WordPress šablony pro magazíny – TOP 30

Vybral jsem pro vás nejlepší WordPress šablony pro magazíny. TOP 30 šablon pro obsahové weby, které má zaujaly vzhledem a kvalitou. 27 prémiových témat plus 3 bezplatné.

WordPress šablony pro magazíny

Běžný návštěvník internetu se denně ocitá v záplavě online magazínů a novin. Jejich provozovatelé se snaží jeden od druhého odlišit, aby zaujali co nejvíce čtenářů. K tomu nestačí mít jen kvalitní obsah. Stránka potřebuje také dobře vypadat. Proto WordPress nabízí speciální témata i pro tento účel. Podívejme se na 30 z nich, které mě nejvíce zaujaly.

1. Newspaper

newspaper

Newspaper je určena pro online magazíny, noviny a blogy. Je tonejoblíbenější WordPress šablona pro magazíny na Themeforestu . Téma je rychlé, snadno se ovládá a podporuje YouTube videa. Je kompatibilní s pluginy bbPress Forum, BuddyPress and WooCommerce. Je SEO optimalizována.

Její součástí je také služba Google Ads and AdSense, která přiřazuje reklamy k webovým stránkám na základě jejich obsahu a návštěvníků. Zahrnuje také AMP pro mobily. K dispozici je také propojení na sociální sítě. Tvůrci nezapomněli ani na nástroje pro GDPR.

Součástí Newspaper je TagDiv Composer – první nástroj pro tvorbu stránek, který byl speciálně vyvinut pro blogy, magazíny a noviny. Obsahuje více než 100 nástrojů úpravy hlavičky, menu, rozložení a obsahu. Úpravy můžete provádět přímo na stránce. Změny hned živě vidíte ve vašem prohlížeči. Tvorbu stránek usnadňuje také oblíbená, praktická funkce Drag and Drop.

Více info a demo

2. Sahifa

sahifa

Sahifa má čistý a moderní design. Je rychlá, flexibilní a plně responzivní . Je určena pro noviny a časopisy s různým zaměřením. Díky široké nabídce úpravy stránky, jejího rozložení, nastavení textu a obrázků je velmi všestranná.

Využijí ji noviny zaměřené na zprávy o politickém dění, finance nebo aktuality ze světa, magazíny o módě, jídle, rodině i cestování. Dobře na ní vypadá osobní i profesionální blog. Díky kompatibilitě s WooCommerce lze použít také k vytvoření e-shopu.

Sahifa obsahuje nástroje, které vytvářejí rovnováhu mezi krásou a funkčností stránky. Poskytuje mnoho možností nastavení menu, rozložení a ohraničení textu a vložených obrázků, funkci Drag and Drop, načítání dema jedním klepnutím a jiné praktické nástroje.

WordPress téma Sahifa je rychlé , kompatibilní s více WordPress pluginy a přizpůsobené Retina displejům. Podporuje také jazyky psané zprava doleva. Dobře pracuje v jakémkoli prohlížeči a operačním systému.

Více info a demo

3. Newsmag

newsmag

Newsmag nabízí provozovatelům online časopisů a novin nekonečné možnosti. Je rychlá, SEO optimalizovaná a snadná k ovládání. Obsahuje také službu Google Ads and AdSense, podporuje Vimeo a YouTube videa a více widgetů. Například widget pro počasí, kurzovní lístek, sledování počtu fanoušků na sociálních sítích a reklamy.

Téma Newsmag nabízí mnoho předem připravených designů, možností uspořádání příspěvků, nastavení prezentací fotogalerií a podobně. Tvorbu stránky usnadňuje TagDiv Composer, Visual Composer a funkce Drag and Drop.

Více info a demo

4. Extra

extra

Populární WordPress šablona z dílny Elegant Themes Extra je určena pro magazíny a blogy s různým zaměřením. Byla vyvinuta pro dokonalý a elegantní design. K tomu napomáhají možnosti nastavení hlavičky a zápatí, rozložení jednotlivých stránek od jednoduchého sloupcového a řádkového uspořádání příspěvků až po moderní mansory rozložení.

Pro tvorbu stránky šablona Extra používá Divi Builder , Divi Visual Builder a funkci Drag and Drop. Je plně responzivní a kompatibilní s pluginem WooCommerce.

