Co je to visual editor

Čo je to visual editorVizuální editor (visual editor) poskytuje ukázku toho, jak bude vytvářená stránka nebo článek vypadat po publikování na webu. Vytváření příspěvku ve vizuálním editoru se podobá práci v běžně používaných textových editorech.

Visual editor a jeho funkce

WordPress vizuálny editor
Vizuální editor

Ve vizuálním editoru můžete nastavit velikost písma, zvolit typ písma, vložit nebo kopírovat text. Lze zde také vložit odkaz na jinou stránku či odkaz vedoucí na vaši vlastní stránku. Můžete také část vytvořeného obsahu vymazat, vrátit se o krok zpět a dopředu. Pro jednotlivé funkce jsou vám k dispozici tlačítka nahoře vizuálního editoru. Pokud při psaní rádi používáte klávesové zkratky, naleznete zde také ikonku pro jejich zobrazení.

Navrchu editoru je možnost pro vložení obrázků, videa či galerie obrázků. Pro ještě lepší představu o tom, jak bude vytvářený článek či stránka vypadat, je zde k dispozici také mód psaní bez rušení.

Vložení textu

Chcete-li vložit do vizuálního editoru obsah z běžného textového editoru, například z Wordu, může se stát, že při kopírování se změní formát textu . Pro vložení textu proto používáte tlačítko Vložit jako text. Po stisknutí tohoto tlačítka se vložený obsah vloží jako čistý text a můžete jej formátovat pomocí funkcí vizuálního editoru.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here