WordPress šablony pro magazíny – TOP 30

Vybral jsem pro vás nejlepší WordPress šablony pro magazíny. TOP 30 šablon pro obsahové weby, které má zaujaly vzhledem a kvalitou. 27 prémiových témat plus 3 bezplatné.

WordPress šablony pro magazíny

Běžný návštěvník internetu se denně ocitá v záplavě online magazínů a novin. Jejich provozovatelé se snaží jeden od druhého odlišit, aby zaujali co nejvíce čtenářů. K tomu nestačí mít jen kvalitní obsah. Stránka potřebuje také dobře vypadat. Proto WordPress nabízí speciální témata i pro tento účel. Podívejme se na 30 z nich, které mě nejvíce zaujaly.

1. Newspaper

newspaper

Newspaper je určena pro online magazíny, noviny a blogy. Je tonejoblíbenější WordPress šablona pro magazíny na Themeforestu . Téma je rychlé, snadno se ovládá a podporuje YouTube videa. Je kompatibilní s pluginy bbPress Forum, BuddyPress and WooCommerce. Je SEO optimalizována.

Její součástí je také služba Google Ads and AdSense, která přiřazuje reklamy k webovým stránkám na základě jejich obsahu a návštěvníků. Zahrnuje také AMP pro mobily. K dispozici je také propojení na sociální sítě. Tvůrci nezapomněli ani na nástroje pro GDPR.

Součástí Newspaper je TagDiv Composer – první nástroj pro tvorbu stránek, který byl speciálně vyvinut pro blogy, magazíny a noviny. Obsahuje více než 100 nástrojů úpravy hlavičky, menu, rozložení a obsahu. Úpravy můžete provádět přímo na stránce. Změny hned živě vidíte ve vašem prohlížeči. Tvorbu stránek usnadňuje také oblíbená, praktická funkce Drag and Drop.

Více info a demo

2. Sahifa

sahifa

Sahifa má čistý a moderní design. Je rychlá, flexibilní a plně responzivní . Je určena pro noviny a časopisy s různým zaměřením. Díky široké nabídce úpravy stránky, jejího rozložení, nastavení textu a obrázků je velmi všestranná.

Využijí ji noviny zaměřené na zprávy o politickém dění, finance nebo aktuality ze světa, magazíny o módě, jídle, rodině i cestování. Dobře na ní vypadá osobní i profesionální blog. Díky kompatibilitě s WooCommerce lze použít také k vytvoření e-shopu.

Sahifa obsahuje nástroje, které vytvářejí rovnováhu mezi krásou a funkčností stránky. Poskytuje mnoho možností nastavení menu, rozložení a ohraničení textu a vložených obrázků, funkci Drag and Drop, načítání dema jedním klepnutím a jiné praktické nástroje.

WordPress téma Sahifa je rychlé , kompatibilní s více WordPress pluginy a přizpůsobené Retina displejům. Podporuje také jazyky psané zprava doleva. Dobře pracuje v jakémkoli prohlížeči a operačním systému.

Více info a demo

3. Newsmag

newsmag

Newsmag nabízí provozovatelům online časopisů a novin nekonečné možnosti. Je rychlá, SEO optimalizovaná a snadná k ovládání. Obsahuje také službu Google Ads and AdSense, podporuje Vimeo a YouTube videa a více widgetů. Například widget pro počasí, kurzovní lístek, sledování počtu fanoušků na sociálních sítích a reklamy.

Téma Newsmag nabízí mnoho předem připravených designů, možností uspořádání příspěvků, nastavení prezentací fotogalerií a podobně. Tvorbu stránky usnadňuje TagDiv Composer, Visual Composer a funkce Drag and Drop.

Více info a demo

4. Extra

extra

Populární WordPress šablona z dílny Elegant Themes Extra je určena pro magazíny a blogy s různým zaměřením. Byla vyvinuta pro dokonalý a elegantní design. K tomu napomáhají možnosti nastavení hlavičky a zápatí, rozložení jednotlivých stránek od jednoduchého sloupcového a řádkového uspořádání příspěvků až po moderní mansory rozložení.

Pro tvorbu stránky šablona Extra používá Divi Builder , Divi Visual Builder a funkci Drag and Drop. Je plně responzivní a kompatibilní s pluginem WooCommerce.

