SuperFaktura: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Podrobná recenze a mé zkušenosti s online nástrojem SuperFaktura pro snadnou tvorbu faktur. Dozvíte se také její výhody, nevýhody a cenu.

SuperFaktura: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Vystavování faktur je činnost, kterou je nezbytné provádět v každém podnikání. Fakturu můžete vyhotovit v listinné i elektronické formě. Musí při tom obsahovat všechny náležitosti dané zákonem. Abyste ji nemuseli vytvářet ručně, na internetu naleznete kvalitní online fakturační nástroje. Jedním z nich je SuperFaktura, které se věnuje tato recenze.

Co je to SuperFaktura

SuperFaktura je komplexní online fakturační nástroj určený pro živnostníky, firmy a e-shopy. Nabízí rychlé a efektivní řešení vystavování faktur bez zbytečného vypisování adres a jiných údajů o vašich zákaznících. A ne jen to. Pokrývá celý obchodní proces od vypracování cenové nabídky, přes zálohovou fakturu až po vystavení faktury za dodané produkty či služby.

Samozřejmostí je personalizace každé faktury. Na vystavené doklady si tak můžete doplnit vlastní logo, podpis i razítko.

SuperFaktura
SuperFaktura

Výhody

Při používání online systému Superfaktura oceníte kromě jednoduchého vystavování faktur i jiné výhody:

  • Propojení na účetní program, evidence jízd a skladových zásob, e-shop i kurýrní služby.
  • Do systému je možné vstoupit či právě sedíte za počítačem nebo potřebujete využít čas během čekání na úřadech . S mobilními aplikacemi SuperFaktura pro Android i iOS máte k dispozici přehledy fakturace a cashflow, dobropisy, dodací listy, kontakty, přijaté objednávky a několik dalších funkcí. Můžete tak s nimi pracovat opravdu kdykoli.
  • SuperFaktura se přizpůsobuje i neustálým změnám v legislativním prostředí. Formální stránka vystavených faktur vždy splňuje všechny aktuální požadavky zákona.
  • Se SuperFaktura vystavíte své doklady s DPH i bez DPH. Vše potřebné k vystavení faktur zde najdou také podnikatelé registrovaní pro DPH dle příslušných předpisů.
  • Faktury lze vystavit v domácí i zahraniční měně. SuperFaktura podporuje více než 15 různých jmen. Doklady lze vystavit až v devíti jazycích.
  • Možnost nastavení automatické pravidelné fakturace vybraným klientům.
  • Veškerá data jsou v bezpečí. Aplikace je pravidelně testována, takže se nemusíte obávat jejich zneužití.
  • Během všech pracovních dnů je k dispozici kvalitní online i telefonický zákaznický servis. Využít můžete také e-mailovou komunikaci.
  • Pokud se rozhodnete přestat používat tento online fakturační systém, ke všem uloženým datům budete mít přístup i nadále. Nebudete moci využívat pouze služby vystavování nových dokladů.

Nevýhody

Každý systém má jistě i své nevýhody. Během mého používání jsem však na žádné nenarazil. Vystavování faktur je rychlé – již při první faktuře trvá pouhé 2 minuty. Celý systém je přehledný. Pro nové uživatele jsou kromě zákaznické podpory připraveny krátké video návody pro rychlejší zorientování se v jednotlivých funkcích. Většinu činností lze však zvládnout bez potřeby jejich prohlížení.

Cena

SuperFaktura je dostupná pro každého k vyzkoušení zdarma až na dobu 30 dnů. Po uplynutí této doby si můžete vybrat z více placených balíčků, které se od sebe liší rozsahem poskytovaných služeb. Jejich cena se pohybuje již od 4,50 € měsíčně. Platby za využívání tohoto nástroje lze uhrazovat měsíčně, pololetně i ročně.

Počet vytvořených faktur, kontaktů, dodacích listů a evidovaných nákladových položek je pro každý balíček neomezený.

SuperFaktura balíčky služeb
Balíčky služeb

K základním balíčkům lze doobjednat doplňkové služby jako import dat, napojení na API či úpravu dat na míru. Výhodnými doplňkovými službami je také odesílání dokladů poštou a odesílání připomínek přes SMS.

Administrace

Po přihlášení do vašeho osobního účtu si můžete prohlédnout různé přehledy. Například přehled pohledávek a závazků a aktuální bilanci vašeho podnikání v číselném i grafickém zobrazení. Naleznete zde také možnost vytvoření nové faktury a jiných dokladů.

SuperFaktura přehledy
Přehledy

Můžete si zde prohlédnout aktuální seznam vystavených faktur. Ty lze třídit podle více kritérií. Například podle stavu (uhrazeno, po splatnosti), částek a klientů. Naleznete zde také evidenci vašich nákladů, seznam zákazníků, dodavatelů a podobně. Při vystavování faktur oceníte i možnost nahrání dostupných údajů českých a slovenských podnikatelských subjektů. Díky tomu je nebudete muset kopírovat ani přepisovat.

SuperFaktura zjednodušuje i jiné činnosti. Ze systému je kromě exportu dat do účetního nebo jiného systému možné exportovat údaje pro kurýrní služby, evidovat jízdy, stav skladu, aktivovat jednoduché online platby za faktury, importovat starší faktury vystavené v Excelu, nahrát bankovní výpisy a spárovat je s fakturami či výdaji a mnoho jiného.

Alternativy

Pokud se vám ani po přečtení této recenze a odzkoušení SuperFaktura nelíbí, doporučuji vyzkoušet jako alternativu nástroj iDoklad se slevou 10% na první předplatné nebo nástroj Vyfakturuj .

SuperFaktura recenze – shrnutí

Nástroj SuperFaktura jsem si vybral pro rychlé a snadné vytváření faktur. Doporučuji ho zejména pro živnostníky a firmy s menším objemem fakturace.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here