Wix: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Podrobná recenze a mé zkušenosti s nástrojem Wix + návod, jak si s ním jednoduše a bez programování vytvořit web stránku nebo blog zdarma.

Wix: recenze a mé zkušenosti s tímto nástrojem

Uvažujete, že vaše internetové stránky chcete vytvořit pomocí online web editoru Wix? Možná právě pro vás je tento nástroj opravdu to nejlepší řešení.

Co je to Wix

Wix je nástroj pro tvorbu webstránky v profesionálním designu určený pro začátečníky i pokročilé . Tato recenze vám pomůže rozhodnout se, jestli je to pro vás vhodný nástroj.

Wix je podle mnoha nezávislých recenzí nejlépe hodnocen online editor webových stránek , který nabízí komplexní systém pro vytvoření téměř jakéhokoli webu.

Potřebujete vytvořit novou web stránku ve Wix? Potřebujete graficky vylepšit šablonu vaší Wix webové stránky? Kontaktujte mě a doporučím vám vhodného experta na Wix .

Jednoduché a intuitivní ovládání editoru, ochrana dat před viry, stovky krásných editovatelných šablon a množství užitečných webových aplikací činí z Wix ideální řešení pro ty, kteří potřebují editovat obsah své webové stránky svépomocí.

Ti, kteří nemají s vytvářením internetových stránek žádné zkušenosti, jistě přivítají vymoženosti Wix ADI (Artificial Design Intelligence) . Na vytvoření webu s Wix ADI stačí zodpovědět několik otázek o tom, kdo jste a čemu se věnujete. ADI vytvoří nový web za vás.

Chcete-li si stránku navrhnout sami, můžete si ji vytvořit pomocí Wix Editoru. Chcete-li používat pokročilé funkce, k dispozici je platforma Corvid .

Pro zajímavost: přes nástroj Wix logo maker si můžete udělat krásné, profesionálně vypadající logo pro vaši firmu nebo webstránku.

Video představení

Pro lepší představu co je to Wix, doporučuji prohlédnout si toto video:

Pro koho je Wix vhodné řešení?

1. Pokud jste pro svoji potřebu nenašli designově vyhovující Wordress šablonu , která vám umožní publikovat vše co potřebujete a ve struktuře v jaké to potřebujete. Někdy je velký problém najít pro stávající strukturu obrazových a textových dat vhodnou WP šablonu, ale s Wix si umíte vytvořit šablonu, přesně takovou jakou pro svá data potřebujete .

2. Pokud jste prokrastinátor a máte problém okamžitě realizovat aktualizace WordPressu a nainstalovaných komponent, jakmile vám přijde notifikace, že to máte udělat. O aktualizace Wix se starat nemusíte , protože se provádějí autonomně.

3. Pokud budete potřebovat často měnit obsah a grafiku na jednotlivých stránkách vašeho webu, nemáte čas čekat, až vám to někdo udělá, a proto si to chcete raději dělat sám. Wix je tak jednoduchý a intuitivní jak jen může být. Pokud jste zvládli editovat přes Powerpoint, takt tento nástroj zvládnete také.

4. Pokud nejste zdatný grafik a máte k dispozici Wix experta , který vám v případě potřeby větších změn na webu umí pomoci radami, zda s grafickou úpravou šablony či updatem obsahu vaší webové stránky za rozumnou cenu.

5. Pokud potřebujete integrovat přímo do vaší Wix webové stránky kvalitní eshop jako je například ECWID , který má lokalizaci do všech možných jazyků a má rozšíření pro prodej i přes kanály jako Instagram, Facebook messenger, Google shoping, eBay a Amazon.

6. Chcete-li vytvořit dokonale responzivní web. Wix právě vypustil novou generaci editoru s názvem Editor X by Wix , se kterým lze jednoduše tvořit vlastní responzivní chování obsahu vašeho webu. „Starý“ editor používá jen 2 možné šířky obrazovky – pro monitor a chytrý telefon. Editor X vám umožní vytvořit vzhled pro tolik šířek obrazovek, kolik jen chcete.

7. Pokud potřebujete i bez detailní znalosti programování v HTML, Java a jiných webových technologií vybudovat vlastní webovou aplikaci či jakoukoli grafickou interaktivitu objektů na vašem webu. Expertní systém s názvem Corvid by Wix umožní i rodilému „nekóderovi“ za pár dní „nakódovat“ na vašem webu třeba i online aplikaci na volbu prezidenta SR .

