvku na Shoptetu, můžete kdykoli přejít do Shoptet Univerzity, kde se můžete seznámit z velkých množstvím užitečných informací o založení a provozu vašeho e-shopu.

Po instalaci následuje samotná správa webu – v závislosti na velikosti vašeho projektu vám vytvoření eshopu může zabrat pár desítek minut nebo pár hodin.

Správa produktů

Správa produktů je jedním z nejdůležitějších úkolů kohokoli, kdo e-shop vlastní.

Shoptet v tomto ohledu zabodoval vysoko – při nahazování produktů na váš web si jednoduše můžete zvolit cenu produktu, množství, výběr konkrétní kategorie i vizuální prvky (např. fotografie).

Kromě toho můžete k produktům přidat doplňující informace jako jsou například informace o dodavateli, záruka, slevová procenta, dárky a pod.

Správa produktů v Shoptetu jako taková je dostatečně intuitivní. Jednoduše jen přecházejte a čtěte položku po položce – u každé z nich vám bude ihned jasné k čemu slouží.

Vzhled a šablony

Jednou z nevýhod platformy Shoptet je jeho omezení na počet šablon – momentálně nabízí svým uživatelům jen 11 typů.

Toto malé minus může být poněkud nepříjemná zkušenost, avšak na druhé straně nabízí Shoptet množství možností jak si tyto šablony můžete upravit – od výběru vlastních barevných schémat, přes rozložení a vzhled stránek a kategorií, jakož i vzhled a detaily produktů, které se chystáte prodávat.

Kromě toho můžete rozmísťovat různé elementy na stránce pomocí jednoduché funkce “ drag&drop ”.

Pro náročnější kodéry bude pravděpodobně chybí možnost upravování CSS kódu, není třeba zapomínat na to, že Shoptet se soustředí hlavně na začátečníky a mírně pokročilé uživatele.

Co se týče šablon jako takových, můžeme říci, že jsou velmi různorodé a ve vysoké kvalitě – ačkoli jde jen o omezené množství, měli byste si bez problémů vybrat takovou, která vám bude vyhovovat.

V současnosti naleznete na Shoptetu tyto šablony:

 • Samba
 • Disco
 • Step
 • Classic
 • Waltz
 • Tango
 • Techno
 • Echo
 • Soul
 • Rock
 • Pop
shoptet šablona

Dobrou zprávou je i to, že mimo šablon, které vznikly přímo ve Shotetu, nabízí poskytovatel i šablony od dalších designérů a externích partnerů , ze kterých si můžete vybrat přímo na stránkách shoptetu.

Shoptet doplňky

Doplňky na Shoptetu vám pomohou se odlišit od vaší konkurence a rovněž zpříjemnit uživatelské rozhraní na vašem e-shopu.

Shoptet jako platforma nabízí více než 200 doplňků – jedná se o širokou škálu elementů na vaší stránce jako například:

 • jazykové mutace
 • automatické a manuální generování slevových kupónů
 • pojištění produktů při objednávce
 • nástroj pro získání provize z prodeje při pojištění
 • … a mnoho dalších

Je nutno však poznamenat, že drtivá většina těchto doplňků je dostupná pouze u placené verze.

U bezplatné verze Shoptetu má uživatel přístup k cca 20 doplňkům.

Shoptet platby a doprava

Shoptet standardně nabízí u možností platby i platbu pomocí bankovního převodu či prosté dobírky.

Co se týká platebních bran, Shoptet nabízí svým uživatelům hned několik možností (jako např. GoPay, Stripe, ComGate apod.).

Je nutné však poznamenat, že u některých platebních vrat si budete muset koupit doplněk ze Shoptetu, případně vyhledat odbornou pomoc při instalaci platební brány.

V každém případě se však nemusíte ničeho obávat – Shoptet má svou vlastní databázi odborníků a ověřených partnerů, kteří vám s nastavováním platebních bran umí pomoci.

V případě dopravy je možné u Shoptetu využívat služby všech známých českých a slovenských dopravců jako jsou například:

 • Česká pošta
 • PPL
 • Balikobot
 • Zásilkovna
 • DPD
 • … a mnohé další

E-shop vytvořený v Shoptetu tak může využít velké množství kurýrních firem, které mohou doručovat objednávky od zákazníků, případně doručovat produkty z vašeho e-shopu na výdejní místa.

