Avada – nejprodávanější WordPress šablona (Recenze)

WordPress šablona Avada – detailní recenze této multifunkční šablony z dílny ThemeFusion. Dlouhodobě nejprodávanější WordPress téma na ThemeForest . Ukážu vám, co všechno dokáže a její jednotlivé plusy a minusy.

WordPress šablona Avada

Se šablonou Avada se mi podařilo pro klienty úspěšně vybudovat rozsáhlý web . Každá stránka vytvořená ve WordPressu má svoji šablonu, která určuje design a funkcionalitu stránky.

Avada je univerzální , multifunkční WordPress šablona. Má všestranné využití. Ocení ji menší podnikatelé i velké nadnárodní firmy, poskytovatelé služeb s různým zaměřením, blogeři, freelanceri, agentury, cestovní kanceláře, online magazíny, fotografové, umělci i internetoví prodejci s různým druhem zboží.

V šabloně Avada si vytvoříte internetovou stránku podle vašich představ. Nezáleží na tom, jestli bude mít složitou strukturu nebo upřednostníte jednoduché jednostránkové řešení. Díky podrobnému návodu a video návodu její používání zvládne bez problémů i začátečník.

WordPress šablona Avada

Co WordPress šablona Avada nabízí

Avada se snaží ohromit čísly. Když si tuto šablonu zakoupíte, získáte 41 předem připravených webových stránek . Kromě toho budete mít k dispozici více než 255 připravených designů stránek, 6 zabudovaných pluginů a více než 1 000 možností úprav stránky .

Načtení dema a vytvoření stránky zabere jen dvě minuty. V rámci nákupní ceny navíc dostanete i kvalitní zákaznickou podporu a doživotní aktualizace.

Demo Avada

Na obrázku níže je pár tipů před-připravených vzhledů. Na tomto linku si můžete prohlédnout její jednotlivá dema.

Avada vzhledy

Pluginy

Avada obsahuje prémiové pluginy pro vytvoření efektních prezentací : Revolution Slider, FlexSlider2, Elastic Slider, Parallax Fusion Slider a Lyer Slider. Pro zlepšení procesu výstavby stránky obsahuje plugin Fusion Core. Kromě toho je kompatibilní s většinou WordPress pluginů. Například WooCommerce , bb Press, The Events Calendar, Gravity, Contact Form 7.

Jednoduché vytvoření eshopu

Díky propojení s WooCommerce lze rychle vytvořit eshop. Pro toto použití obsahuje Avada samostatná dema určená pro internetové obchody. Po nainstalování stačí už jen vložit svůj vlastní obsah. Viz vzhled klasického WooCommerce dema:

Avada WooCommerce eshop

Responzivní design

Avada responzivní

WordPress šablona Avada nabízí více než responzivnost. Díky různým nástrojům si můžete upravit například šířku a orámování zobrazení stránky, které vám vyhovují. O tom, jak úpravy vypadají na jednotlivých zařízeních, se můžete přesvědčit hned při jejich nastavování. Stránka, texty i obrázky a slidery krásně vyniknou na počítači, tabletu i mobilním telefonu.

Optimalizovaná rychlost

Aby množství funkcí šablonu nezpomalovalo, je optimalizována pro rychlost. Uživatel tak neztrácí při tvorbě stránky zbytečný čas. Optimalizace se týká i návštěvníků vytvořených stránek. V rámci tématu lze nastavit různé cache. Viz. výsledek dema šablony přes gtmetrix :

Avada rychlost

SEO optimalizace

Aby se stránky vytvořené pomocí této šablony neztratily ve vyhledávačích, je téma SEO optimalizováno. Samozřejmě, doporučuji ji použít v kombinaci s bezplatným pluginem Yoast Seo .

Načítání dema

Při vytváření stránky pomocí dema uživatele potěší jeho snadné a rychlé načítání. Avada nabízí také možnost načítání obsahu z více dém a rychlé odinstalování dema.

avada - instalace dema

Kvalitní zákaznická podpora

Tvůrci tématu Avada slibují kvalitní zákaznický servis. Musím potvrdit, že několikrát jsem ho potřeboval a byli mi opravdu nápomocní. Kromě toho má uživatel k dispozici rozsáhlou dokumentaci s podrobným návodem k použití šablony.

Nástroje pro GDPR

Téma Avada zohledňuje požadavky nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů.

Avada GDPR

Retina ready

Téma je přizpůsobeno i Retina displejům od Apple, které mají vysoké rozlišení.

Připravena k překladu

Šablona je přeložena do více jazyků. Bohužel mezi nimi není čeština. Mezi překlady naleznete pouze češtinu. Já ji používám v angličtině. Podporuje také jazyky psané zprava doleva.

Avadu považuji za srovnatelnou se šablonou Divi .

Nástroje pro tvorbu stránky

Fusion Builder

WordPress téma Avada nabízí rozmanitost. Můžete si vytvářet vlastní návrhy stránek, nebo upravovat přiložená dema. Přes Fusion Builderu si můžete vyklikat jakýkoli design webu. Nepotřebujete k tomu žádné znalosti programování. Fusion Builder nabízí několik praktických funkcí, které šetří čas. Za všechny zmíním funkci Drag&Drop nebo automatické rozdělení textu do více sloupců.

