Vlastní webstránka od WebSupport – recenze + návod

Vyklikejte si web za pár minut. Vlastní webstránka od WebSupport je nástroj pro vytvoření stránky bez znalostí programování.

Vlastná webstránka od WebSupport - recenzia + návod

Firma WebSupport je také největším registrátorem domén a poskytovatelem hostingu na Slovensku. Registruje každou třetí .sk doménu.

Výhody nástroje od WebSupport

S tímto nástrojem vytvoříte plně responzivní web s profesionálním designem. Stránky se vytvářejí a upravují v přehledném blokovém editoru, ve kterém se bez obtíží zorientuje i začátečník. Tento nástroj pro tvorbu webových stránek nabízí také možnost vytvoření přehledného e-shopu. Se všemi důležitými funkcemi, jako jsou:

 • přehledné zobrazování produktů,
 • analýzy,
 • slevové kupony,
 • způsoby dopravy a platby.

Samozřejmostí je možnost propojení vytvořené stránky na sociální sítě, vložení kontaktního formuláře a jiných prvků. Nástroj navíc nabízí možnosti i pro ty, kteří mají znalosti HTML a jiných technologií tvorby webu.

Při tvorbě stránek s WebSupport máte na výběr z více než 100 šablon, které můžete libovolně upravovat nebo vyměnit bez nutnosti předělávat obsah stránky. Vytvoření nové stránky je opravdu rychlé – postačí vám na to dvě kliknutí.

Výhodou je také přístup k úpravě stránky z mobilního zařízení. Web tak můžete spravovat opravdu kdykoli. Velkou výhodou je podpora a nástroje pro tvorbu webu i návod v češtině.

Chcete-li si nástroj Vlastní webstránka od WebSupport vyzkoušet, k dispozici je vám demo verze. WebSupport nabízí dokonce možnost otestovat plnou verzi vybraného balíčku zdarma až na dobu 21 dní. Bezplatné testování můžete využít i tehdy, chcete-li si objednat jen hosting. A to až na dobu 14 dnů.

Vlastná webstránka od WebSupport - výhody
Vlastní webstránka od WebSupport – výhody

Nevýhody

Nevýhodou WebSupport je zejména menší množství předem připravených šablon v porovnání s jinými nástroji pro tvorbu webových stránek. Také nepostačuje na složitější webové stránky.

Cena

K dispozici jsou tři balíčky služeb. Základní balíček je vhodný pro osobní webové stránky a blogy. Ostatní balíčky jsou určeny pro podnikatele a e-shopy. Dražší z nich obsahuje navíc SEO nástroj easy SEO . Všechny balíčky obsahují:

 • hosting a online doménu v ceně,
 • rychlé načítání webu,
 • neomezený blog,
 • podporu HTTPS a SSL,
 • propojení na sociální sítě.
WebSupport balíčky služeb
Balíčky služeb a jejich ceny

Jak vytvořit stránku

V prvním kroku tvorby stránky si vyberete z nabídky šablon s různou tématikou. U každé šablony je k dispozici náhled. Po výběru šablony můžete začít tvořit svůj web.

Již z prvního pohledu na obrazovku je zřejmé, že je to velmi intuitivní nástroj. Jednotlivé ikonky nástrojů na levé liště zobrazují možnosti:

editor editor stránky

Výběr šablony výběr šablony

blog blog

e-shop e-shop

mód vývojáře mód vývojáře (pro uživatele se znalostmi HTML)

podpora a návody podporu a návody

Níže naleznete ikonky pro:

 • vylepšení účtu,
 • nastavení stránky,
 • informace o účtu uživatele.

Na horní liště se nacházejí následující nástroje:

menu tímto tlačítkem přepínáte mezi jednotlivými částmi webu e-shopem, blogem a pod.

Stránky a složky po kliknutí se vám zobrazí seznam stránek. Můžete zde také přidávat nebo ubírat stránky na vašem webu

Přidat obsah slouží k přidání obrázků, textu, nadpisů, tlačítek, galerie a mnoha jiných prvků na stránky. K dispozici jsou také možnosti rozložení, vytvoření formulářů, vložení videí a propojení na sociální sítě.

Náhled zde si můžete prohlédnout zobrazení stránky na jednotlivých typech zařízení.

Zveřejnit stránku tímto tlačítkem zpřístupníte stránku pro veřejnost.

Pokud přejdete na konkrétní položku myší, zobrazí se vám nabídka:

skrýt šablonu, nastavení widgetu jednotlivé prvky stránky lze vymazat nebo upravovat. Na obrázku je příklad úpravy textu hlavičky.

Úprava hlavičky
Úprava hlavičky

Jak přidat stránku

Pro přidání nové stránky na web přejděte na možnost Stránky a složky na horní liště obrazovky. Otevře se vám následující nabídka:

WebSupport přidání stránky
Přidání stránky

Zde můžete jednotlivé stránky spravovat. Při názvu každé z nich se vám po kliknutí na správa stránek zobrazí nástroje pro úpravu nastavení a scriptů stránky, její vymazání a naklonování.

V horní části okna jsou k dispozici možnosti pro vytvoření vícejazyčné stránky i pro změnu uspořádání podstránek . Všechny provedené změny v uspořádání se projeví v navigaci webu.

Novou stránku přidáte kliknutím na ikonku přidání stránkyOtevře se vám následující okno:

WebSupport typ stránky
Typ stránky

Můžete si zde vybrat umístění stránky i její typ. V nabídce jsou: standardní stránka, kopie, úvod, o nás, kontakt a galerie. Změny nezapomeňte uložit tlačítkem Hotovo.

Jak upravovat stránku

Pro úpravu již vytvořené stránky přejděte na Stránky a složky. Zde klepnete na správa stráneka vyberete si možnost Upravit nastavení stránky. Nastavení stránky upravujete v následujícím okně.

WebSupport nastavení stránky
Nastavení stránky

K dispozici jsou možnosti pro úpravu názvu, titulku pro prohlížeče, URL, stavu, úrovně, klíčová slova, popis, nastavení stránky jako hlavní stránky a ukrytí z navigace.

Přidání obsahu na stránku

Chcete-li přidávat obsah na již vytvořenou stránku, klikněte v seznamu stránek na její název. Zobrazí se vám vybraná stránka. Obsah přidáváte kliknutím na Přidat obsah na horní liště. Zobrazí se vám nabídka jednotlivých prvků:

WebSupport přidání obsahu
Přidání obsahu na stránku

Prvky přidáte uchycením pomocí funkce drug&drop. V mém příkladu jsem přidal na stránku text.

WebSupport přidání textu
Přidání textu

Když přejedete myší na vytvořený prvek, zobrazí se vám možnosti pro přesunutí, nastavení a vymazání widgetu. Při úpravě textu máte k dispozici možnosti běžného textového editoru a vložení či odstranění odkazu. Podobným způsobem upravujete i ostatní widgety.

Alternativy

Pokud se vám ani po přečtení této recenze a odzkoušení nástroj Vlastní webstránka nezamlouvá , můžete vyzkoušet tyto alternativy :

Shrnutí recenze

Tento nástroj je výborný pro ne-programátory, kteří si chtějí rychle vytvořit pěknou responzivní stránku. Na složitější věci doporučuji použít WordPress .

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here