Co je to aktualizace

Čo je to aktualizáciaPravidelně, většinou v rozmezí několika týdnů, jsou vydávány nové aktualizace (updates) pluginů i WordPress .

Aktualizace obsahuje opravy případných chyb a nové funkce.

Je také důležitá pro bezpečnost vaší stránky. Menší aktualizace se nainstalují automaticky. Větší je třeba provést manuálně.

Aktualizace — postup

Upozornění na dostupné aktualizace pro WordPress nebo některý z pluginů, které používáte, naleznete v administraci stránky . Seznam dostupných aktualizací se nachází pod možností Nástěnka › Aktualizace . Informace o aktualizacích naleznete také v toolbaru nahoře stránky. Číslo vedle ikonky aktualizácie toolbar vás informuje o počtu dostupných aktualizací.

seznam aktualizací
Seznam aktualizací

Na stránce aktualizací jsou zobrazeny informace o potřebě aktualizace WordPress , pluginů i tématu, kterou používáte. Aktualizace pro pluginy najdete kromě toho pod možností Pluginy v administraci stránky .

Před začátkem aktualizace doporučuji zálohovat stránku . Samotnou aktualizaci provedete kliknutím na příslušné tlačítko. Pro aktualizaci WordPress u je to tlačítko Přeinstalovat nyní.

Pro aktualizaci pluginu zaškrtněte políčko vedle jeho názvu. Potom klepněte na tlačítko Aktualizovat pluginy . Pro aktualizaci tématu zaklikněte políčko vedle jejího názvu a klikněte na Aktualizovat témata .

Aktualizace tématu
Aktualizace tématu

Po dokončení zkontrolujte fungování stránky.

Možné problémy

Pokud jste změnili vzhled nebo funkcionalitu vašeho WordPress tématu, je možné, že vámi provedené změny se po aktualizaci ztratily. Abyste v budoucnu obešli tento problém, pro tyto změny a doplnění potřebných funkcí a designu nainstalujte vhodnou child theme . Pokud používáte child theme, tak všechny změny ve vašem tématu po jeho aktualizaci zůstanou.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here