Shoptet Pay platební brána

shoptet pay logo

Věděli jste, že platforma Shoptet spustila i svůj nový projekt Shoptet Pay ?

Tento projekt vznikl pod dozorem samotného Miroslava Uďana, jednoho ze zakladatelů Shoptetu díky čemuž se tato platební brána dočkala svého vzniku a přišla na světlo.

Snad jednou z největších (a očividných) výhod platební brány Shoptet Pay je její přímé propojení s e-commerce platformou Shoptet – bránu totiž můžete během několika kliknutí spustit přímo ve vašem e-shopu.

Další velkou výhodou této platební brány je její filozofie, která se odráží i v samotném Shoptetu – řízení brány je velmi jednoduché a uživatelsky příjemné, což může být velkým plusem zejména pro ty méně zkušené online podnikatele.

Z pohledu zákazníka je Shoptet Pay velmi přímočará platební brána – zákazník při platbě nemusí odcházet nikde jinde (brána neotevírá nové okno, ale zůstane stále na vaší webové stránce).

Stejně tak uskutečnění samotné platby je rychlé a jednoduché.

Kromě toho nabízí Shoptet Pay zákazníkům intuitivní prostředí i při reklamacích, vrácení peněz, základního přehledu a pod.

Pojďme si jmenovat pár funkcí, které Shoptet Pay dokáže nabídnout:

 • Bezpečnost – platební brána splňuje certifikaci PCI DSS a poskytuje 3D Secure bezpečnost (pomocí SMS nebo otisku prstu)
 • Možnost platby v různých měnách – Shoptet Pay nabízí až 12 měn, od plateb v eurech a korunách, přes polské Zloté až po maďarské HUF
 • Multijazyčné rozhraní – zákazníci mají možnost se zorientovat v platební brány v několika jazycích (od slovenštiny a češtiny, přes angličtinu a němčinu až po rumunštinu a polštinu)
 • Možnost plateb různými metodami – Shoptet Pay přijímá jak platební karty a převody, tak i Apple a Google Pay či kryptoměny
 • Vyplácení peněz každý den
 • … a mnoho dalších

Jednou z věcí, které vás může při Shoptet Pay zaujmout je to, že nemá žádné skryté poplatky – samotné vedení a aktivace brány jsou zdarma.

Platby za službu Shoptet Pay se odvíjejí jen od jednotlivých transakcí (a ne od vašeho obratu), díky čemuž nemusíte platit žádné měsíční poplatky i kdyby se vám během nějakého měsíce moc nedařilo.

Ve zkratce – Shoptet Pay je velmi zajímavý a výhodný doplněk k vašemu e-shopu, který rozhodně stojí za zvážení.

Marketing a SEO

Shoptet nezapomíná ani na online marketéry, kteří chtějí od eshopu více než jen nahazování produktů.

Mezi standardní napojení na Shoptet je například vložení Facebook Pixel či Google Tag manažera.

Kromě toho máte dokonce možnost zapojit svůj eshop na populární e-mailový nástroj Mailchimp.

Pokud si plánujete vytvořit svůj vlastní affiliate program, Shoptet vám může poskytnout také možnost zřízení svého vlastního programu přímo v administraci e-shopu.

Kromě toho můžete využít možnosti cloudového řešení Affilbox či napojení na Dropshipping (které jsou v Česku a na Slovensku) relativně populární.

Shoptet však neřeší jen e-shopovou problematiku webů – soustředí se také na online marketing a SEO.

V administraci tak můžete najít zajímavé funkce jako jsou například správa newsletterů pro vaše věrné zákazníky, věrnostní a slevové kupóny, upozornění, hlídací psi a pod.

Co se týče optimalizace pro webové vyhledávače (SEO), Shoptet nezapomíná na optimalizaci Titulů (Title Tags), meta-popisů (meta descriptions) či správu parametrů u kategorie, filtrů a pod.

Rychlost načítání web stránek

Shoptet nabízí nadprůměrnou rychlost načítání webů – což je v očích Googlu jeden z důležitých SEO signálů.

