Elementor – oblíbený WordPress builder (Recenze)

Recenze oblíbeného WordPress builderu Elementor . Ukážeme si, co všechno tento plugin dokáže, jeho výhody, nevýhody a mé zkušenosti s ním.

Elementor - recenzia tohto obľúbeného WordPress builderu

Co je to Elementor

Elementor patří mezi nejpopulárnější page buildery pro WordPress . Tento plugin poskytuje jednoduché rozhraní pro vytváření kreativních stránek ve WordPress nad možnosti aktivní šablony.

Používá praktickou funkci drag and drop , pomocí které si jednotlivé vytvořené bloky na stránce jednoduše uspořádáte přesně podle vašich představ. Úpravy přitom nevyžadují žádné technické znalosti. Běžný uživatel je může využívat bez potřeby zásahů do kódování.

Co všechno Elementor dokáže

Máte-li webovou stránku vytvořenou ve WordPress a nejste spokojeni s jejím designem, nemusíte hned měnit celou šablonu. Pomůže vám plugin Elementor . Tento Builder vám pomůže vytvořit jednotlivé stránky nezávisle na nainstalované šabloně.

Můžete si například zvolit, že stránka nebude mít záhlaví a zápatí jako jiné stránky na vašem webu. Nebo si zvolíte rozdělení stránky do sloupců či využijete jiné prvky. Plugin umožňuje také vkládání tlačítek, různých tabulek, Google maps, ikonek pro sociální sítě nebo efektů na vložené obrázky.

Výhody

Kromě výše zmíněných užitečných funkcí má tento page builder i mnohé jiné výhody :

  • Je kompatibilní s mnoha šablonami .
  • Veškerý textový obsah můžete upravovat přímo na aktivní obrazovce . Usnadní vám to psaní nového ale také úpravu stávajícího obsahu.
  • Umožňuje nastavit globální barvy a typografii . Tato funkce vám zajistí jednotný design na celém webu.
  • Používá více než 800 Google fontů a umožňuje přidat nové.
  • Je kompatibilní s mnoha dalšími pluginy . Například s WooCommerce , pro který má Elementor připraveno několik praktických widgetů.

Nevýhody

  • Bezplatná verze je oproti pro verzi okleštěna o dost funkcí.
  • Vyšší cena pro verze.

? Tip: možnosti builderu můžete rozšířit ještě více prostřednictvím addonů jako jsou například populární Essential Add-Ons .

Jak používat Elementor

Úprava nebo vytvoření stránky s použitím tohoto pluginu je jednoduchá. Otevřete stránku, kterou chcete upravovat, nebo si vytvoříte novou a nahoře kliknete na tlačítko Edit with Elementor .

edit with Elementor
Upravit v Elementoru

Otevře se vám stránka s jednotlivými funkcemi. Celé rozhraní je velmi intuitivní. K pochopení fungování všech funkcí vám postačí několik minut. Potom už můžete začít vytvářet novou stránku. Při práci budete mít na pravé straně k dispozici jednotlivé funkce. V levé části obrazovky hned uvidíte všechny provedené změny.

How to use Elementor
Jak používat Elementor

Na začátek klikněte na pluspro přidání nové sekce. Po kliknutí se vám zobrazí výběr možných rozložení stránky.

Select your structure
Výběr rozložení stránky.

Pokud klepnete na tlačítko Add template, zobrazí se knihovna šablon, ze kterých lze vybírat.

Do každé sekce můžete vkládat obsah. Například text nebo obrázky, jak je to v mém příkladu:

Elementor new section
Vložení obsahu do sekce stránky

Jak používat jednotlivé prvky

Elementor vám při tvorbě stránky nabízí řadu prvků. Jednotlivé prvky — widgety, které máte k dispozici, přesouváte na pravou stranu obrazovky myší. Tímto způsobem vložíte mapy Google, formuláře, titulky a mnohé jiné.

Pod každým prvkem se skrývá panel jeho nastavení. Chcete-li například přidat na stránku nové tlačítko, použijte volbu Button a přesuňte ji do části Drag widget here. Na pravé straně obrazovky si budete moci vyplnit název tlačítka, vybrat vzhled ikonky pro tlačítko a podobně.

