Co je WooCommerce? Kde si jej stáhnout? Kde najít návody?

Chcete vědět co je WooCommerce? Stáhnout si ho? Kde najít návody a jak s ním pracovat? V tomto článku naleznete vše, co potřebujete vědět.

Co je to WooCommerce

Co je WooCommerce?

WooCommerce je bezplatný WordPress plugin, který přidává do webové stránky funkcionalitu eshopu. Pohání 28% internetových obchodů na světě.

Plugin je volně stažitelný z WordPress repozitáře . Nabízí komplexní řešení pro vytvoření funkčního internetového obchodu. Je kompatibilní s mnoha WordPress šablonami a většinou jejich rozšíření. Patří mezi nejčastěji používané e-commerce platformy. Pomocí pluginu Woo již bylo vytvořeno více než 4 miliony e-shopů .

storefront demo
Ukázka eshopu vytvořeného přes WooCommerce (použitá oficiální šablona Storefront).

Co všechno WooCommerce nabízí

Chcete-li vytvořit eshop ve WordPressu , máte na výběr z několika řešení. Jednou z nich je vytvoření e-shopu pomocí tohoto pluginu. Podívejme se na to, co všechno takový eshop nabízí.

Woo je vhodným řešením pro internetový obchod jakéhokoli zaměření a velikosti. Pomocí tohoto pluginu vytvoříte e-shop šitý přesně na míru bez ohledu na to, zda prodáváte módní oděvy, hračky, knihy, léky a zdravotnické pomůcky, služby, elektroniku nebo digitální produkty.

Ukázka WooCommerce
Ukázka WooCommerce

Jeho nainstalováním k vaší stránce získáte bohatý výběr funkcí pro vytvoření plně funkčního online obchodu. Nabízí řešení pro všechny potřebné detaily.

Logo WooCommerce

Na obrázku níže můžete vidět oficiální logo Woo:

Logo WooCommerce
Logo WooCommerce

Stáhnout WooCommerce

Aktuální verzi souborů v češtině si můžete stáhnout na tomto linku .

Výhody WooCommerce:

 • Instalaci a nastavení jednotlivých funkcí stránky zvládne i začátečník. Nemusíte mít žádné znalosti o programování. K pluginu je dostupná obsáhlá, podrobná dokumentace .
 • Pro jednodušší a rychlejší vyhledávání zboží umožňuje přidat ke každému produktu více kategorií, barev, velikostí a podobně.
 • Zobrazuje hodnocení produktů přímo na stránce jednotlivých produktů.
 • Umožňuje nastavení více druhů řazení zboží : od nejnovějšího, nejlevnějšího, nejdražšího, podle popularity, či podle hodnocení.
 • Podporuje externí platební brány – konkrétně více než 140 specifických platebních bran. Můžete přijímat platby kreditními kartami, prostřednictvím PayPal, Amazon Payments, Stripe nebo bankovních převodů. Nastavit lze i zaplacení při doručení zboží.
 • Samozřejmě, že lze také upravit nastavení měny .
 • Umožňuje přidat na stránku mnohé funkce. Například: rezervaci zboží, Google mapy, online chat, propojení na sociální sítě a kalkulace ceny dopravy na základě geolokalizace zákazníka.
 • Dostupné pluginy pro nastavení účetnictví a vystavování faktur.
 • Nemusíte se obávat ztráty dat při změně poskytovatele web hostingu. S pluginem Woo máte všechna data pod kontrolou.
 • Podporuje mobilní zařízení.
 • Pokud si nevíte s něčím rady, k dispozici je široká komunita zaměřená na eCommerce systém Woo dokonce i v češtině a češtině. Sdružuje uživatele, developery a programátory.

Rozšiřitelnost pluginu Woo

Eshop vytvořený přes tento plugin vám dává 100% kontrolu nad online obchodem. Máte přístup ke svým datům kdykoli a kdekoli. Můžete tak kdykoli upravovat vzhled i funkcionalitu e-shopu.

Plugin nabízí spoustu možnosti rozšíření stránky bez ohledu na velikost internetového obchodu. Můžete tak učinit pomocí jiných WordPress šablon a pluginů. Pokud se vyznáte v programování, možnosti pluginu můžete upravovat a rozšiřovat dokonce i programaticky úpravou kódu.

Ukázka nastavení
Ukázka nastavení

Nejužitečnější Woo pluginy

Z mnoha dostupných pluginů zmíním alespoň některé, které považuji za nejužitečnější:

Extra Product Options – pokud potřebujete do produktu přidat různá dodatečná pole jako jsou checkboxy, selekty, textová pole a jiná.

WOOF – Products Filter – potřebujete-li umožnit návštěvníkům pokročilé filtrování produktů, například na základě barvy, ceny, obrázku a podobně. Existuje také v omezené bezplatné verzi , která dostačuje pro jednodušší online obchody.

Woo Print Invoices & Packing lists vygeneruje pro objednávku fakturu a dodací list ve formátu PDF. Vzhled faktury lze nastavit dle potřeb firmy. Také číslování faktur. Podobný plugin existuje iv bezplatné verzi , ten má ale omezené možnosti, proto jej doporučuji pouze pro jednodušší e-shopy.

Woo Currency Switcher je potřebný pro provozování mezinárodního internetového obchodu. Umožňuje přepínání mezi jednotlivými zeměmi a jmény. V omezené verzi dostupné zde .

Image Watermark automaticky přidává vodoznak na fotografie produktů. Plugin je výborným řešením pro každého, kdo si chce chránit autorská práva na fotografie produktů nebo samotné produkty.

Mailchimp pro Woo – pro napojení Mailchimp na eshop.

Woo Checkout field editor – pokud potřebujete přidat/měnit pole v checkout formuláři. V omezené verzi dostupné zde .

Co je třeba k vytvoření e-shopu

Kromě samotného pluginu potřebujete:

Web hosting a doménu

Hosting je prostor na serveru. Tento prostor potřebujete k uložení souborů vaší stránky, které jsou důležité pro její funkčnost. Navíc potřebujete doménu — název stránky. Doména směřuje na místo na serveru, kde jsou uložena vaše data.

Při vybírání hostingu vezměte v úvahu hlavně to, zda je optimalizován pro WordPress. Měl by také poskytovat dostatečnou rychlost načítání vaší stránky, měl by být bezpečný a nabízet 24 hodinovou zákaznickou podporu a také dostupný bez častých poruch serveru. Porovnejte také ceny poskytovatelů hostingu.

Chcete-li pomoci s výběrem, poradím vám, že kvalitní hosting pro WordPress nabízejí WebSupport , Webglobe Yegon , Bluehost a WP Engine .

WordPress šablonu pro eshop

Když už máte vybraný hosting a doménu, potřebujete také vhodnou šablonu, která je kompatibilní s pluginem Woo. Pro inspiraci si můžete prohlédnout tento seznam top 30 šablon pro online obchody .

Z prémiových eshop šablon mám dobré zkušenosti s Flatsome az bezplatných s oficiálním tématem Storefront přímo od WooCommerce týmu.

Oficiální Woo webstránky

Kde začít (návody)

Pro začátečníky jsem připravil kompletní WooCommerce návod .

Prohlédnout WooCommerce návod

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here