Více info a demo

5. Nexus

nexus

WordPress šablona Nexus značky Elegant Themes je výborným nástrojem pro tvorbu stránky online časopisů a novin. Její koupí si zároveň kupujete přístup k 87 dalším tématům a pluginům. Poskytuje mnoho widgetů, shortcodes a modulů pro snazší tvorbu a lepší funkčnost stránky.

Je kompatibilní se všemi prohlížeči a 100% responzivní. Pokud si nevyberete jedno z přiložených dém, pomocí řady nástrojů si snadno vytvoříte vlastní design stránky.

Více info a demo

6. SmartMag

SmartMag nabízí kvalitní řešení pro každého, kdo chce vytvořit stránku pro online časopis, noviny, portál pro zprávy a aktuality z různých oblastí života společnosti nebo blog. Má čistý design, který přitáhne pozornost na jednotlivé příspěvky.

Díky responzivnosti výborně vynikne na všech typech zařízení. Jednoduchost vytvoření stránky zabezpečují více přiložená dema s předem připravenými stránkami a Drag and Drop page builder. Šablona je SEO optimalizována.

Více info a demo

7. Solelad

solelad

WordPress šablona pro magazíny a blogy Solelad obsahuje více než 2 000 předem připravených vzhledů stránky, které nainstalujete jedním klepnutím. Kromě toho má uživatel k dispozici více než 800 připravených rozložení jednotlivých podstránek a díky Visual Composeru také možnost úpravy stránky s živým náhledem.

Je optimalizována pro rychlost i pro prohlížeče a kompatibilní s více pluginy: WooCommerce, Revolution Slider, bbPress a Buddy Press.

Více info a demo

8. Jarida

jarida

Jarida obsahuje komplexní nástroje pro tvorbu stránky . Například možnosti úpravy bočních panelů, sliderů, halvičky a paty. Podporuje také vícevrstvé rozložení zpráv a článků. Je responzivní, SEO optimalizovaná a přizpůsobená i Retina displejům s vysokým rozlišením. Je kompatibilní s více WordPress pluginy.

Více info a demo

9. SimpleMag

simplemag
Šablona SimpleMag nabízí specifické řešení pro časopisy a blogy s kreativním zaměřením . Tomuto účelu je uzpůsoben i její elegantní design. Fotografie, aranžmá ale i móda na ní vypadají opravdu dobře.

Nabízí neomezené množství barev, přístup ke Google fontům, možnost vytvoření Mega Menu nebo sloupcového menu. Uživatel může využít některý z předem připravených návrhů stránky nebo si vytvořit její vlastní vzhled i uspořádání.

WordPress SimpleMag je plně responzivní , kompatibilní s pluginy WooCommerce a bbPress. Nabízí filtrování příspěvků podle různých nastavení. Například podle autora, posledních komentářů, poslední příspěvky nebo nejvíce komentované příspěvky. Podporuje také video formáty.

Více info a demo

10. Publisher

publisher

Publisher je vhodná pro časopisy i noviny. Její autoři věnovali hodně pozornosti jednotlivým detailům , aby vytvořili neuvěřitelné funkce, které pozvednou vzhled a funkcionalitu každé stránky vytvořené pomocí této šablony. Poskytuje neomezené možnosti úpravy stránky a snadnou správu stránky.

Publisher obsahuje 42 předem připravených designů s podporou jazyků psaných zprava doleva a více než 30 populárních WordPress pluginů pro lepší úpravu stránky, nastavení prezentací, kontaktních formulářů, vytvoření internetového obchodu, postranních panelů a mnohé jiné.

Více info a demo

11. Redwood

redwood

Redwood je WordPress šablona pro blogery a magazíny. Oblíbí si ji každý, komu záleží na vzhledu stránky. Je elegantní a poskytuje dostatek nástrojů pro úpravu stránky. Od úpravy písma a barev přes uspořádání příspěvků až po nastavení sliderů.

Za tímto účelem obsahuje šablona Redwood Featured Slider. Podporuje standardní příspěvky, video, galerie i hudbu. Nabízí také propojení na sociální sítě.

Více info a demo

12. Voice

voice

Voice je určena pro online časopisy a noviny. Pro možnost prodeje obsahuje také plugin WooCommerce. K vytvoření a nastavení diskusního fóra je k dispozici plugin bbPress. Obsahuje pokročilé možnosti úpravy stránky a jednotlivých položek, jako jsou neomezené barvy, více než 150 variací uspořádání článků, zpráv a fotografií a neomezené množství postranních panelů.

