iDoklad: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Podrobná recenze a mé zkušenosti s online nástrojem iDoklad pro snadnou tvorbu faktur. Dozvíte se také výhody, nevýhody a cenu iDoklad.

iDoklad: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Online prostředí nabízí nástroje pro usnadnění života v mnoha oblastech. Není tomu jinak ani při podnikání. Chcete-li se zbavit zbytečného papírování, můžete online vystavovat i své faktury a sledovat veškeré náklady a výdaje. Online fakturační nástroj iDoklad nabízí kromě toho i jiné funkce. O jeho výhodách a nevýhodách je i tato recenze iDoklad.

Co je to iDoklad

iDoklad je online fakturační nástroj , který využijí živnostníci, menší firmy a e-shopy. Nabízí možnost vystavování dokladů bez nutnosti neustálého vyplňování údajů o klientech. Jednoduchým způsobem zde vystavíte novou fakturu jen několika kliknutími.

iDoklad
iDoklad

Výhody

Tento nástroj poskytuje více než jen vystavení faktury. Při jeho používání můžete využívat řadu výhod:

 • Nemusíte sledovat legislativní změny. iDoklad je sleduje za vás. Všechny doklady tak vždy 100% vyhovují všem zákonným požadavkům.
 • V iDoklad můžete pracovat zpoza psacího stolu v kanceláři, z pohodlí domova nebo třeba na cestě vlakem. Přístup k vašim datům máte z mobilu i tabletu. Mobilní aplikace umožňuje vystavit a odeslat fakturu, přehled faktur, správu kontaktů a ceníku i stažení faktur do účetního programu. K těmto funkcím jsou neustále přidávány pro ještě snazší používání další.
 • Sdílení online faktur s účetním díky propojení s účetním softwarem.
 • Výhodou je také možnost personalizace faktur . Můžete si do nich doplnit logo, texty i podpis. Vaše faktury tak budou působit ještě profesionálněji.
 • Automatické načtení kurzu a přepočet částky do zahraniční měny.
 • Faktury s DPH, bez DPH iv režimu přenesení daňové povinnosti.
 • Nastavení párování plateb mezi fakturami a bankou pro dokonalý přehled o přijatých platbách.
 • Porovnávání nákladů a výnosů celkově is přehledy podle jednotlivých klientů.
 • Všechny doklady máte na jednom místě – kromě elektronických dokladů si na iDoklad můžete naskenovat i účtenky a faktury v papírové formě.
 • Grafické zobrazení přehledů nákladů a výdajů informuje o aktuálním vývoji hospodářského výsledku.
 • Možnost vytvoření ceníku pro automatické doplňování cen do faktur, automatické i jednorázové započítávání slev.
 • Vytvoření pravidelných měsíčních faktur pro stálé klienty. iDoklad je ve stanovený čas pošle za vás.
 • Kontrola firem v databázi kontaktů vás upozorní na to, jak na tom vybraná firma je.
 • Možnost nastavení automatického připomenutí úhrady faktur.
 • O bezpečnost všech údajů se stará zabezpečovací systém na stejné úrovni, jaký používají banky. Veškerá data jsou navíc denně zálohována, takže se nemusíte o nic starat.

Nevýhody

 • Při mé prohlídce iDoklad mě nepotěšila délka čekání na vytvoření účtu . Na rozdíl od druhého testovaného nástroje jsem musel čekat více než 10 minut. Potom už ale šlo všechno opravdu hladce.
 • Chybí online podpora , ale najdete zde velmi dobře zpracovaný návod na to, jak iDoklad používat. Pokud potřebujete kontaktovat zákaznický servis, můžete tak učinit telefonicky, e-mailem nebo přes Facebook.

Cena

iDoklad můžete vyzkoušet zdarma až na 30 dní. Za tuto dobu zjistíte, nakolik vám tento online fakturační systém vyhovuje a které funkce budete chtít využívat. Po uplynutí 30 dnů si pak objednáte jeden z dostupných balíčků služeb.

Začínající podnikatelé ocení bezplatný balíček iDoklad do 5 faktur a 5 kontaktů zdarma. Základní balíček pro neomezené množství faktur si můžete objednat již od 5 € měsíčně. K tomu získáte neomezený adresář, ceník, evidenci nákladů a několik dalších užitečných funkcí. Ostatní placené balíčky se liší množstvím dostupných funkcí.

iDoklad balíčky služeb
Balíčky služeb – cena

Administrace

Po přihlášení do iDoklad můžete začít využívat všechny objednané funkce. Celý systém ukládání dat a vytváření dokladů je velmi přehledný. V plné verzi si budete moct vytvořit vlastní adresář, zálohové faktury, dobropisy, pravidelné i jednorázové faktury a cenové nabídky. Kromě toho zde naleznete přehled všech e-mailů, které jste poslali přes iDoklad, faktury a úhrady vašich nákupů i skladové pohyby.

iDoklad používateľské prostredie
Uživatelské prostředí

Pro snadnější kontrolu úhrad vystavených faktur jistě oceníte seznam bankovních pohybů a jejich párování s doklady vytvořenými na iDokladu. Můžete také využívat další funkce jako například seznam přijatých dokladů k úhradě, jejich třídění a využití jako podkladů k příkazům k úhradě.

Alternativy

Pokud se vám ani po přečtení této recenze a odzkoušení iDoklad nelíbí, doporučuji vyzkoušet jako alternativu nástroj SuperFaktura nebo nástroj Vyfakturuj .

iDoklad recenze – shrnutí

Nástroj iDoklad je vhodný pro snadné vytváření faktur. Doporučuji ho zejména pro živnostníky a firmy s menším objemem fakturace.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here