7 nejčastějších lží o WordPress

Podle statistik fičí na WordPress 26% webstránek. Nehledě od této informace, stále je zde množství lidí, kteří o WordPress vědí jen velmi málo, případně jsou jejich informace zkreslené. Na jednu stranu je to přirozené, do uší se nám toho dostává hodně. Ne vše, co je na internetu, je ovšem pravda a také ne každá informace, co slyšíte je pravdivá. No a pak vznikají všechna ta nedorozumění.

Dala jsem dohromady nejběžnější názory a výroky o WordPress , která lidé zaslechli, ale patří přesně do té kolonky – nepravdivé.

1. WordPress je přece jen pro bloggery

Toto je informace o WordPress , kterou  slyším snad nejčastěji. Možná má své opodstatnění. WordPress je CMS systém, na kterém si můžete vytvořit svoji webovou stránku, aniž byste ovládali kódovací jazyky. Jednoduše použijete témata,  šablony, moduly a widgety… No dobře, až tak jednoduché to samozřejmě není. Trochu dovednosti a vědomostí k tomu přece jen budete potřebovat. Nicméně, WordPress je velmi flexibilní a nabízí řadu opravdu velmi pěkných, již nakódovaných témat. Stačí si jen vybrat. Běžný uživatel, který průměrně ovládá internet a počítačové technologie si svůj WordPres blog dokáže vytvořit bez větších problémů nebo bez toho, aby při jeho tvorbě strávil polovinu života a tisíc a jednu bezesnou noc. Nicméně, na WordPress nefungují pouze blogy. Dokonce nejsou ani ve většině oproti jiným druhům stránek. Na WordPress si můžete postavit běžný web, e-shop, online magazín… Možností a kategorii je od výmyslu světa.

blogger

2. WordPress není bezpečný

WordPress je bezpečný a také to je jeden z důvodů jeho popularity. Je to open source systém, což znamená, že jeho kód je online k dispozici. Útok ze strany Malware nebo DDOS je u webů běžný. Tyto útoky se ale nedějí pouze u WordPress . Chcete-li mít stránku v bezpečí, existuje k tomu ještě jedna rada. Stačí, když svoji webstránku dostatečně zabezpečíte a pravidelně ji budete aktualizovat na novou verzi. Pouze silné heslo však nepostačí. Bude to chtít trochu víc práce. Přečtěte si, co všechno je zapotřebí k tomu, aby byla vaše WordPress stránka chráněna .

security

3. WordPress je pro začátečníky

Často se potýkám s názorem, že WordPress je vhodný zejména pro začátečníky, protože při práci s ním nemusíte znát CSS, HTML nebo programování. To ovšem není tak úplně pravda. WordPress je sice jednoduchý na používání pro začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s programováním, ale využívají ho i velké firmy. U velkého webu a webu, který chcete na míru se však kódování nevyhnete.

4. WordPress nepodporuje e-commerce

Není pravdou, že WordPress nespolupracuje s kreditními kartami a platebními branami. Právě naopak, nabízí spoustu modulů, díky kterým si můžete svůj e-shop vytvořit a v pohodě jej provozovat. Nejběžnějším je modul WooCommerce . Také si můžete vybrat z více možností platebních bran .

e-commerce

5. WordPress podpora je velmi limitovaná

Setkala jsem se s pár názory lidí, kteří slyšeli, že jelikož je WordPress zdarma, nemohou čekat žádnou extra spolehlivou podporu. Je pravdou, že WordPress je sice open source, nicméně podporu poskytuje. Součástí WordPress je obrovská aktivní komunita dobrovolníků, kteří pomáhají s překladem nových verzí, pracují na modulech, tématech, odpovídají na dotazy na fórech a mnoho dalších věcí. Stejně tak je zde množství firem, které pracují s WordPress a také vám rádi pomohou.

6. WordPress je zdarma a jeho kvalita je nízká

WordPress není vyvíjen malým týmem developerů. WordPress vyvíjí celosvětová komunita, která se skládá z jednotlivců, malých i větších firem. WordPress je stále o pár kroků vpřed před jakýmkoli jiným open source systémem. Okouzlil také velké společnosti jako například CNN, Microsoft, Adobe, The New York Times a mnoho dalších.

WordPress org temy

7.Většina WordPress stránek vypadá podobně

Toto je další častá a mylná informace. Tisíce témat, která WordPress nabízí jsou zdarma. To ovšem neznamená, že budou vypadat stejně. Každé téma je dostatečně přizpůsobivé. WordPress nabízí také takzvané premium témata, která nabízí za symbolické ceny. U témat si můžete změnit barvu pozadí, přidat logo či jinak svou webovou stránku přizpůsobit.

S kolika ze zmíněných tvrzení jste se setkali vy? Znáte ještě nějaké tvrzení, které jsem nezmínila? Podělte se s ním spolu s námi v komentářích 🙂

Pokud se ti naše články líbí, podpoř nás prosím svým hlasem v soutěži Bloger Roku 2015. Za hlasování získáš i  dárek. Děkujeme! 🙂

BR_2015_kruh

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here