Více info a demo

13. Flex Mag

flex-mag

Jak už napovídá název, tato WordPress šablona je velmi všestranná . Vytvoříte jí online noviny nebo magazín různého zaměření. Flex Mag v sobě spojuje jednoduchost a funkčnost.

Obsahuje 9 předem připravených stránek, 8 widgetů více než 800 Google fontů a mnoho různých způsobů úpravy jednotlivých příspěvků a stránky. Její jednoduchý a přímý design dobře vynikne na všech zařízeních. Podporuje YouTube a Vimeo videa.

Více info a demo

14. Jannah News

jannah-news

Jannah News je vhodná pro noviny, portály pro zprávy a aktuality, časopisy a blogy. Obsahuje několik předem připravených designů stránek, které lze načíst jediným kliknutím a dále upravovat. Ty, kteří se pro tuto šablonu rozhodnou, jistě potěší, že kupní cena zahrnuje i doživotní aktualizace .

Téma obsahuje Migration Plugin, který umožňuje přenést vytvořenou stránku ze 17 šablon na šablonu Jannah News bez ztráty obsahu a aniž by se v načteném obsahu zobrazovaly shortcodes. Podporuje také video formát.

Více info a demo

15. Multinews

multinews

Díky tématu Multinews vytvoříte akční stránku pro noviny, časopisy i blogy. Množství funkcí personalizace zajistí stránce poutavý vzhled , který vypadá dobře na počítači, tabletu i mobilním telefonu.

Obsahuje pluginy Visual Composer, WooCommerce, bbPress a Buddy Press. Návštěvníci stránky jistě ocení různorodost rozložení jednotlivých zpráv a prohlížení prezentací formou listování v časopise. Kupní cena zahrnuje také doživotní aktualizace.

Více info a demo

16. Authentic

authentic

WordPress šablona pro časopisy a osobní blogy Authentic má snadný a příjemný vzhled . Obsahuje 9 předem připravených designů pro módu, životní styl, osobní blog a cestování a také elegantní minimalistické a černobílé provedení. Zajímavá je možnost vložení videa jako pozadí k textu. Šablona je optimalizována pro rychlost a všechny typy zařízení.

Více info a demo

17. PRESSO

presso

PRESSO zaujme svojí flexibilitou a spoustou možností. Je určena pro online časopisy, noviny a informační portály. Můžete ji použít také k vytvoření osobního blogu.

Publikované zprávy a příspěvky lze rozložit mnoha způsoby. Při tvorbě stránky má uživatel k dispozici mnoho funkcí. Kromě jiných díky Live customizeru také živý náhled. Návštěvník stránky jistě přivítá možnost filtrování příspěvků podle různých kritérií.

Více info a demo

18. NewsTube

newstube

NewsTube je profesionální WP šablona pro noviny a magazíny. Její tvůrci zohlednili všechny moderní trendy vývoje internetové komunikace. Díky čistému minimalistickému designu se do středu pozornosti každého návštěvníka dostane obsah stránky.

Uživatel má k dispozici vložení fotografií, zpráv, článků a videa. Podporuje formáty videa z YouTube, Vimea a Daily Motion. Je responzivní, přizpůsobená pro Retina displeje a SEO optimalizovaná.

Více info a demo

19. Throne

throne

Throne je určena pro noviny a časopisy. Její design zaujme svou profesionalitou . Hezky také působí kombinace zobrazení doporučených příspěvků v horní části stránky s klasickým rozložením uveřejněných příspěvků.

Téma obsahuje několik widgetů a propojení na sociální sítě. Nabízí také několik flexibilních uspořádání paty a hlavičky.

Více info a demo

20. Herald

herald

Moderní, responzivní WordPress téma Herald je určeno pro informační portály , noviny a časopisy. Její vývojáři měli na paměti všechny důležité detaily, které takto zaměřené stránky potřebují. K dispozici je více než 500 variací rozložení zpráv, neomezené množství postranních panelů, několik běžných widgetů a neomezené barevné kombinace. Obsah stránky dobře vypadá na počítači, tabletu i mobilním telefonu.

Více info a demo

21. GoodLife

goodlife

GoodLife nabízí kvalitní řešení pro online magazín nebo noviny. Obsahuje 11 předem připravených stránek s různým zaměřením. K dispozici jsou různá uspořádání stránek, galerií i video galerií. Součástí šablony je několik prémiových pluginů: Visual Composer , Essential Grid, Maintenance Pro a Viral Quiz Builder. Šablona je SEO optimalizována a optimalizována pro rychlost.

