Jak aktualizovat WordPress, pluginy a šablony (Návod)

Návod pro začátečníky jak aktualizovat WordPress, pluginy a šablony . Popisuje automatický a manuální způsob aktualizace a také důvody proč aktualizovat.

Jak aktualizovat WordPress

WordPress pravidelně přináší nové aktualizace. Aktualizace obsahují novou funkcionalitu pro WordPress šablony i pluginy. Pravidelné aktualizace jsou důležité také pro bezpečnost webové stránky. Hackeři totiž častěji napadají zastaralé systémy. Pravidelná aktualizace zmenší možnost hacknutí vaší stránky.

WordPress aktualizace
Aktualizace WordPress

Automatické aktualizace

Všechny menší WordPress aktualizace se nainstalují automaticky. Automaticky se aktualizují však pouze základní WordPress soubory. Šablony a pluginy musíte aktualizovat ručně. O všech automatických aktualizacích budete jako administrátor stránky informováni e-mailem. Pokud automatická aktualizace z nějakého důvodu neproběhne úspěšně, budete o tom také informováni.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Manuální aktualizace verze WordPress

Většinu aktualizací musíte nainstalovat ručně. Potřebné nástroje jsou k dispozici v administraci stránky: přejděte na NástěnkaAktualizace . Před manuální aktualizací kterékoli součásti stránky doporučuji zálohovat všechna data. Děláte to pro případ, že by se během instalace aktualizací stalo něco neočekávaného. Zde najdete návod jak zálohovat WordPress .

Nahoře stránky najdete informaci o tom, zda je vaše WordPress verze aktuální a kdy proběhla poslední kontrola. Naleznete zde také tlačítko Znovu zkontrolovat , kterým můžete aktuálnost verze zkontrolovat manuálně. Pokud potřebujete aktualizovat WP verzi, klikněte na Aktualizovat . WP stáhne potřebné soubory a nainstaluje je.

Pokud potřebuje manuálně aktualizovat jádro WP, zde je oficiální návod .

Aktualizace WordPress pluginů

Druhou důležitou informací na stránce aktualizací je seznam pluginů, které mají k dispozici aktualizace. Abyste je mohli aktualizovat, nejprve zaškrtněte políčko vedle názvu konkrétního pluginu. Potom klepněte na Aktualizovat pluginy .

💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Aktualizace WordPress šablony

WordPress aktualizace tématu
Aktualizace šablony

Pokud je třeba aktualizovat WordPress témata, která používáte, jejich seznam najdete pod seznamem pluginů. Zaškrtněte políčko vedle názvu konkrétního tématu. Následně klikněte na Aktualizovat témata . Nové soubory se po stažení automaticky nainstalují.

Po aktualizaci pro jistotu zkontrolujte, zda všechny funkce na stránce pracují správně.

Jak aktualizovat WordPress – shrnutí

Jak jsme si řekli, je důležité udržovat si WP a všechny pluginy a témata aktuální. Předejdete tím zbytečným problémům.

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here