Takto vypadá práce s Fusion Builderem v praxi:

avada fusion builder

Rozložení textu a obrázků

Šablona umožňuje v podstatě všechny možnosti umístění. K dispozici je sloupcové, mřížkové a masonry rozložení textu i obrázků, jakož i jejich zobrazování na celou stránku a množství efektů.

Fusion Theme Options

K úpravě tématu jsou k dispozici nástroje pro nastavení menu, barev, hlavičky a zápatí, loga, pozadí, bočních panelů, kalendáře, široký výběr Google fontů, možnosti úpravy písma, nástroje pro vzhled blogu, portfolia a kategorií, nastavení prezentací a slideshow .

Avada nabízí neomezené možnosti nastavení barev. Jako pozadí pro menu, hlavičku, zápatí nebo stránku můžete použít i obrázek. Šablona také umožňuje vytvoření neomezeného počtu postranních panelů.

Fusion Page Options

Jednotlivé podstránky lze upravovat pomocí nástrojů jako nastavení pozadí, skrytí hlavičky a paty, rozložení portfolia, úprava pozadí, název podstránky a podobně. Každá podstránka tak může mít svůj vlastní design.

Nastavení hlavičky a paty

Šablona Avada obsahuje 5 různých designů pro hlavičku. Přizpůsobit se dá její barva, pozadí, umístění loga, vložení obrázků a vrchní menu. Podobným způsobem můžete upravovat i zápatí.

Pokročilé možnosti nastavení portfolia

Díky zabudovaným pluginům poskytuje WP téma Avada mnoho funkcí i pro nastavení zobrazování portfolia: neomezené množství stránek portfolia, nastavení kategorií pro jednotlivé stránky, převrácení obrázků, několik způsobů uspořádání obrázků a nastavení slideshow.

CSS3 animace

Pro vybrané shortcodes lze nastavit možnosti jako typ animace, směr a rychlost animace. Je to výborný nástroj pro upoutání pozornosti návštěvníků stránky bez ohledu na to, z jakého zařízení se připojí.

Avada moduly

Téma Avada obsahuje řadu modulů. Můžete si nastavit vkládání bloků textů v různých stylech, propojení na YouTube, Vimeo a sociální sítě, blog, portfolio, různé ikony a funkce tlačítek, mapy Google v různých velikostech a stylech a také odkaz na pluginy a další funkce. Šablona také obsahuje několik widgetů, pro kvalitnější personalizaci stránky.

avada6

Avada – výhody

 • Volnost – rozmanité možnosti vytváření stránek. Možnost upravovat jednotlivé prvky dle vlastních představ.
 • Mnoho možností uspořádání a vzhledu textu, obrázků, hlavičky, zápatí a menu.
 • Jednoduché a rychlé ovládání.
 • Funkčnost a rychlost.
 • Množství předem připravených designů.
 • Přehledné menu.
 • Responzivnost a SEO optimalizace.
 • Dostupná podrobná dokumentace včetně video návodů.
 • Podpora video souborů a propojení na Vimeo a YouTube.
 • Propojení na sociální sítě.
 • Kompatibilita s většinou WordPress pluginů.
 • Kvalitní zákaznická podpora.
 • Dobrá cena vzhledem ke kvalitě a rozsáhlosti použití šablony.
 • Doživotní aktualizace zdarma.

Avada – nevýhody

(1) Největší nevýhodou šablony je, že předělání stránky vytvořené pomocí Fusion builderu na stránku s použitím jiné šablony, je dost náročné. Je to proto, že se tímto krokem deaktivuje builder a text se zobrazí také včetně shortcodes, které jsou jinak skryté. Mnohá nastavení se při tomto kroku ztratí.

Řešení: snažte se méně podstatné podstránky provést v normálním WorPress editoru a Fusion builder využijte pouze pro podstatné stránky jako je homepage a podobně. Také blogové články doporučuji tvořit přes normální editor. V případě, že potřebujete zrušit builder si nejprve zkopírujte texty přímo z webu. Tím získáte čisté texty bez shortcodeů, které můžete použít.

(2) To, že Avada je multifunkční šablona a dá se v ní vše nastavit, je zároveň i její nevýhoda, protože přirozeně má množství nastavení a může trvat určitou dobu než uživatel najde to správně.

(3) Chybějící čeština. Řešení: přeložit si do češtiny pouze to, co je potřeba, přes bezplatný plugin Loco Translate .

WordPress šablona Avada – závěr

Pokud to mám ve zkratce zhodnotit, myslím si, že šablona je vhodná pro většinu WordPress uživatelů, kteří nemají technické/programátorské schopnosti , ale přesto si v ní dokážou s trochou hraní vyklikat pěkné weby. Avadu považuji za srovnatelnou se šablonou Divi .

Šablonu Avada si můžete zakoupit na Themeforestu za 60 dolarů , což je přibližně 51 Euro.

Více info a demo

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here