Elementor insert button
Vložení tlačítka

Všechny změny uložíte kliknutím na šipku vedle tlačítka Publish vespod stránky. K dispozici jsou zde dvě volby. Vytvořenou stránku můžete uložit jako koncept nebo jako vlastní šablonu. Později ji můžete použít na jiných stránkách svého webu. Když ji budete chtít využít, najdete ji v administraci stránky pod volbou Templates .

Klepnutím přímo na tlačítko Publish vytvořenou stránku publikujete.

Možnosti úpravy vzhledu stránky

Elementor nabízí mnoho funkcí pro přizpůsobení vzhledu webu. Každou část stránky můžete upravovat pomocí funkcí jako jsou například výška jednotlivých sekcí, velikost sloupců, zarovnání textu či obrázku a barva textu.

Elementor customization options
Úprava vzhledu webu

Je responzivní

Elementor je plně responzivní. Váš web tak bude dobře vypadat na počítači, tabletu i chytrém telefonu. Chcete-li se podívat, jak bude stránka na jednotlivých zařízeních vypadat, klikněte na ikonku obrazovky v levém dolním rohu obrazovky . Jsou zde k dispozici volby pro jednotlivá zařízení. V pravé části obrazovky se zobrazí vzhled stránky na zařízení, které si vyberete.

Elementor responzive design
Responzivní design

Zde možnosti responzivního zobrazení Elementoru nekončí. Při úpravě každého prvku stránky naleznete pod funkcí Advanced možnost nastavení pro jednotlivé prvky. Můžete ji využít v tom případě, pokud chcete, aby se některé widgety nezobrazovaly na vybraných zařízeních a na jiných byly zobrazeny.

Elementor advanced responzive
Nastavení responzivních prvků stránky

Dokáže vrátit nebo opakovat změny

Při tvorbě stránek máte k dispozici historii všech verzí. Díky ní se můžete klidně vrátit k předchozí verzi nebo jen o jeden či dva kroky dozadu. Tlačítko pro vstup do historie naleznete vespod levé části obrazovky.

Elementor history
Historie jednotlivých kroků úpravy stránky

Free versus Pro verze

Elementor je k dispozici zdarma. Bezplatná verze obsahuje všechny výše zmíněné funkce. Budete tak moci používat řadu widgetů a dalších funkcí, díky kterým vytvoříte jedinečné vzhledy stránek.

Cena Elementor Pro

Pro verze stojí 49$ (v době psaní článku). Za tuto částku získáte Elementor Pro pro jednu stránku. Pro tři stránky je to 99$ a pro neomezený počet stránek 199$. Každá zakoupená licence umožňuje používat Pro verzi doživotně. K tomu získáte aktualizace a technickou podporu na 1 rok.

Pro verze nabízí mimo jiné širší výběr widgetů, vytváří přehledy stránek a článků podle stanovených kritérií a možnost propojení stránky s nástroji pro e-mail marketing.

Addony (rozšíření) pro Elementor

Jak vzpomínám v recenzi výše, samotný Elementor toho dokáže mnoho. Nicméně, pokud chcete rozšířit ještě více jeho možnosti, existuje řada rozšíření od jiných tvůrců :

Bezplatné verze některých ze zmíněných addonů najdete také na WordPress .

Online školení

[wpcd_coupon id=“11176″]

Recenze Elementor – závěr

Na základě mých zkušeností s tímto builderem mohu říci, že má řadu užitečných funkcí , které využijete při tvorbě internetové stránky. S intuitivním ovládáním a přístupem k jednotlivým funkcím v ničem nezaostává za ostatními WordPress buildery.

Plusem je, že zde nenajdete žádné přebytečné funkce, takže po chvíli testování se v něm vyznají i začínající tvůrci stránek . Elementor je připraven k použití bez nutnosti zásahů do kódu .

? Tip na závěr: Elementor má také oficiální téma, které je dostupné bezplatně – Hello theme .

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here