Díky tomu se Shoptet řadí mezi ta lepší e-shopová řešení nakolik tak máte zaručenou pro zákazníka příjemnou uživatelská zkušenost (uživatelé zkrátka neradi čekají, až se jim načte web stránka).

Podpora pro uživatele

V případě jakéhokoli problému se můžete spojit s podporou Shoptet, která je telefonicky dostupná během pracovních dnů od 8:00 až do 20:00 večer, případně ji můžete kontaktovat prostřednictvím emailu nebo přes kontaktní formulář.

Shoptet se může pochlubit excelentním přístupem ke svým klientům , protože se snaží pokaždé odpovídat na jakékoli dotazy do několika hodin.

Snad malou nevýhodou podpory je absence live chatu – avšak ten druh podpory nabízí jen málokdo.

Při praktických otázkách můžete vždy navštívit edukační stránky Shoptetu a jeho FAQ stránky, které vám pomohou s řadou problémů, na které můžete nečekaně narazit.

Uživatelský dojem

Shoptet využívá metody gamifikace – jinými slovy tvorba e-shopu by měla být pro vás zábava.

V praxi to znamená rychlý progres, na který vás Shoptet vždy upozorní spolu s příjemným tutoriálem v hravé formě (za každý splněný úkol získáte procenta progresu jako odměnu).

Recenze Shoptet – moje hodnocení

Klady Zápory
Příjemné a jednoduché rozhraníMírně vyšší cena
Široká škála doplňkůLimitovaný počet šablon
Skvělá zákaznická podpora
Shoptet Pay
Kompatibilita s marketingovými nástroji
Bezplatná verze na 30 dní

🔔 Získejte bezplatně užitečný 1000 slovní PDF návod:

10 důležitých věcí, na které nezapomenout při zakládání e-shopu přes Shoptet

– stačí pokud mi napíšete do komentáře pod tento článek, nebo na email vladimir.jurosko@gmail.com , že máte zájem o tento návod a já vám ho obratem zašlu.

Návod jak si v Shoptetu vytvořit vlastní e-shop

Návod jak se v Shoptetu zorientovat a jak si v něm vytvořit vlastní eshop:

1. Registrace a úvodní nastavení

Samotné přihlášení a úvodní nastavení na Shoptet jsou velmi jednoduché.

Pokud si chcete teprve nezávazně vyzkoušet tuto platformu, jednoduše klikněte na domovské stránce Shoptetu na ikonu “VYZKOUŠEJTE” – následně se vám zobrazí okno, kde jen zadáte svůj e-mail a kliknete na tlačítko “ODESLAT”:

shoptet přihlášení

Poznámka: Pokud byste chtěli přejít na Shoptet od jiného e-commerce poskytovatele, Shoptet má pro vás připraven návod o tom, jak přechod zrealizovat .

Po registraci vás Shoptet ihned přivede do nastavení vašeho prvního e-shopu spolu s uvítacím oknem a přihlašovacími údaji:

shoptet uvítací okno

Bezplatná verze je ve své podstatě testovací model vašeho potenciálního e-shopu – budete tak mít přehled o všem, co vám Shoptet dokáže nabídnout.

Jelikož zatím nejde o „ostrou“ verzi, nemusíte se ničeho bát a klidně se můžete seznámit se všemi nastaveními, tlačítky, úpravami a pod.

Během celého vašeho testování máte k dispozici nápovědu, resp. průvodce, který vám bude vždy po ruce při nastavování vašeho e-shopu.

Kromě toho budete mít k dispozici také menu s vaším progresem nastavení vašeho prvního e-shopu:

shoptet progres

2. Základní přehled

V úplném úvodu se nacházíte ve vašem základním přehledu – administračním okně.

Zde naleznete všeobecný přehled o vašem e-shopu (jako např. statistické údaje o objednávkách, informace o zákaznících, novinky, apod.):

shoptet základní přehled

V levé části okna naleznete obecné menu vašeho eshopu, které se skládá z několika položek:

 • ZÁKLADNÍ PŘEHLED
 • OBJEDNÁVKY
 • PRODUKTY
 • ZÁKAZNÍCI
 • POKLADNĚ
 • SHOPTET PAY
 • VZHLED A OBSAH
 • MARKETING
 • PROPOJENÍ
 • STATISTIKY
 • NASTAVENÍ