Eshop ve Wix

Zvažujete udělat si eshop ve Wix? V tom případě mám pro vás dobrou zprávu: přímo do vaší Wix webové stránky si můžete integrovat kvalitní eshop jako je například ECWID , který má lokalizaci do všech možných jazyků a má rozšíření pro prodej i přes kanály jako Instagram, Facebook messenger, Google shoping, eBay a Amazon.

Pokud potřebujete jednoduchý eshop , můžete si do vaší Wix webstránky vložit prodejní nástroj FAPI nebo prodejní formulář SimpleShop .

V případě, že nevíte jak na to, tak mě kontaktujte a doporučím vám vhodného odborníka.

Pokud se vám nezamlouvá eshop ve Wix, použijte některou z alternativ pro eshop zmíněnou níže v tomto článku.

Přednosti oproti jiným CMS

Mezi tzv. WYSIWYG online web editorů je Wix ve světě ten nejlépe hodnocený nástroj pro tvorbu webstránek a používá jej přes 170 000 subjektů na celém světě .

Kromě hlavní aplikace pro tvorbu webu tento nástroj momentálně nabízí přes 300 mini aplikací , s jejichž pomocí nevybudujete jen jednoduchou webstránku, ale komplexní a kvalitní nástroj pro aktivní digitální marketing.

Pravda je, že pro tvorbu webstránek trhu dominují tvz. CMS redakční systémy jako je WordPress, Joomla a Drupal , ale je třeba zmínit 4 nejdůležitější skutečnosti, které Wix před těmito CMS redakčními systémy, v některých kategoriích, favorizují:

Nemusíte se starat o bezpečnost

O bezpečnost a fungování vaší Wix webové stránky se vůbec nemusíte starat. V nedávné době roste množství hackerských útoků na web stránky postavené s CMS redakčními systémy jako je WordPress a Joomla. Pokud se dostatečně nevěnuje pozornost co nejrychlejší instalaci aktualizací redakčního systému, vystavujete se riziku zavirování vaší webové stránky, který následně vaši webstránku znefunkční.

Obvykle tehdy pomůže zavirovaný obsah jen smazat a nově nainstalovat neinfikovanou verzi webstránky, pokud jste si ji dříve uložili. V případě používání Wix se vůbec nemusíte starat o žádné aktualizace a zálohování systému, neboť vaše webstránka je uložena na jejich serveru, a je v bezpečí vůči jakýmkoli hackerským útokům zapříčiněným neaktualizováním systému pro správu webstránky.

Nestaráte se o aktualizace

​Při používání Wix webové stránky se nemusíte starat ani o aktualizace nainstalovaných komponent . Tento nástroj a jeho „miniaplikace“ – komponenty pro tvorbu obsahu webstránky jsou pod neustálou kontrolou jejich funkcionality. Nemusíte se starat, zda s novou verzí prohlížeče všechny widgety fungují jak mají.

Naopak, při používání komponent pro redakční systémy jako je WordPress se stává, že nainstalované pluginy z novou verzí prohlížeče přestanou správně fungovat, protože jste nezaregistrovali, že je třeba nainstalovat si jejich nové aktualizace.

Jednoduché přizpůsobení šablony

Wix umožňuje snadné přizpůsobení šablony vašim potřebám nebo si s ním můžete vytvořit vlastní šablonu. Nástroj umožňuje tvořit design webstránky úplně od začátku nebo s použitím Wix šablony, kterou lze snadno přizpůsobit potřebám struktury informací vaší webstránky.

Je třeba přiznat, že mnohé šablony WordPress jsou prostě úžasné, ale jejich dokonalá grafika s textovým a obrazovým obsahem, který máte k dispozici většinou moc nesedí. A i když je v nabídce snad tisíce WordPress šablon, jen málokterá je dokonale vhodná pro strukturu dat té vaší webové stránky.

S Wix lze vytvořit si vlastní jedinečnou šablonu, která přesně sedí na textový a obrazový obsah, který potřebujete na vaší stránce zobrazit. Design webstránky přizpůsobujete vašim datům a ne vaše data zakoupené šabloně.

Jednoduchá editace obsahu

Na základě zkušeností uživatelů je editace Wix webstránky velmi jednoduchá a zvládne ji kdokoli. Je to systém, který může editovat i uživatel bez jakékoli zkušenosti s tvorbou webstránek, as náročností editace CMS redakčních systémů to nelze vůbec porovnat. Také změnit fotky či text je velmi jednoduché.

Naproti tomu je používání WordPress nebo Joomla mnohem náročnější a lepší je, když s tímto systémem pracují profesionálové. Proto velká většina majitelů webstránek postavených na nějakém CMS redakčním systému jako je WordPress nebo Joomla bude při potřebě editace obsahu webstránky neustále odkázána na služby profesionála.

