10 reálných způsobů jak vydělat na internetu

Internet je jako svět neomezených možností. Naleznete na něm vše od informací, přes výhodné nákupy až po zábavu a rozhovory s přáteli. Skrývá se zde mnoho možností i pro ty, kteří si chtějí vydělat na internetu.

jak vydělat na internetu

Vytvořte vlastní blog nebo web

Pokud umíte zajímavě psát a ovládáte pravopis, vytvoření vlastního blogu může být pro vás to pravé. Nemusíte při tom ohromit svět překvapivými zjištěními. Pište jednoduše o tom, co vás baví.

Vlastní blog si umíte jednoduše vytvořit i přes službu Webnode .

Na začátek najděte vhodné téma a vytvořte blog na vlastní doméně . Vlastní doména vás vyjde jen na několik eur ročně. Tvořte kvalitní obsah. Vybírejte témata, která lidi zajímají. Stačí tipy pro sportování, zdravý životní styl, péči o děti nebo vaření. Postupně si tak získáte publikum.

Abyste na blogu vydělali, musíte jej monetizovat. To znamená začít vydělávat na jeho návštěvnosti. Možností je několik:

 1. Affiliate kampaně – můžete za provizi doporučovat konkrétní zboží nebo e-shopy.
 2. Placené spolupráce s výrobci nebo prodejci produktů. Nabídněte jim například psaní recenzí na produkty, které souvisejí s tématem vašeho blogu.
 3. Máte-li dostatečně vysokou návštěvnost, můžete zavést prodej vlastního prémiového obsahu nebo prémiového členství.
 4. Umožněte firmám uveřejňovat na vašem webu PR články.
 5. Přijďte s vlastním produktem, e-bookem nebo službou.
 6. Prodávejte reklamní prostor.

Na některé z těchto způsobů se podíváme i podrobněji.

Poskytněte prostor Google AdSense

Reklamy Google se mohou zobrazovat i na vašem webu. Tato možnost výdělku vám přinese dostatečný zisk tehdy, má-li vaše stránka vysokou návštěvnost. Google bude přiřazovat reklamy na váš web na základě vašeho obsahu a obsahu, který sledují na internetu vaši návštěvníci. V českých podmínkách nečekejte za zobrazování reklam vysoký výdělek. Je to však pěkná možnost přivydělání.

Prodávejte vlastní služby

Online prostor vytváří mnoho možností i pro freelancery. K propagaci svých služeb můžete využít stránky, které freelancerům takovou možnost nabízejí. Můžete si také vytvořit vlastní web, kde popíšete své služby a zpropagovat jej. Jako freelancer můžete:

 • psát články, PR články a texty na weby,
 • vytvářet a programovat webové stránky,
 • překládat texty,
 • nabízet služby interiérového designu,
 • nabízet online marketing a SEO optimalizace stránek,
 • spravovat sociální sítě,
 • natáčet a editovat videa, skládat hudbu,
 • organizovat svatby, oslavy a jiné akce,
 • nabízet služby online trenéra,
 • nabízet online lekce jazyka a podobně.

Affiliate marketing

Affiliate marketing funguje na principu propagování a doporučení produktů nebo eshopů. Za propagaci dostanete předem dohodnutou provizi. Jedná se vlastně o zprostředkování prodeje. Základem pro affiliate marketing je webová stránka s dostatečně vysokou návštěvností. Tu kromě kvalitního obsahu získáte důrazem na SEO optimalizaci.

Doporučuji zaregistrovat se do affiliate sítě Dognet , kde najdete mnoho zajímavých affiliate programů.

Pokud plánujete začít s affiliate marketingem, vytvářejte si také postupně emailovou databázi lidí, kteří mají o tematiku vašeho webu zájem. Pro dosažení výdělku bude zapotřebí na návštěvnosti vaší stránky neustále pracovat pomocí nástrojů SEO optimalizace, PPC reklamou či emailovým marketingem.

Důležitá je oblast, kterou pro affiliate marketing zvolíte. Abyste dosáhli očekávaného efektu, musí jít o zboží nebo služby, které souvisejí s obsahem vašeho webu.

Prodávejte prémiový obsah a členství

Na vaší webové stránce můžete mít dva typy obsahu. Jeden bude určen pro běžné návštěvníky, druhý jen pro ty, kteří si zaplatí prémiové členství. Důležité je, aby měl pro čtenáře prémiový obsah jistou přidanou hodnotu. Mělo by se jednat o zajímavé informace a články, které nejsou běžně dostupné na webu i zdarma.

Jak si vydělat jako influencer?

Influencer je člověk, který ovlivňuje nákupní chování jiných. Influencerem se můžete stát, pokud jste dostatečně populární a máte okruh fanoušků vaší stránky, YouTube kanálu a podobně.

Influencer pomáhá zpropagovat výrobky nebo služby firmám, které mu za to zaplatí. A to na vlastní stránce, kanálu, Facebookové nebo Instagramové stránce. Takové působení se nejvíce osvědčilo v oblasti módy, fitness, cestování, kosmetiky a životního stylu.

