WEDOS – nejprodávanější hosting v České republice (Recenze)

Všechny podstatné informace o WEDOS pohromadě: poskytované služby, parametry hostingu, mé zkušenosti + slevový kupón pro čtenáře.

WEDOS recenze

Co je WEDOS

WEDOS je zkratka od kvalitní WEbhosting, nejlevnější DOmény a vynikající Serverhosting. Společnost je největším poskytovatelem .cz i .sk domén v České republice.

Hosting poskytuje jednotlivcům, malým, středním i velkým firmám a velkým e-shopům. Garantuje vysoký výkon, stabilitu a kvalitu, zkušenosti, odbornost a profesionalitu.

Z historie WEDOS

WEDOS logo
WEDOS logo

Společnost WEDOS se sídlem v Hluboké nad Vltavou byla založena v roce 2010. Jako sídlo jí v době založení sloužila budova, která byla v minulosti postavena jako kryt civilní obrany.

V roce 2018 investovala společnost do modernizace prostor, pořídila novou trafostanici, posílila elektrickou síť, chlazení a vytvořila dvě oddělené větve konektivity a elektriky.

V roce 2014 se začalo stavět druhé datacentrum, které má být unikátním projektem až pro 10 tisíc serverů. Servery budou chlazeny pomocí olejové lázně a vodního chlazení.

WEDOS po celou dobu své existence vytrvale kráčel za cílem poskytovat kvalitní služby v oblasti webhostingu. 31. ledna 2019 se stal největším českým registrátorem .cz domén .

Služby

WEDOS nabízí portfolio služeb pro malé i velké projekty. Vhodné řešení si tak může najít opravdu každý.

Webhosting

V rámci webhostingu máte na výběr ze dvou balíčků služeb: webhosting NoLimit a NoLimit Extra .

Chcete využívat open source? Na webhostingu od WEDOS si jej nainstalujete na 1 kliknutí . Můžete používat WordPress, Joomla, PrestaShop i jiné.

Celý proces od objednání přes fakturaci a spuštění služby je plně automatizovaný. Po spuštění si budete moci pohodlně měnit nastavení služby podle vašich potřeb, přidávat domény, měnit parametry a jiná nastavení zcela sami. Všechny změny jsou okamžité.

Bezpečnost: K serverům mají přístup pouze pracovníci WEDOS. Certifikát ISO 27001 zaručuje také bezpečnost všech uložených údajů.

Domény

WEDOS prodává domény za nákupní ceny a právě proto jsou nejlevnější na trhu . Proces objednání i platby je plně automatizovaný.

V době psaní tohoto článku provozoval WEDOS více než 350 000 domén. S nákupní cenou můžete navíc počítat natrvalo nejen při registraci, ale i prodloužení domén.

Cena za .sk doménu na první rok je přitom jen 7 € měsíčně bez DPH. Za .cz doménu je to 5,60 € měsíčně bez DPH a .eu jen 1,65 € měsíčně bez DPH. Kromě toho máte na výběr iz dalších koncovek, jako .pl, .net, .com, .org a mnoha jiných.

VPS

Služby VPS (virtuální server) jsou postaveny na cloudové infrastruktuře OpenNebula. Díky tomu je efektivně přerozdělován výkon a serverové prostředky tak, aby servery nebyly přetěžovány. Postaráno je io migraci VPS v případě technických problémů.

WEDOS Disk

Pokud potřebujete prostor pro zálohování velkého množství dat, pak je zde služba WEDOS Disk. Nabízí nejmodernější řešení pro online zálohování firemních dat, zálohování serverů, archivování dokumentů, videí, fotografií a podobně.

WEDOS Disk využijí organizace různých velikostí a v nabídce je také varianta pro domácnosti. Placená verze od 30 GB je k dispozici již od 1,80 € měsíčně bez DPH.

Dedikované servery

Pro náročné projekty, které potřebují celý výkon serveru, jsou v nabídce dedikované servery. S touto službou budete moci využívat celý server bez nutnosti jeho sdílení s někým jiným. Na výběr máte:

 • HPE ProLiant DL320 za pouhých 900 Kč měsíčně bez DPH,
 • QUANTA STRATOS S910-X31E za 2490 Kč měsíčně bez DPH,
 • FUJITSU RX100 za 1490 Kč měsíčně bez DPH.

Zařízení jsou plně automatická a ihned připravená k provozu. Nabízejí vysoký výkon a 99,9% dostupnost. Ke službě získáváte nonstop zákaznickou podporu a servis hardwaru.

K uvedeným službám by brzy měly přibýt i následující:

 • WMS (Webhosting Managed Server),
 • cloud,
 • VIP služby.

Tip: Vyzkoušejte novou službu WEDOS WebSite – je to jednoduchý Drag & Drop editor, který vám umožní vytvořit si vlastní stránku během několika minut.

Webhosting a VPS značky WEDOS

Při výběru webhostingu si můžete zvolit jednu z následujících alternativ:

Webhostingy WEDOS
Webhostingy

Webhosting NoLimit

Webhosting NoLimit je nejprodávanějším webhostingem v České republice . Můžete jej využívat jen za 1,25 € měsíčně bez DPH.