Více info a demo

22. NewsPlus

newsplus

NewsPlus je profesionální WP téma pro online časopisy, noviny, informační portály a blogy. Její design je přizpůsoben obsahu různého zaměření. Má moderní vzhled. Dobře na ní vyniknou zprávy o politickém dění i blog o vaření. Je kompatibilní s více WordPress pluginy, například bbPress forum, BuddyPress, TablePress a WooCommerce. Podporuje také reklamu pomocí služby Google AdSense.

Více info a demo

23. Barcelona

barcelona

Barcelona byla vytvořena na frameworku Bootstrap. Má jednoduchý a čistý vzhled, který uživatel snadno přizpůsobí svým představám. K dispozici je několik předem připravených stránek a rozložení příspěvků, které lze libovolně upravovat. Barcelona je SEO optimalizovaná, responzivní a přizpůsobená Retina displejům.

Více info a demo

24. Gridlovy

gridové

Gridlova je šablona speciálně vyvinutá pro online noviny a magazíny. Má kreativní mřížkový vzhled. Nabízí stovky předem připravených rozložení stránky. Uživatelé ocení možnost nekonečného množství postranních panelů včetně nastavení přilepeného postranního panelu, 4 typy funkční navigace přes příspěvky, optimalizaci pro rychlost a kvalitní 100% responzivní vzhled. Šablona podporuje také několik WordPress pluginy.

Více info a demo

25. JNews

jnews

JNews nabízí řadu nástrojů pro vytvoření stránky. Kromě 140ti předem připravených designů je to Elementor Page Builder, WPBakery Page Builder a Visual Composer. K dispozici je také možnost vytvoření vlastní hlavičky včetně vložení loga. Její součástí je i služba pro vkládání reklam Google AdSense . Vývojáři šablony nezapomněli ani na nástroje pro GDPR.

Více info a demo

26. Click Mag

click-mag

Click Mag na první pohled zaujme svým moderním, akčním designem . Nabízí propojení na sociální sítě, více než 800 Google fontů, jednoduché úpravy loga, hlavičky a zápatí a zobrazení článků a zpráv na celou šířku obrazovky. Podporuje video formáty YouTube, Vimeo, a SoundCloud. V šabloně lze nastavit zobrazování neomezeného množství reklam. Je přizpůsobena i pro Retina displeje a jazyky psané zprava doleva.

Více info a demo

27. MagPlus

magplus

WordPress šablona pro online magazíny, blogy, noviny a recenze obsahuje 40 předem připravených rozložení stránky, více než 160 modulů a neomezené možnosti úprav jednotlivých detailů stránky podle představ uživatele. K dispozici je několik prémiových pluginů: Visual Composer, Viral Quiz, Social Jumbo Pack, Yellow Pencil Pro a WooCommerce. Kupní cena zahrnuje doživotní aktualizace .

Více info a demo

28. HitMag

hitmag

HitMag patří mezi kvalitní bezplatné WordPress šablony. Má stylový design vytvořený speciálně pro časopisy, noviny a osobní blogy. Obsahuje titulní stránku pro online magazín, 4 předem připravené návrhy blogů a nastavení hlavních barev.

Tato volně dostupná šablona lze snadno personalizovat a přizpůsobit na konkrétní zaměření stránky. K dispozici je také pro časopis netradiční rozložení příspěvků na celou šířku obrazovky.

Více info a demo

29. Envo Magazine

envo-magazine

Rychlá a responzivní, volně dostupná šablona pro magazíny Envo má moderní, poutavý vzhled. Nabízí Množství widgetů, jednoduché nastavení vhodné i pro začátečníky, vložení loga a úpravu hlavičky. Bezplatné téma Envo je SEO optimalizováno a přeloženo do více jazyků. Je vhodná pro časopisy, noviny, blogy, informační portály a kreativní stránky.

Více info a demo

30. News Portal

news-portal

Volně dostupné téma News Portal patří mezi jednodušší šablony, ale nabízí řadu funkcí. Stránku pomocí News Portal vytvoříte rychle. Má kreativní příjemně působící design. Při úpravě stránky je k dispozici živý náhled. Obsahuje množství widgetů a propojení na sociální sítě.

Více info a demo

WordPress šablony pro magazíny – závěr

Jmenovaných 30 šablon považuji za vhodné pro časopisy, noviny a osobní blogy. Samozřejmě výběr závisí také na zaměření obsahového webu. Berte je jako inspiraci. Která šablona se vám nejvíc líbí?

WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here