Fotíte? I fotografie vydělávají

Pokud se vaše fotky liší od běžného průměru, můžete je prodávat. Nepočítejte však s tím, že takto prodáte fotografie zachycené vaším chytrým telefonem. Pro dostatečnou kvalitu záběrů budete potřebovat digitální zrcadlovku. Své fotky můžete prodávat například na Shutterstock nebo iStockphoto .

Tímto způsobem si můžete postupně přivydělat. Předem počítejte s tím, že na výdělek je třeba nahrát dvě stě a více záběrů měsíčně. Důležité při tom je, abyste fotili věci, které lidé na internetu vyhledávají. Prohlédněte si proto kategorie a témata fotografií ve fotobankách . Kopírování nápadů se v tomto případě nevyplácí. Vyzkoušejte vlastní originální nápady.

Nezapomeňte na vhodně zvolený název a klíčová slova. Správné označení zajistí, že se návštěvníkům fotobanky vaše fotka zobrazí ve vyhledávání.

Dropshipping

Dropshipping je další ze způsobů, jak vydělat na internetu. Je to něco mezi vlastním e-shopem a affiliate marketingem. Dropshipping propaguje produkty, jako v e-shopu. Samotné zboží však kupujícímu nezasíláte ani nepřijímáte platby. Na vás je jen propagace a komunikace se zákazníkem. Zboží doručuje prodávající, který je součástí dropshippingu.

Výhodou tohoto typu podnikání je, že nemusíte mít kapitál na nákup zboží či sklad. Fungujete jako zprostředkovatel prodeje. Prodejce si za zboží účtuje velkoobchodní cenu. Konečný zákazník zaplatí maloobchodní cenu. Rozdíl mezi nimi získáváte vy.

Reprodej

Máte-li chuť sledovat inzeráty na inzertních portálech, můžete zkusit i Reprodej věcí. Reprodej funguje tak, že sledujete inzeráty se zajímavými nabídkami. Vybrané zboží nakupujete, pořídíte kvalitní fotografie a znovu prodáte za vyšší cenu.

Vyberte si zboží, které se dobře prodává, a nevěnujte se oblastem, ve kterých se nevyznáte. Důležité je také vybrat kategorie, ve kterých máte jistější prodej nakoupených věcí. Oblasti, kde je přetlak nabídky nad poptávkou, jako například dětské oblečení, nejsou moc vhodné.

Vytvořte YouTube kanál

Pokud vám ani jeden z předchozích způsobů, jak vydělat na internetu nesedl, možná vás zaujme možnost vydělávání přes YouTube . YouTube nabízí videa s různým zaměřením. Najdete zde opravdu všechno.

Pokud víte, jak natočit zajímavé video, zkuste to s vlastním YouTube kanálem. I zde platí, že zajímavý, vtipný a originální obsah zaujme. Věnujte se něčemu, co lidé budou chtít dívat. A nezapomeňte na kvalitu zvuku a obrazu.

Abyste získali vysokou sledovanost, váš YouTube kanál bude třeba i zpropagovat. Vhodná je například propagace přes sociální sítě. Kromě toho by se názvu videa měla nacházet vhodná klíčová slova, aby se zájemcům zobrazilo ve vyhledávání.

Posledním krokem je nastavit zobrazování reklamy na vašem kanálu. Může se jednat o reklamy ve vašem videu nebo hodně něj, video reklamy s možností přeskočení a podobně. Abyste začali vydělávat na zobrazování reklamy, je třeba získat dostatečně vysokou návštěvnost.

Přes YouTube kanál lze také vydělávat i prostřednictvím affiliate marketingu. Stačí, když budete ve svých videích doporučovat určité produkty.

Rady na závěr

Pokud se rozhodnete vydělávat na internetu, nečekejte rychlé peníze. Postupem času si však jedním ze zmíněných způsobů můžete vytvořit možnost přivydělání nebo i hlavního výdělku. Předem počítejte s tím, že na začátku budete muset hlavně investovat svůj čas a spoustu práce.

Pokud si vybíráte způsob, jak vydělat na internetu, zkuste se řídit těmito radami:

 • Věnujte se tomu, co vás baví. Rádi fotíte? Zkuste prodej fotek nebo i vlastní fotoblog. Pokud milujete zvířata, vytvořte stránku pro chovatele.
 • Buďte vytrvalí. Bez důsledné a vytrvalé práce to nepůjde. Vydělat na internetu vyžaduje vždy čas.
 • Zpropagujte se. Pokud o vaší stránce, YouTube kanálu či službách, které poskytujete online, nikdo neví, nevyděláte. Zkuste se zpropagovat přes inzertní portály, sociální sítě nebo pomocí Google či Facebook reklamy.
 • Věnujte pozornost tomu, co vydělává. Některé věci vám budou fungovat víc, jiné méně. Ty, které fungují, postupně rozvíjejte. Pokud něco nefunguje, přestaňte to dělat a zvolte jinou strategii.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here