Služba je provozována na serverech HPE Moonshot od Hewlett Packart Enterprise. K NoLimit obdržíte neomezený počet e-mailových schránek pro vaši doménu. K dispozici máte:

 • neomezený prostor pro web na nejmodernějších SSD discích,
 • neomezený přenos dat,
 • neomezený počet subdomén, databází…
 • 1 GB na MySQL,
 • 5 GB na e-maily s možností navýšení na 10 GB,
 • zdarma 3 aliasy,
 • antivirovou a antispamovou ochranu,
 • garantovanou dostupnost 99,99 %,
 • nonstop podporu,
 • 2 soukromá datacentra,
 • rychlý chod zajištěn 3,8 GHz procesory.

K objednávce NoLimit si můžete vybrat navíc jeden z praktických dárků. Například doménu zdarma, energy drink, triko nebo jiné.

Webhosting NoLimit extra

Pokud máte náročnější požadavky, které služba NoLimit nesplňuje, je zde webhosting NoLimit Extra . Zakoupením této služby získáte vyšší procesorový výkon, více místa pro databáze či e-maily, lepší parametry PHP a jiné výhody. K tomu získáte:

 • HTTPS na doméně v ceně hostingu,
 • denní zálohování a obnovu zálohy zdarma,
 • dojde-li k výpadku na více než 5 minut za měsíc, získáváte měsíc provozu zdarma,
 • maximální počet PHP procesů 10,
 • prostor pro databáze 2 GB
 • 10 GB na e-maily s možností navýšení na 110 GB.

I k NoLimit Extra si můžete vybrat jeden z dárků, jako jsou polokošile, triko či energy drink WEDOS.

VPS ON

Služba VPS ON vám umožní platit jen za to, co opravdu potřebujete. Sami si vyberete, jakou požadujete velikost RAM, diskový prostor, počet jader CPU a podobně. Službu můžete využívat již od 2,80 € měsíčně bez DPH.

Výhodou je, že nemusíte služby virtuálního serveru nakupovat po modulech a platit i za nevyžívané disky. Sami si zvolíte parametry, které budete využívat a služba se tak zbytečně neprodražuje.

V případě potřeby si můžete kdykoli zakoupený VPS navýšit. Navýšení je možné okamžitě. Snížení je možné až od následujícího fakturačního období.

O bezproblémový chod služby se starají značkové servery PE Moonshot od Hewlett Packart Enterprise pro obří cloudová řešení.

VPS SSD

Virtuální privátní servery na SSD discích garantují nejvyšší spolehlivost, plnou virtualizaci, root přístup a možnost volby operačního systému. Služba je k dispozici již od 99 Kč měsíčně bez DPH.

Služba se objednává po modulech. Každý model má garantované RAM DDR3, příslušný podíl výkonu procesoru a prostor na HDD. Objednáváte si jen tolik modulů, kolik potřebujete. Pokud potřebujete počet navýšit během provozu, je to možné. Počítejte však s tím, že bude zapotřebí restart.

VPS SSD je provozován na HPE DL380 od Hewlett Packart Enterprise. Zaručuje vysoký výkon, stabilitu a spolehlivost.

Při objednávání VPS SSD máte možnost vybrat si ze dvou variant: VPS SSD nebo VPS SSD Profi. Pokud si objednáte VPS SSD Profi, získáváte navíc:

 • interní snapshoty,
 • interní denní zálohování a externí týdenní zálohování,
 • DDoS ochranu,
 • firewall (10 pravidel).

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora WEDOS je k dispozici 24 hodin denně. Komunikovat můžete prostřednictvím položení otázky na https://help.wedos.cz/ .

Ke komunikaci můžete využít i kontaktní formulář na stránce WEDOS. Nastavení všech služeb je vám k dispozici po přihlášení do svého účtu v zákaznické administraci.

Dříve než položíte svůj dotaz některému ze zaměstnanců firmy, vám doporučujeme prohlédnout si znalostní databázi, kde najdete mnoho odpovědí na často kladené dotazy. K dispozici je také mnoho psaných návodů i videonávodů.

Zkušenosti zákazníků

Zkušenosti zákazníků se službami WEDOS jsou převážně pozitivní. Oceňují zejména:

 • kvalitní služby za nízké ceny,
 • možnost provozování neomezeného počtu domén,
 • vhodnost pro weby různé velikosti,
 • online podpora dostupná kdykoli.

Někteří zákazníci považují zákaznické prostředí za méně přehledné.

Moje zkušenosti s hostingem WEDOS

WEDOS je výborné řešení co se týče poměru cena a výkon, oblíbený zejména v České republice. Mně se osvědčil zejména z následujících důvodů:

 • automatická instalace WordPress na jedno kliknutí,
 • stabilita – vysoká dostupnost a málo výpadků),
 • ochotná podpora a rozsáhlý helpdesk,
 • nízké ceny domén .

Tip: Vyzkoušejte novou službu WEDOS WebSite – je to jednoduchý Drag & Drop editor, který vám umožní vytvořit si vlastní stránku během několika minut.

Slevové kupóny

[wpcd_coupon id=11713 wedos]

[wpcd_coupon id=11714 wedos vps]

[wpcd_coupon id=11715 wedos domeny]

Tip na závěr: V článku Jak si vybrat nejlepší hosting (nejen pro WordPress) naleznete další kvalitní hostingy.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here