Když používáte Wix drobné editace obsahu webstránky zvládnete úplně sami. Samozřejmě, pro hluboké a komplexní změny v šabloně vaší webové stránky je lepší najmout si profesionála.

Wix sk
Wix

Výhody

Všem, kteří se rozhodnou vyzkoušet tento nástroj , je k dispozici:

 • více než 500 šablon vhodných pro blogy, osobní stránky, e-shopy i podnikatele,
 • možnost vytvořit jednostránkové weby,
 • vložení obrázků, výběr z více než 40 předem připravených galerií a milionů obrázků,
 • vložení animací a videí,
 • 3D parallax efekty,
 • vytvoření e-shopu,
 • vytvoření stránek chráněných heslem,
 • vytvoření přehledného menu s možností upravování,
 • připnutí prvků na stránku,
 • propojení na sociální sítě,
 • nastavení plateb, dopravy, objednávek, e-mail marketing a jiné funkce pro e-shopy a podnikání,
 • vytvořené stránky jsou responzivní a SEO kompatibilní.

Wix Editor splňuje veškeré požadavky na moderní blokový editor. Pomocí funkce drag and drop můžete stránku libovolně upravovat přesouváním jednotlivých prvků. To vše bez znalosti programování. Pokročilejší tvůrci si s Wix vytvoří vlastní formuláře, designové funkce a mnoho jiných prvků pro rozšíření funkčnosti. Výhodou je také, že všechny položky a nástroje jsou v češtině.

Kromě nástroje pro tvorbu webové stránky nabízí Wix vlastní doménu shodnou s názvem vaší firmy a bezplatný hosting.

Podpora 24/7 — všem uživatelům Wix je k dispozici centrum pomoci. Naleznete zde více než 100 video návodů a množství odpovědí na nejčastěji kladené otázky.

Potřebujete vytvořit novou web stránku ve Wix? Potřebujete graficky vylepšit šablonu vaší Wix webové stránky? Kontaktujte mě a doporučím vám vhodného experta na Wix .

Nevýhody

Navzdory všem uvedeným možnostem má tento nástroj i nevýhody:

 • Nutnost úpravy vytvořené stránky pro mobilní zařízení.
 • Uživatelé upozorňují také na nevýhody při změně šablony. Pokud změníte vybranou šablonu, budete muset počítat s nutností znovu vytvářet celý obsah webu.
 • Ve free verzi vám také mohou vadit zobrazené reklamy. Ty se však v placené verzi nenacházejí.
 • Wix není vhodným řešením pro velké e-shopy.
 • Neumožňuje export dat.

Cena

Pokud vám nepostačuje prostor na serveru, který od Wix dostanete zdarma, můžete přejít na některý z prémiových plánů. Nejlevnější z nich — Connect Domain , získáte již za cenu 100 Kč měsíčně. Jeho nevýhodou však je zobrazování reklam na webu.

Ostatní prémiové plány vám poskytnou možnost využití služeb bez zobrazování reklam. Získáte od 2 do 20 GB prostoru, připojení vlastní domény, doménu zdarma na 1 rok, 30 min – 2 hodiny videí a poukazy na inzerci v hodnotě 75$. U balíčků Unlimited a VIP získáváte i další výhody.

Wix balíčky
Balíčky služeb

Jak vytvořit webstránku s Wix – návod

Tato recenze nástroje Wix obsahuje také návod, jak si pomocí něj vytvořit internetovou stránku. Tvorba stránky vám zabere jen několik minut. V prvním kroku je třeba se zaregistrovat. Po potvrzení vašeho e-mailu se můžete pustit do samotné tvorby.

Na výběr máte ze spousty šablon s různým zaměřením. Výhodou je vyhledávač, který vám na základě zadaného slova vybere vhodné šablony.

Wix výběr šablony
Výběr šablony

Po vybrání šablony můžete začít upravovat váš web. V přehledem menu editoru jsou k dispozici funkce pro:

nabídka stránky úprava předem připravených stránek a vložení nových

pozadí nastavení barvy, obrázků nebo videa na pozadí jednotlivých stránek

přidat přidání textu, obrázků, galerií obrázků, tlačítek, hudby, propojení na sociální sítě, vektorové grafiky, vytvoření e-shopu a mnoho jiných prvků

přidat aplikacezde si vybíráte ze spousty volně dostupných nebo prémiových aplikací například pro blog, chat, formuláře, fotografie, hudbu, marketingové nástroje, online obchod, nástroje pro design, podnikání a sociální sítě.

media nahrávání médií z počítače, Facebooku, Instagramu, Google Drive a Fotky Google. K dispozici je také spousta obrázků zdarma.