Více info a demo

5. Nexus

nexus

WordPress šablona Nexus značky Elegant Themes je výborným nástrojem pro tvorbu stránky online časopisů a novin. Její koupí si zároveň kupujete přístup k 87 dalším tématům a pluginům. Poskytuje mnoho widgetů, shortcodes a modulů pro snazší tvorbu a lepší funkčnost stránky.

Je kompatibilní se všemi prohlížeči a 100% responzivní. Pokud si nevyberete jedno z přiložených dém, pomocí řady nástrojů si snadno vytvoříte vlastní design stránky.

Více info a demo

6. SmartMag

SmartMag nabízí kvalitní řešení pro každého, kdo chce vytvořit stránku pro online časopis, noviny, portál pro zprávy a aktuality z různých oblastí života společnosti nebo blog. Má čistý design, který přitáhne pozornost na jednotlivé příspěvky.

Díky responzivnosti výborně vynikne na všech typech zařízení. Jednoduchost vytvoření stránky zabezpečují více přiložená dema s předem připravenými stránkami a Drag and Drop page builder. Šablona je SEO optimalizována.

Více info a demo

7. Solelad

solelad

WordPress šablona pro magazíny a blogy Solelad obsahuje více než 2 000 předem připravených vzhledů stránky, které nainstalujete jedním klepnutím. Kromě toho má uživatel k dispozici více než 800 připravených rozložení jednotlivých podstránek a díky Visual Composeru také možnost úpravy stránky s živým náhledem.

Je optimalizována pro rychlost i pro prohlížeče a kompatibilní s více pluginy: WooCommerce, Revolution Slider, bbPress a Buddy Press.

Více info a demo

8. Jarida

jarida

Jarida obsahuje komplexní nástroje pro tvorbu stránky . Například možnosti úpravy bočních panelů, sliderů, halvičky a paty. Podporuje také vícevrstvé rozložení zpráv a článků. Je responzivní, SEO optimalizovaná a přizpůsobená i Retina displejům s vysokým rozlišením. Je kompatibilní s více WordPress pluginy.

Více info a demo

9. SimpleMag

simplemag
Šablona SimpleMag nabízí specifické řešení pro časopisy a blogy s kreativním zaměřením . Tomuto účelu je uzpůsoben i její elegantní design. Fotografie, aranžmá ale i móda na ní vypadají opravdu dobře.

Nabízí neomezené množství barev, přístup ke Google fontům, možnost vytvoření Mega Menu nebo sloupcového menu. Uživatel může využít některý z předem připravených návrhů stránky nebo si vytvořit její vlastní vzhled i uspořádání.

WordPress SimpleMag je plně responzivní , kompatibilní s pluginy WooCommerce a bbPress. Nabízí filtrování příspěvků podle různých nastavení. Například podle autora, posledních komentářů, poslední příspěvky nebo nejvíce komentované příspěvky. Podporuje také video formáty.

Více info a demo

10. Publisher

publisher

Publisher je vhodná pro časopisy i noviny. Její autoři věnovali hodně pozornosti jednotlivým detailům , aby vytvořili neuvěřitelné funkce, které pozvednou vzhled a funkcionalitu každé stránky vytvořené pomocí této šablony. Poskytuje neomezené možnosti úpravy stránky a snadnou správu stránky.

Publisher obsahuje 42 předem připravených designů s podporou jazyků psaných zprava doleva a více než 30 populárních WordPress pluginů pro lepší úpravu stránky, nastavení prezentací, kontaktních formulářů, vytvoření internetového obchodu, postranních panelů a mnohé jiné.

Více info a demo

11. Redwood

redwood

Redwood je WordPress šablona pro blogery a magazíny. Oblíbí si ji každý, komu záleží na vzhledu stránky. Je elegantní a poskytuje dostatek nástrojů pro úpravu stránky. Od úpravy písma a barev přes uspořádání příspěvků až po nastavení sliderů.

Za tímto účelem obsahuje šablona Redwood Featured Slider. Podporuje standardní příspěvky, video, galerie i hudbu. Nabízí také propojení na sociální sítě.

Více info a demo

12. Voice

voice

Voice je určena pro online časopisy a noviny. Pro možnost prodeje obsahuje také plugin WooCommerce. K vytvoření a nastavení diskusního fóra je k dispozici plugin bbPress. Obsahuje pokročilé možnosti úpravy stránky a jednotlivých položek, jako jsou neomezené barvy, více než 150 variací uspořádání článků, zpráv a fotografií a neomezené množství postranních panelů.