Pokud byste si chtěli vyzkoušet jeden z placených tarifů (čistě jako demo verzi), klikněte na položku “Administrátor” v horní liště ve vašem základním přehledu a klikněte na položku “Tarfy, platba a faktury”:

V sekci “Tarifa” klikněte na tlačítko “ZMĚNIT TARIF NEBO FREKVENCI PLATEB” a vyberte si tarif podle vašich preferencí (výchozí budete mít v rámci demo verze zapnutý nejvyšší tarif “Enterprise”:

3. Vzhled a obsah

Při výběru vzhledu, resp. výběru vaší šablony, přejděte na položku “VZHLED A OBSAH” v menu, které se nachází v pravé části vašeho základního administračního přehledu a klikněte na položku “Šablony”:

V této části si můžete vyzkoušet jednotlivé šablony a jejich barevné kombinace – pokud chcete vidět, jak by váš e-shop v dané šabloně vypadal, klikněte na tlačítko “UKÁŽKOVÝ E-SHOP”:

Po výběru vaší šablony, klepněte na tlačítko “ULOŽIT” v horní liště na obrazovce – šablona se tímto krokem nastaví jako vzhled pro váš e-shop.

Kromě šablony naleznete pod položkou “VZHLED A OBSAH” také důležité vizuální úpravy pro váš e-shop (jako např. nastavení pro Titulní stranu, menu, články, odkazy apod.)

4. Nastavení

Pokud si chcete vyplnit základní nastavení obchodu (jako např. menu, jazyky, daně apod.), naleznete je v základním menu pod položkou “NASTAVENÍ”:

Pod položkou “Nastavení obchodu” můžete vyplnit všeobecné a fakturační údaje, jakož i kontaktní údaje pro zákazníky (jako například jméno obchodníka, email, tel. č., apod.):

5. Produkty

Přidávání produktů naleznete v hlavním, administračním menu pod položkou “PRODUKTY” – Přehled.

V této části můžete kliknout na tlačítko “PŘIDAT PRODUKT” a vyplníte základní údaje:

6. Optimalizace a marketing

Pro optimalizaci vaší webové stránky spolu s všeobecným online marketingem klikněte v administračním menu na položku “MARKETING”.

V daném menu se vám zobrazí vaše možnosti (např. Newsletter, základní a pokročilé SEO, SMS upozornění apod.), které si můžete nastavit během tvorby vašich stránek:

7. Doména

Bezplatná verze vašeho e-shopu bude běžet jako demo na generované doméně a adrese (např. 123456.myshoptet.com ).

V případě, že si objednáte „ostrou“, resp. reálnou verzi vašeho e-shopu, budete mít možnost si přesunout váš obchod na svoji vlastní doménu.

Pokud byste se rozhodli přejít na placenou „ostrou“ verzi vašeho obchodu, stačí jednoduše kliknout na tlačítko „Objednat“, které se nachází v horní části obrazovky.

Následně si vyberete tarif, který by vám vyhovoval, zaplatíte za danou položku a váš e-shop bude automaticky transformován na ostrou verzi (všechna data a nastavení, která jste provedli v rámci bezplatné verze zůstanou nedotčena):

Poznámka: Pokud byste si kdykoli potřebovali prohlédnout znovu nápovědu, Shoptet bude mít pro vás během celého nastavování e-shopu k dispozici tzv. “Vaši pomocnou ruku”, kterou naleznete v Základním přehledu vašeho administračního menu.

Po kliknutí na danou položku se vám zobrazí okno spolu se všemi kroky, které jste ještě při základním nastavení obchodu neudělali (nebo již provedli) a přehledný návod, jak je provést k čemu slouží:

🔔 Získejte bezplatně užitečný 1000 slovní PDF návod:

10 důležitých věcí, na které nezapomenout při zakládání e-shopu přes Shoptet

– stačí pokud mi napíšete do komentáře pod tento článek, nebo na email vladimir.jurosko@gmail.com , že máte zájem o tento návod a já vám ho obratem zašlu.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

8 COMMENTS

 1. Jsem ohromen tím, jak bylo téma v článku prezentováno. Když jsem na web vstupoval, doufal jsem, že se dozvím více a nebyl jsem zklamán. Při čtení podobných záznamů na webu se můžete ztratit…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here