Nejlepší WordPress šablony pro rok 2020 (placené i zadarmo)

Seznam, kde najdete nejlepší a nejoblíbenější WordPress šablony pro rok 2020 – placené i zdarma, stylové, minimalistické a také pro eshop.

Nejlepší WordPress šablony pro rok 2020 (placené i zadarmo)

Tip na úvod: pokud chcete vědět podle čeho vybírám ty nejlepší WordPress šablony, podívejte se na tento návod jak si vybrat šablonu. Dozvíte se v něm, které kritéria považuji za podstatné a jaké jsou rozdíly mezi placenými šablonami a šablonami zdarma.

Přejděme k samotnému seznamu oblíbených šablon:

Divi (Elegant Themes)

divi (elegant themes) - WordPress šablóny

Divi je výborná multifunkční šablona, ve které si můžete vytvořit téměř jakýkoliv vzhled web stránky. Divi je velmi oblíbená v české a slovenské komunitě, takže k ní najdete množství návodů, facebook skupin a poraden.

Elegant Themes je populární tvůrce prémiových WordPress šablon na trhu. Nabízí toho opravdu hodně. O jejím úspěchu svědčí více než 0,5 milionu zákazníků, kteří si šablonu Divi k dnešnímu dni zakoupili.

Více informací se dozvíte v této recenzi šablony Divi.

? Získejte slevu 10% na šablonu Divi.

Více informací a demo

Astra

Šablóna Astra

Astra je oblíbená pro svou rychlost a možnost přizpůsobení. Je vhodná pro blog, osobní portfolio, podnikatelskou stránku nebo internetový obchod. Je SEO optimalizována a připravena pro více pluginy. Například Visual Composer, SiteOrigin, Divi builder, Elementor a WooCommerce. Astra je jednoduchá – na vytvoření stránky pomocí ní potřebujete pouze několik minut.

Více informací a demo

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Hello (Elementor)

Hello (Elementor)

Hello je bezplatná rychlá oficiální šablona pro page builder Elementor. Ten patří mezi nejpopulárnější page Builder pro WordPress. Tento plugin poskytuje jednoduché rozhraní k vytváření kreativních stránek ve WordPress nad možnosti aktivní šablony. Více informací naleznete v této kompletní recenzi Elementor.

Více informací a demo

MioWeb

mioweb

MioWeb není standardní šablona ale kompletní nástavba na WordPress. Přes tento nástroj si můžete poskládat téměř jakýkoliv vzhled. Na stránku si pak budete moci přidávat texty, formuláře, obrázky, jednotlivé podstránky a upravovat jejich vzhled.

Za velkou výhodu považuji, že MioWeb je z České republiky – takže nákup, návody a podporu nemusíte řešit v angličtině.

Více informací naleznete v této kompletní recenzi MioWeb.

Více informací a demo

Authority Pro (StudioPress)

Authority Pro (StudioPress WordPress šablóny)

Authority Pro je výborná šablona, ​​jejíž moderní design prostě působí autoritativní. Proto se hodí pro blogery, osobnosti, firmy, ale i jiné oblasti StudioPress je známé kvalitními šablonami, které vynikají designem i kódem: všechny jejich šablony jsou postaveny na platformě Genesis Framework, díky které je web stránka rychlejší, bezpečnější a SEO optimalizována.

Více informací a demo

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.

Avada (ThemeForest)

WordPress šablóna Avada

Avada je dlouhodobě nejprodávanější WordPress téma na ThemeForest.Avada je univerzální, multifunkční WordPress šablona. Má všestranné využití. Ocení ji menší podnikatelé i velké nadnárodní firmy, poskytovatelé služeb s různým zaměřením, blogeři, freelancer, agentury, cestovní kanceláře, online magazíny, fotografové, umělci i internetoví prodejci s různým druhem zboží.

Více informací najdete v této kompletní recenzi Avada.

Více informací a demo

Storefront (WooCommerce)

storefront

Storefront je bezplatná WordPress šablona pro eshop. Je to oficiální šablona od autorů pluginu WooCommerce, takže je plně kompatibilní s většinou jeho rozšíření. Storefront promění každý eshop na moderní a přehledný obchod. Je přizpůsobena pro počítače, tablety i mobilní telefony a SEO optimalizována.

Více informací a demo

Flatsome (ThemeForest)

flatsome

Flatsome je nejprodávanější WooCommerce šablona na Themeforest a ne bezdůvodně. Přes 60 000 prodejů svědčí o její kvalitě a více-účelnosti. Dá se z ní poskládat téměř ledajaký vzhled eshopu. Rychlost, mnohočetnost, velká komunita a podpora multijazyčnosti z ní dělají spolehlivého partnera pro byznys. Líbí se mi její design a to až po ikonu košíku.

Více informací a demo

Ultra (Themify)

Ultra (Themify)

 

Ultra je flexibilní WordPress šablona vytvořená společností Themify, se kterou se dá snadno vytvořit téměř ledajaký design stránky. Obsahuje drag & drop builder stránek a možnost importu 12+ předdefinovaných vzhledů stránky.

Více informací a demo

OceanWP

oceanwp

OceanWP je bezplatná šablona. Je plně responzivní, SEO optimalizovaná a kompatibilní s více WordPress pluginy. Například s pluginem WooCommerce, Visual Composer a Beaver Builder.

Design této multifunkční WordPress šablony působí profesionálně. Při tvorbě stránky má uživatel na výběr z několika alternativ jejího konečného vzhledu. Navzdory širokým možnostem je rychlá. Dobře na ní vynikne firemní stránka, eshop, blog nebo prezentace portfolia.

Více informací a demo

GeneratePress

generatepress

GeneratePress je bezplatná šablona vhodná pro vytvoření stránek s různým zaměřením. Dobře na ní vyniknou blogy i firemní stránky. Díky kompatibilitě s pluginem WooCommerce se s její pomocí lze vytvořit i eshop. Kromě toho je kompatibilní s pluginy WPML, BuddyPress, bbPress a mnoha dalšími.

GeneratePress je SEO optimalizovaná a rychlá. Její design pěkně vynikne i na mobilních zařízeních. Je přeložena do 20 jazyků, obsahuje 9 zabudovaných widgetů, několik možnosti rozložení obsahu stránky a uspořádání menu.

Více informací a demo

Newspaper (ThemeForest)

newspaper

Newspaper je nejoblíbenější WordPress šablona pro magazíny na Themeforest. Je určena pro online magazíny, noviny a blogy. Je to šablona rychlá, snadno se ovládá a podporuje YouTube videa. Je kompatibilní s pluginy bbPress Forum, BuddyPress and WooCommerce. Je SEO optimalizovaná.

Její součástí je i služba Google Ads and AdSense, která přiřazuje reklamy k webovým stránkám na základě jejich obsahu a návštěvníků. Zahrnuje i AMP pro mobily. K dispozici je také propojení na sociální sítě. Tvůrci nezapomněli ani na nástroje pro GDPR

Více informací a demo

Pokud vás ani jedna z výše uvedených šablon nezaujala, podívejte si tyto kolekce TOP 30 šablon:

Aneb si přečtěto tento návod kde hledat WordPress šablony. Najdete v něm seznam míst, kde najdete ty nejlepší šablony.

Tip na závěr: Pokud jste nenašli WordPress šablonu, která by vám vyhovovala, doporučuji vám využít služeb programátora a nechat si ji udělat na míru. Tak budete mít rychlou šablonu, která vám bude naprosto vyhovovat:

Prohlédnout možnosti služeb

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here