Více info a demo

13. Flex Mag

flex-mag

Jak už napovídá název, tato WordPress šablona je velmi všestranná . Vytvoříte jí online noviny nebo magazín různého zaměření. Flex Mag v sobě spojuje jednoduchost a funkčnost.

Obsahuje 9 předem připravených stránek, 8 widgetů více než 800 Google fontů a mnoho různých způsobů úpravy jednotlivých příspěvků a stránky. Její jednoduchý a přímý design dobře vynikne na všech zařízeních. Podporuje YouTube a Vimeo videa.

Více info a demo

14. Jannah News

jannah-news

Jannah News je vhodná pro noviny, portály pro zprávy a aktuality, časopisy a blogy. Obsahuje několik předem připravených designů stránek, které lze načíst jediným kliknutím a dále upravovat. Ty, kteří se pro tuto šablonu rozhodnou, jistě potěší, že kupní cena zahrnuje i doživotní aktualizace .

Téma obsahuje Migration Plugin, který umožňuje přenést vytvořenou stránku ze 17 šablon na šablonu Jannah News bez ztráty obsahu a aniž by se v načteném obsahu zobrazovaly shortcodes. Podporuje také video formát.

Více info a demo

15. Multinews

multinews

Díky tématu Multinews vytvoříte akční stránku pro noviny, časopisy i blogy. Množství funkcí personalizace zajistí stránce poutavý vzhled , který vypadá dobře na počítači, tabletu i mobilním telefonu.

Obsahuje pluginy Visual Composer, WooCommerce, bbPress a Buddy Press. Návštěvníci stránky jistě ocení různorodost rozložení jednotlivých zpráv a prohlížení prezentací formou listování v časopise. Kupní cena zahrnuje také doživotní aktualizace.

Více info a demo

16. Authentic

authentic

WordPress šablona pro časopisy a osobní blogy Authentic má snadný a příjemný vzhled . Obsahuje 9 předem připravených designů pro módu, životní styl, osobní blog a cestování a také elegantní minimalistické a černobílé provedení. Zajímavá je možnost vložení videa jako pozadí k textu. Šablona je optimalizována pro rychlost a všechny typy zařízení.

Více info a demo

17. PRESSO

presso

PRESSO zaujme svojí flexibilitou a spoustou možností. Je určena pro online časopisy, noviny a informační portály. Můžete ji použít také k vytvoření osobního blogu.

Publikované zprávy a příspěvky lze rozložit mnoha způsoby. Při tvorbě stránky má uživatel k dispozici mnoho funkcí. Kromě jiných díky Live customizeru také živý náhled. Návštěvník stránky jistě přivítá možnost filtrování příspěvků podle různých kritérií.

Více info a demo

18. NewsTube

newstube

NewsTube je profesionální WP šablona pro noviny a magazíny. Její tvůrci zohlednili všechny moderní trendy vývoje internetové komunikace. Díky čistému minimalistickému designu se do středu pozornosti každého návštěvníka dostane obsah stránky.

Uživatel má k dispozici vložení fotografií, zpráv, článků a videa. Podporuje formáty videa z YouTube, Vimea a Daily Motion. Je responzivní, přizpůsobená pro Retina displeje a SEO optimalizovaná.

Více info a demo

19. Throne

throne

Throne je určena pro noviny a časopisy. Její design zaujme svou profesionalitou . Hezky také působí kombinace zobrazení doporučených příspěvků v horní části stránky s klasickým rozložením uveřejněných příspěvků.

Téma obsahuje několik widgetů a propojení na sociální sítě. Nabízí také několik flexibilních uspořádání paty a hlavičky.

Více info a demo

20. Herald

herald

Moderní, responzivní WordPress téma Herald je určeno pro informační portály , noviny a časopisy. Její vývojáři měli na paměti všechny důležité detaily, které takto zaměřené stránky potřebují. K dispozici je více než 500 variací rozložení zpráv, neomezené množství postranních panelů, několik běžných widgetů a neomezené barevné kombinace. Obsah stránky dobře vypadá na počítači, tabletu i mobilním telefonu.

Více info a demo

21. GoodLife

goodlife

GoodLife nabízí kvalitní řešení pro online magazín nebo noviny. Obsahuje 11 předem připravených stránek s různým zaměřením. K dispozici jsou různá uspořádání stránek, galerií i video galerií. Součástí šablony je několik prémiových pluginů: Visual Composer , Essential Grid, Maintenance Pro a Viral Quiz Builder. Šablona je SEO optimalizována a optimalizována pro rychlost.

