SuperFaktura: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Podrobná recenze a moje zkušenosti s online nástrojem SuperFaktura na snadnou tvorbu faktur. Dozvíte se i její výhody, nevýhody a cenu.

SuperFaktura: recenze a moje zkušenosti s tímto nástrojem

Vystavování faktur je činnost, kterou je nutné provádět v každém podnikání. Fakturu můžete vyhotovit v listinné i elektronické formě. Musí při tom obsahovat všechny náležitosti dané zákonem. Abyste ji nemuseli vytvářet ručně, na internetu najdete kvalitní online fakturační nástroje. Jedním z nich je SuperFaktura, které se věnuje tato recenze

Co je to SuperFaktura

SuperFaktura je komplexní online fakturační nástroj určený pro živnostníky, firmy a e-shopy. Nabízí rychlé a efektivní řešení vystavování faktur bez zbytečného vypisování adres a jiných údajů o vašich zákaznících. A nejen to. Pokrývá celý obchodní proces od vypracování cenové nabídky, přes zálohovou fakturu až po vystavení faktury za dodané produkty či služby.

Samozřejmostí je personalizace každé faktury. Na vystavené doklady si tak můžete doplnit vlastní logo, podpis i razítko.

SuperFaktura

Výhody

Při používaní online systému SuperFaktura oceníte kromě jednoduchého vystavování faktur i jiné výhody:

  • Propojení s účetním program, evidence jízd a skladových zásob, e-shop i kurýrní služby.
  • Do systému je možné vstoupit, ať už právě sedíte za počítačem nebo potřebujete využít čas během čekání na úřadech. S mobilními aplikacemi SuperFaktura pro Android i iOS máte k dispozici přehledy fakturace a cashflow, dobropisy, dodací listy, kontakty, přijaté objednávky a několik dalších funkcí. Můžete tak s nimi pracovat opravdu kdykoliv.
  • SuperFaktura se přizpůsobuje i neustálým změnám v legislativním prostředí. Formální stránka vystavených faktur vždy splňuje všechny aktuální požadavky zákona.
  • Se SuperFaktura vystavíte své doklady s DPH i bez DPH. Vše potřebné k vystavení faktur zde najdou i podnikatelé registrovaní pro DPH podle příslušných předpisů.
  • Faktury je možné vystavit v domácí i zahraniční měně. SuperFaktura podporuje více než 15 různých měn. Doklady je možné vystavit až v devíti jazycích.
  • Možnost nastavení automatické pravidelné fakturace vybraným klientům.
  • Veškerá data jsou v bezpečí. Aplikace je pravidelně testována, takže se nemusíte obávat zneužití vašich dat.
  • Během všech pracovních dnů je k dispozici kvalitní online i telefonický zákaznický servis. Využít lze také e-mailovou komunikaci.
  • Pokud se rozhodnete přestat používat tento online fakturační systém, ke všem uloženým datům budete mít přístup i nadále. Nebudete moci využívat pouze služby vystavování nových dokladů.

Nevýhody

Každý systém má jistě i své nevýhody. Během mého užívání jsem však na žádné nenarazil. Vystavování faktur je rychlé – již při první faktuře trvá jen 2 minuty. Celý systém je přehledný. Pro nové uživatele je kromě zákaznické podpory připravené krátké video návody pro rychlejší zorientování se v jednotlivých funkcích. Většinu činností je však možné zvládnout bez nutnosti jejich prohlížení.

Cena

SuperFaktura je dostupná pro každého na vyzkoušení zadarmo až na dobu 30 dní. Po uplynutí této doby si můžete vybrat z více placených balíčků, které se od sebe odlišují rozsahem poskytovaných služeb. Jejich cena se pohybuje již od 129 Kč měsíčně. Platby za využívání tohoto nástroje je možné hradit měsíčně, pololetně i ročně.

Počet vytvořených faktur, kontaktů, dodacích listů a evidovaných nákladových položek je pro každý balíček neomezený.

superfaktura - Balíčky služeb
Balíčky služeb

K základním balíčkem lze doobjednat doplňkové služby jako import dat, napojení na API či úpravu dat na míru. Výhodnými doplňkovými službami je také odesílání dokladů poštou a odesílání připomínek přes SMS.

Administrace

Po přihlášení do vašeho osobního účtu si můžete prohlédnout různé přehledy. Například přehled pohledávek a závazků a aktuální bilanci vašeho podnikání v číselném i grafickém zobrazení. Najdete zde také možnost vytvoření nové faktury a jiných dokladů.

SuperFaktura prehľady
Přehledy

Můžete si zde prohlédnout aktuální seznam vystavených faktur. Ty je možné třídit podle více kritérií. Například podle stavu (uhrazeny, po splatnosti), částek či klientů Najdete zde také evidenci vašich nákladů, seznam zákazníků, dodavatelů a podobně. Při vystavování faktur oceníte i možnost nahrání dostupných údajů Slovenských a Českých podnikatelských subjektů. Díky tomu je nebudete muset kopírovat ani přepisovat.

SuperFaktura zjednodušuje i jiné činnosti. Ze systému kromě exportu dat do účetního nebo jiného systému lze exportovat data pro kurýrní služby, evidovat jízdy, stav skladu, aktivovat jednoduché online platby za faktury, importovat starší faktury vystavené v Excelu, nahrát bankovní výpisy a spárovat je s fakturami či výdaji a mnoho jiného.

Alternativa

Pokud se vám ani po přečtení této recenze a odzkoušení SuperFaktura nelíbí, doporučuji vyzkoušet jako alternativu nástroj iDoklad se slevou 10% na první předplatné.

SuperFaktura recenze – shrnutí

Nástroj SuperFaktura jsem si vybral pro rychlé a jednoduché vytváření faktur. Doporučuji ho zejména pro živnostníky a firmy s menším objemem fakturace.

5/5 - (2 votes)
Pomohol vám tento článok? Podporte nás prosím jeho zdieľaním. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Info: Pokud potřebujete sdílet i obrázek, můžete tak udělat nahráním obrázku na stránku prnt.sc a vložením linku do komentáře.