Co je to editor příspěvků

WordPress vizuálny editor zobrazuje váš príspevok v tej podobe, ako bude zobrazený na stránke. Vo vizuálnom editore pracujete podobne ako v inom bežnom textovom editore. Pomocou tlačidiel alebo klávesových skratiek môžete meniť typ  Editor příspěvků (post editor) ve WordPress umožňuje upravovat obsah článků a stránek.

Zobrazuje se na stránce vytváření a úpravy příspěvku pod názvem článku nebo stránky.

Editor příspěvků ve WordPress

Ve většině WordPress témat se při vytváření příspěvků setkáte se dvěma základními editory příspěvků:

WordPress vizuální editor

WordPress vizuální a textový editor
Vizuální a textový editor

WordPress vizuální editor zobrazuje váš příspěvek v té podobě, jak bude zobrazen na stránce. Ve vizuálním editoru pracujete podobně jako v jiném běžném textovém editoru.

Pomocí tlačítek nebo klávesových zkratek můžete měnit typ písma, kopírovat a vkládat text, nastavit odrážky, číselné odrážky a podobně. Do textu můžete také vložit odkaz na jinou stránku nebo některý z příspěvků na vaší stránce.

Vizuální editor navíc umožňuje zvolit mód psaní bez rušení . Chcete-li psát tak, aby se text zobrazoval na celé obrazovce, stiskněte tlačítko písanie bez rušeniav pravém horním rohu vizuálního editoru. V tomto módu psaní jsou všechny panely nástrojů kromě tlačítek vizuálního editoru skryty.

WordPress textový editor

WordPress textový editor zobrazuje text is html kódy. V textovém editoru se veškerý obsah, který jste vložili do vašeho příspěvku, zobrazuje v html formátu. Tlačítka v textovém editoru pracují dvojím způsobem. Pokud zvýrazníte text a potom kliknete na tlačítko, vložíte html kód na začátek a na konec textu najednou.

Pokud klepnete na tlačítko bez zvýraznění konkrétního textu, vložíte kód, který se bude vztahovat na text, který následně napíšete. Opětovným stisknutím tlačítka kód uzavřete. Textový editor se doporučuje používat uživatelům, kteří mají alespoň základní znalosti html.

Chcete-li změnit aktuální editor, ve kterém pracujete, použijete tlačítko nad oknem, ve kterém vytváříte obsah stránky nebo článku.

Editor Gutenberg

Nejnovějším WordPress editorem je Gutenberg. Gutenberg je dostupný od WordPress verze 5.0. Gutenberg pracuje na bázi bloků. Bloky můžete vytvářet pro všechny druhy obsahu stránky: text, obrázky, videa tabulky a podobně. Jednotlivé bloky můžete při tvorbě stránky a příspěvků přesouvat a upravovat, což pomáhá při lepší představě konečného vzhledu stránky.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here