Více info a demo

22. NewsPlus

newsplus

NewsPlus je profesionální WP téma pro online časopisy, noviny, informační portály a blogy. Její design je přizpůsoben obsahu různého zaměření. Má moderní vzhled. Dobře na ní vyniknou zprávy o politickém dění i blog o vaření. Je kompatibilní s více WordPress pluginy, například bbPress forum, BuddyPress, TablePress a WooCommerce. Podporuje také reklamu pomocí služby Google AdSense.

Více info a demo

23. Barcelona

barcelona

Barcelona byla vytvořena na frameworku Bootstrap. Má jednoduchý a čistý vzhled, který uživatel snadno přizpůsobí svým představám. K dispozici je několik předem připravených stránek a rozložení příspěvků, které lze libovolně upravovat. Barcelona je SEO optimalizovaná, responzivní a přizpůsobená Retina displejům.

Více info a demo

24. Gridlovy

gridové

Gridlova je šablona speciálně vyvinutá pro online noviny a magazíny. Má kreativní mřížkový vzhled. Nabízí stovky předem připravených rozložení stránky. Uživatelé ocení možnost nekonečného množství postranních panelů včetně nastavení přilepeného postranního panelu, 4 typy funkční navigace přes příspěvky, optimalizaci pro rychlost a kvalitní 100% responzivní vzhled. Šablona podporuje také několik WordPress pluginy.

Více info a demo

25. JNews

jnews

JNews nabízí řadu nástrojů pro vytvoření stránky. Kromě 140ti předem připravených designů je to Elementor Page Builder, WPBakery Page Builder a Visual Composer. K dispozici je také možnost vytvoření vlastní hlavičky včetně vložení loga. Její součástí je i služba pro vkládání reklam Google AdSense . Vývojáři šablony nezapomněli ani na nástroje pro GDPR.

Více info a demo

26. Click Mag

click-mag

Click Mag na první pohled zaujme svým moderním, akčním designem . Nabízí propojení na sociální sítě, více než 800 Google fontů, jednoduché úpravy loga, hlavičky a zápatí a zobrazení článků a zpráv na celou šířku obrazovky. Podporuje video formáty YouTube, Vimeo, a SoundCloud. V šabloně lze nastavit zobrazování neomezeného množství reklam. Je přizpůsobena i pro Retina displeje a jazyky psané zprava doleva.

Více info a demo

27. MagPlus

magplus

WordPress šablona pro online magazíny, blogy, noviny a recenze obsahuje 40 předem připravených rozložení stránky, více než 160 modulů a neomezené možnosti úprav jednotlivých detailů stránky podle představ uživatele. K dispozici je několik prémiových pluginů: Visual Composer, Viral Quiz, Social Jumbo Pack, Yellow Pencil Pro a WooCommerce. Kupní cena zahrnuje doživotní aktualizace .

Více info a demo

28. HitMag

hitmag

HitMag patří mezi kvalitní bezplatné WordPress šablony. Má stylový design vytvořený speciálně pro časopisy, noviny a osobní blogy. Obsahuje titulní stránku pro online magazín, 4 předem připravené návrhy blogů a nastavení hlavních barev.

Tato volně dostupná šablona lze snadno personalizovat a přizpůsobit na konkrétní zaměření stránky. K dispozici je také pro časopis netradiční rozložení příspěvků na celou šířku obrazovky.

Více info a demo

29. Envo Magazine

envo-magazine

Rychlá a responzivní, volně dostupná šablona pro magazíny Envo má moderní, poutavý vzhled. Nabízí Množství widgetů, jednoduché nastavení vhodné i pro začátečníky, vložení loga a úpravu hlavičky. Bezplatné téma Envo je SEO optimalizováno a přeloženo do více jazyků. Je vhodná pro časopisy, noviny, blogy, informační portály a kreativní stránky.

Více info a demo

30. News Portal

news-portal

Volně dostupné téma News Portal patří mezi jednodušší šablony, ale nabízí řadu funkcí. Stránku pomocí News Portal vytvoříte rychle. Má kreativní příjemně působící design. Při úpravě stránky je k dispozici živý náhled. Obsahuje množství widgetů a propojení na sociální sítě.

Více info a demo

WordPress šablony pro magazíny – závěr

Jmenovaných 30 šablon považuji za vhodné pro časopisy, noviny a osobní blogy. Samozřejmě výběr závisí také na zaměření obsahového webu. Berte je jako inspiraci. Která šablona se vám nejvíc líbí?

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here