Na horní liště stránky naleznete další nástroje pro:

 • přepínání mezi jednotlivými stránkami,
 • přepínání mezi zobrazením pro počítače a mobilní zařízení,
 • uložení stránky, náhled, duplikování, zobrazení předchozích uložených verzí, zveřejnění stránky a ukončení práce v editoru,
 • připojení domény, přechod na prémiový plán, sledování a analýza stránky, role a oprávnění a jiné funkce,
 • přidání vlastního kódu, propojení externích API, použití nástrojů pro vývojáře
 • přechod do centra pomoci,
 • oddálení stránky, abyste si mohli prohlédnout všechny sekce najednou,
 • krok-zpět,
 • uložení webu s možností získání nové domény nebo propojení na vlastní doménu,
 • náhled stránky,
 • zveřejnění stránky.

Jak upravovat stránku

Po kliknutí na každý prvek stránky se vám zobrazí nabídka nástrojů pro jeho úpravu. Na mém příkladu jsou nástroje pro upravování obrázku. Obrázky můžete změnit, upravit nastavení, vzhled, oříznout, použít filtry, animovat nebo vložit odkaz.

Wix úprava obrázku
Úprava obrázku

Vytváření i samotná personalizace webu je velmi intuitivní. Editor vás postupně provede všemi kroky. U každého prvku najdete také tlačítko pro přechod do nápovědy.

Přidání stránky a obsahu

Pro přidání stránky přejděte na Nabidka webu> Přidat stránku.

Prázdnou stránku upravíte pomocí nástrojů menu na levé straně obrazovky. V mém příkladu přidáme na stránku nadpis. Klepnutím na plus se vám zobrazí následující nabídka:

Wix přidání textu
Přidání textu na stránku

Ze zobrazené nabídky jsem si zvolil Přidat nadpis 1 . Při psaní textu lze měnit typ textu, písmo, jeho velikost, barvu, zvýraznění a vložení odkazu. Vložený text lze také animovat.

Wix možnosti textu
Možnosti textu

Programování ve Wix

Editor Wix, na rozdíl od jiných online web editorů, nabízí možnost programování, které je využitelné například v těchto případech:

 • Vytváření interaktivních webstránek , kdyby pohybem kurzoru můžete zobrazovat a následně skrývat jednotlivé elementy (textové a obrazové informace) na stránce, což je využitelné například u výukových či vysvětlovacích typů webstránek.
 • Používání dynamických stránek například při vytváření katalogů produktů , které táhnou data jednotlivých položek z databáze webu.
 • Vytváření cenových kalkulaček , se kterými lze vyklikat celkovou cenu za produkt nebo službu, v případech, kdy by sestavení ceníku bylo příliš komplikované nebo by bylo složité se v ceníku vyznat. Cenová kalkulačka ušetří váš čas při vytváření cenových nabídek na míru, které často musíte dělat naprosto zbytečně.

Možnost programovat ve Wixu umožňuje specializovaný editor zvaný „Velo by Wix” a je určen spíše pro experty Wixu. Pokud jste ale technický typ a máte čas na seznámení se s Velo, klidně se do toho pusťte sami.

Alternativy

Pokud se vám ani po přečtení této recenze a odzkoušení Wix nezamlouvá , můžete vyzkoušet tyto alternativy pro webstránku nebo eshop :

Wix recenze – shrnutí

S tímto nástrojem mám dobré zkušenosti. Považuji ho za vhodný nástroj pro ne-programátory, kteří si chtějí rychle vytvořit pěknou responzivní stránku. Na složitější věci doporučuji použít WordPress .

Napište mi do komentáře vaše zkušenosti s tímto nástrojem.

Potřebujete vytvořit novou web stránku ve Wix? Potřebujete graficky vylepšit šablonu vaší Wix webové stránky? Kontaktujte mě a doporučím vám vhodného experta na Wix .

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

4 COMMENTS

 1. Dobrý den, zajímavý článek. Můžete mi prosím poradit poradit jak propojit Email Profi (Seznam) s Wixem? Jestli to ovšem jde. Děkuji.

 2. Dobrý den, jak se prosím vrátím z Editoru do ADI.
  Nejde mi o úpravy, nic jsem tam neprováděla, jen omylem přepla a chci zpět.
  Děkuji za odpověď

  • Dobrý deň,

   je mi ľúto, ale toto som ešte neriešil, takže neviem poradiť. Ale ak chcete môžem vám poslať na email kontakt na odborníka na Wix, ktorý vám možno bude vedieť pomôcť.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here