Jak nainstalovat WooCommerce

Jedním z řešení pro vytvoření e-shopu je WordPress plugin WooCommerce . Tento plugin se těší u uživatelů velké oblibě, a to nejen proto, že je volně dostupný. V následujících řádcích stručně vysvětlím, jak nainstalovat WooCommerce (zkráceně nazývaný také Woo) .

Ako nainštalovať WooCommerce

WooCommerce vděčí z a svou popularitu především tomu, že nabízí komplexní funkcionalitu pro vytvoření internetového obchodu jakéhokoli zaměření. Můžete jej napojit na jakýkoli WordPress web.

K Woo je k dispozici také mnoho praktických rozšíření, které obohacují jeho funkce. Více o jeho výhodách píši v článku Co je to WooCommerce?

Jak nainstalovat WooCommerce

Chcete-li nainstalovat WooCommerce, potřebujete přejít na stránku pro přidání nového pluginu . V administraci vaší stránky vyberte možnost Pluginy › Přidat nový . Můžete také kliknout na možnost Pluginy v administraci a následně stisknout tlačítko Přidat nový nahoře stránky.

Inštalácia pluginu WooCommerce
Instalace pluginu WooCommerce

Otevře se vám seznam pluginů, z oficiální stránky WordPress .org . V seznamu vyhledejte plugin WooCommerce . V seznamu pluginů si můžete prohlédnout podrobnosti o WooCommerce použitím volby Podrobnosti . V okně, které se vám otevře, si prohlédnete, jaké funkce nabízí, informace o autorovi a datu poslední aktualizace.

Plugin nainstalujete kliknutím na Instalovat nyní . WooCommerce se automaticky nainstaluje na vaši WordPress stránku.

Aktivace pluginu

Po nainstalování pluginu je třeba jej aktivovat. K tomuto kroku použijte tlačítko Aktivovat, které nahradilo původní tlačítko Instalovat nyní.

Aktivace WooCommerce
Aktivace WooCommerce

Průvodce instalací WooCommerce

Po aktivaci WooCommerce se vám otevře okno průvodce instalací . Vyplňte jednotlivá pole a klepněte na volbu Pojďme na to . V jednotlivých oknech můžete nastavit:

Lokalizaci obchodu – vyplníte adresu, měnu plateb a jaké produkty plánujete prodávat.
Možnosti plateb — ve Woo jsou předem nastaveny možnosti platby bankovním převodem, šekem, na dobírku a přes PayPal. Další možnosti lze dodatečně nainstalovat.
Dopravu — můžete vyplnit základní nastavení pro vnitrostátní a mezinárodní dopravu.

Sprievodca inštaláciou WooCommerce
Průvodce instalací WooCommerce

Na závěr průvodce nastavením můžete nahrát první produkty . Každé z nastavení také můžete přeskočit a vrátit se k nim i později v administraci vaší stránky. Link pro přeskočení úvodních nastavení naleznete pod oknem nastavení.

WooCommerce nástroje ve WordPress administraci

Všimněte si, že Woo má nyní v administraci webu vlastní nástroje. Úvodní nastavení doplníte nebo změníte kliknutím na WooCommerce › Nastavení . Kromě nástrojů WooCommerce najdete ve WordPress administraci i nástroje pro Produkty .

WooCommerce na nástěnce webu

Při vstupu na vaši stránku vás v administraci na nástěnce bude čekat nové okno s informacemi o stavu WooCommerce . Naleznete zde přehledný přehled o tržbách za měsíc, nových objednávkách, počtu produktů, produktech s nízkým stavem na skladě a objednávkách, které čekají na zaplacení.

Stav WooCommerce na nástenke
Stav WooCommerce na nástěnce webu

WooCommerce stránky (koncové body)

Poslední věc, která se po instalaci WooCommerce na vaši stránku změnila, jsou 4 stránky, které bude Woo využívat. Naleznete je ve administraci webu v části Stránky . Jsou to stránky košík, můj účet, pokladna a obchod . Tyto stránky budou sloužit zákazníkům e-shopu při nákupu nebo po přihlášení.

WooCommerce zoznam stránok
WooCommerce koncové body

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here