Co je WordPress plugin? Jak jej nainstalovat?

Co je WordPress plugin? Plugin je software, který rozšiřuje funkcionalitu WordPress šablony. Díky nim můžete přidávat na váš web řadu funkcí bez znalosti programování.

Co je to WordPress plugin

Pluginy byly původně přeloženy do češtiny jako moduly . V jiných softwarech se zvykne nazývat také jako addon, add-on, plug-in, rozšíření .

Kde najít WordPress plugin?

Seznam WordPress rozšíření naleznete na oficiální WordPress stránce . Aktuálně na tomto úložišti naleznete přes 55 000 takových rozšíření, přičemž všechna jsou bezplatná.

WordPress pluginy
WordPress.org – pluginy

Existuje spousta bezplatných pluginů, jejichž funkcionalita dostačuje pro většinu standardních webů. Pokud však potřebujete prémiové pluginy s pokročilejší funkcionalitou, doporučuji vám začít hledání na Codecanyon .

codecanyon
Webstránka Codecanyon

Jak nainstalovat plugin ve WordPressu

Nový modul nainstalujete vybráním možnosti PluginyPřidat nový v administraci WP. Jiným způsobem je, pokud kliknete na možnost Pluginy v administraci a následně stisknete tlačítko Přidat nový nahoře stránky.

Jak přidat plugin
Jak přidat plugin

Po kliknutí na Přidat nový se vám otevře seznam pluginů z oficiální stránky WordPress.org . Tento seznam můžete filtrovat podle doporučených, oblíbených nebo populárních modulů. Můžete zde také vyhledávat konkrétní WordPress plugin.

WordPress seznam pluginů
Seznam pluginů v administraci WP

Funkce jednotlivých modulů si můžete prohlížet kliknutím na název nebo link Podrobnosti . Otevře se vám okno, ve kterém si prohlédnete, jaké funkce modul nabízí. Najdete zde také informace o jeho autorovi a datu poslední aktualizace. Vybraný modul nainstalujete kliknutím na Instalovat nyní . Tím se automaticky nainstaluje na vaši WordPress stránku.

WordPress podrobnosti pluginu
Podrobnosti modulu
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Aktivace pluginu

Každý modul je dále třeba aktivovat. K tomuto kroku použijte tlačítko Aktivovat . U některých modulů najdete také nastavení, která budete muset nakonfigurovat. Nainstalovaný modul se zobrazí v seznamu pluginů na vašem webu.

WordPress: jak aktivovat plugin
Jak aktivovat plugin v administraci

Aktualizace

Pokud je k dispozici aktualizace některého z modulů, které používáte, WordPress vás na tuto skutečnost upozorní zobrazením čísla vedle možnosti „Pluginy“ ve WordPressu menu.

Zastaralé WordPress pluginy
Upozornění na dostupnou aktualizaci

V seznamu rozšíření naleznete zprávu o možnosti aktualizace is linkem pro její provedení. Když aktualizace proběhne úspěšně, systém vás na to upozorní.

Před aktualizací modulu se ujistěte, že tento krok neovlivní funkce na stránce. Po provedení aktualizace se přesvědčte, zda modul funguje správně.

💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Deaktivace a odstranění

Deaktivovat / Smazat WordPress plugin
Deaktivovat / Smazat

Link pro deaktivaci pluginu naleznete v seznamu modulů pod názvem konkrétního modulu. Chcete-li plugin deaktivovat, klepněte na Deaktivovat . Pokud máte na stránce modul, který je deaktivován a nepoužíváte jej již delší dobu, je třeba jej vymazat. Učiníte tak kliknutím na link Smazat pod názvem modulu.

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here