7 nejlepších bezplatných WordPress šablon

Výběr vhodné WordPress šablony může být pro vaši webovou stránku klíčový. Ne proto, že byste vybrali nějakou ošklivou, ale spíše nevhodnou pro daný web, obsahující chyby nebo takovou, která nesplňuje některá základní doporučení. Proto jsem pro vás připravil výběr top 7 bezplatných WordPress šablon.

Najlepšie bezplatné WordPress šablóny

WordPress je nepochybně nejrozšířenějším a nejoblíbenějším redakčním systémem. Uživatelé ho mají rádi zejména kvůli tomu, že je srozumitelný a dokáže se v něm s přehledem orientovat leckdo. Navíc k dispozici mají obrovské množství šablon stránek, na kterých si dokáže rozjet stránku každý. Nejvíce webových šablon na světě se vytváří právě pro WordPress .

Šablony nejsou univerzální. Ty, které se hodí pro firemní prezentaci, nemusí být zrovna ideálem pro magazín. Většina firemních stránek si může například dovolit takříkajíc plýtvat prostorem pro kvalitní a velké fotky, zatímco v případě magazínů je nutné poskládat na viditelnou část webu co nejvíce zajímavých titulků a podobně. Proto je většina šablon tvořena s tím, že budou právě pro jistý druh webů a mají to také v popisu.

Zdarma nebo placená šablona?

V případě WordPress šablon máte na výběr v podstatě dvě možnosti :

  1. Vlastní WordPress šablonu , kterou vám někdo vyrobí na míru přesně podle požadavků a na takový záměr, k jakému web potřebujete.
  2. Staženou šablonu. Na výběr máte nějakou šablonu zdarma nebo si koupíte prémium šablonu z katalogu.

Existuje velké množství bezplatných WordPress šablon, které jsou opravdu dobré . O jejich kvalitě svědčí také množství webů, které je používají. V čem však nemohou s placenými šablonami srovnávat, je zákaznická podpora. Samozřejmě vše závisí na licenčních podmínkách a rozsahu podpory.

Oprava nedostatků by se mohla dost prodražit. V případě placených šablon většinou víte, jak na tom jste. Minimálně víte, do kdy bude šablona podporována.

Když si necháte vyrobit šablonu na míru, je to v podstatě, jako byste si nechali udělat celý vlastní web. Zrovna funguje na WordPress . Takový typ šablony může být velmi jednoduchý, ale také velmi složitý. Vše závisí na zadání, požadavcích, technických možnostech a rozpočtu. Přestože výroba WordPress šablony je poměrně komplikovaným procesem, kterému je třeba věnovat dost času i úsilí, pokud si vyberete dobrého dodavatele, určitě získáte skvělý web.

Další možností jsou již vytvořené šablony, a to buď placené nebo ty zadarmo. U všech bezplatných šablon je třeba dávat pozor na licenci. To, že lze šablonu bezplatně stáhnout, ještě neznamená, že je plně použitelná. Šablony zdarma můžete nalézt například v oficiálním WordPress katalogu nebo na internetu. Tyto šablony procházejí kontrolou a úroveň kvality musíte posoudit sami podle svých preferencí.

Důležitý je důsledný výběr

Dejte si při výběru pozor i na to, aby šablona měla responzivní design . Přece jen většina lidí se dnes již připojuje k internetu prostřednictvím mobilních zařízení. Proto je třeba mít tomu uzpůsoben i web. Musí být dobře čitelný a přehledný . Pokud předpokládáte, že k vám bude naprostá většina návštěvníků přicházet přes mobil, možná byste mohli zvážit šablonu určenou přímo pro mobilní zařízení, která je však optimalizována i pro počítače.

Při výběru bezplatné šablony si určitě nezapomeňte přečíst více recenzí od uživatelů , kteří už něco s danou šablonou přežili. Prohledejte různá diskusní fóra i klasické recenze. Získat dostatek informací totiž nikdy není na škodu.

A kde hledat bezplatné šablony ? V první řadě určitě přímo na samotném portálu WordPress , kde jsou jednotlivé šablony roztříděny například podle referencí uživatelů. Hledat můžete také na jiných webech, které se specializují právě na WordPress šablony, například web Athemes či Colorlib.

Nejlepší bezplatné WordPress šablony

Abyste měli jednodušší vybírání, pro inspiraci jsme pro vás vybrali 7 nejlepších bezplatných WordPress šablon , se kterými nic nezkazíte. Přitom každá z nich je vhodná pro jiný typ webových stránek .

Hestia

hestí

Pro kreativní či malý byznys je vhodným řešením šablona Hestia, která je kompatibilní s Woo Commerce az krátké doby si na ní vyklikáte vlastní internetový obchod. Uživatelé si velmi pochvalují podporu od developerů.

Více info a demo

IsleMag

islemag

Pro magazín plný skvělých článků nemusíte moc pátrat mezi bezplatnými šablonami, stačí se spolehnout na IsleMag. Své články můžete v ní pěkně řadit do jednotlivých kategorií, díky čemuž se čtenář dokáže snadno orientovat a najde přesně ty texty, které ho zajímají. Tato šablona podporuje AdSense.

Více info a demo

Amadeus

amadeus

Jste vášnivým blogerem? Tak to vás určitě bude zajímat, že mezi nejlepší bezplatné WordPress šablony vhodné pro blogery patří rozhodně šablona Amadeus. Díky vhodně umístěným ikonám na sociální média, se s vámi návštěvníci dokáží snadno spojit. Výhodou je, že si můžete zvolit písmo, které vás nejvíc láká, přidat si logo i vlastní vizuál do záhlaví.

Více info a demo

Illdy

illdy

Přemýšlíte, jak se co nejzajímavější představit svým možným klientům? Odpověď je bezplatná šablona Illdy. Je moderní, flexibilní a působí velmi svěže a mladistvě. Vystačí si s ní freelanceři i agentury. Můžete ji použít k prezentaci svého portfolia, služeb, ale také k tvorbě blogu.

Více info a demo

Brilliance

Brilliance

K vytvoření byznys stránky můžete zase použít univerzální šablonu Brilliance. Je kompatibilní s WooComerce, díky čemuž si na ní můžete vytvořit obchod a hned začít prodávat. Výhodou je možnost personalizace vzhledu, čímž se můžete odlišit od konkurence.

Více info a demo

OnePress

OnePress

Někdy stačí k prezentaci byznysu i jednostránkový web. Jednoduchou a přehlednou formu nabízí bezplatná šablona OnePress, která je vhodná, ať už podnikáte v čemkoli. Šablona má jednoduchý design, ve kterém výborně vyniknou produktové fotografie.

Více info a demo

Auberge

Auberge

Pro kavárny, restaurace či weby s recepty je vhodným řešením šablona Auberge. Ta totiž mimo jiné podporuje i plugin WebMan Amplifier pro tvorbu receptů, jakož i podporu pro překlady do různých jazyků.

Více info a demo

Představil jsem vám bezplatné šablony, které mě zaujaly. Pokud máte nějaké jiné tipy, podělte se s nimi se mnou v komentářích?.

? Tip: Co se týče prémiových šablon, výborné zkušenosti mám s těmito WordPress tématy: šablona Divi a Avada . Jsou velmi flexibilní a přitom stále dostatečně jednoduché pro nastavení i pro začátečníky.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here