Jak vložit video ve WordPress

Do WordPress lze vložit i video nebo audio. V tomto návodu si ukážeme způsob, jak jednoduše vložit video ze služeb jako je youtube, vimeo a pod.

Jak vložit video ve WordPress

Pokud chcete oživit svůj WordPress web nejen o obrázky a galerie obrázků ale také o video, audio nebo jiné soubory, můžete tak učinit dvěma způsoby .

Vložení videa nebo audia pomocí URL adresy

Prvním způsobem je takzvané embedování videa – vložení videa pomocí URL adresy. Při tomto způsobu nemusíte nahrávat video soubor na váš web. Otevřete si článek nebo stránku, do které chcete umístit video. Další postup je velmi jednoduchý:

Video, které chcete vložit, otevřete na nové stránce a zkopírujte jeho URL adresu.

embování videa
URL adresa videa

Adresu vložte do otevřeného článku na vašem WordPress webu. WordPress automaticky vloží video na stránku. Objeví o několik vteřin.

embování videa vložení videa
Vložené video

Takto lze vkládat videa, fotografie, profily, příspěvky i komentáře. Tento způsob můžete použít pro vkládání souborů z více internetových stránek a sociálních sítí. Například:

 • YouTube
 • DailyMotionVimeo
 • Flickr
 • Vine
 • Twitter
 • Facebook
 • Instagram
 • Reddit
 • Animoto
 • WordPress Plugin Directory
 • WordPress .tv a mnoha dalších.

Úprava embedovaného videa

Pokud si přejete upravit výšku a šířku videa, můžete k URL přidat shortcode:

úprava embovaného videa

Jak vložit video přes knihovnu médií

Druhým způsobem je vložení video nebo audio souboru kliknutím na tlačítko „Přidat soubor“ ve WordPress vizuálním editoru. WordPress podporuje formáty M4a, MP4, OGG, WebM, FLV, MP3 a WAV.

Tento postup je podobný způsobu, jakým jste vkládali obrázek. (Podrobněji se o tom dočtete v článku Jak přidat obrázek ve WordPressu .) Otevře se stejné okno jako při vkládání obrázku a galerie obrázků. Můžete vybírat ze souborů, které již máte nahrané v knihovně médií, nebo nahrajete nové. Učiníte tak kliknutím na „Nahrát soubory“.

Přidání audio a video souborů na WordPress stránku

Na levé straně okna knihovny médií klikněte na „Vytvoř seznam skladeb“. Zobrazí se seznam vašich audio souborů. Pokud si přejete vložit video, klikněte na „Vytvoř seznam videí“ a zobrazí se vám seznam video souborů.

Ze seznamu vyberte soubory, které chcete vložit na stránku. Potom klikněte na „Vytvořit nový seznam skladeb“ a „Vytvořit nový seznam videí“.

Editování seznamu videí

Nyní se nacházíte v okně pro editování seznamu videí. Můžete zde měnit jejich pořadí. Učiníte tak, pokud soubor chytíte myší a přesunete jej na nové místo. Také můžete měnit jméno souboru. Klepněte na jeho název a přepište jej. Po kliknutí na video se na pravé straně obrazovky ukáže okno pro popis videa.

V okně pro editování seznamu videí můžete video seznamu odstranit kliknutím na křížek v rohu ikonky konkrétního videa nebo do seznamu vložit další video. Tuto možnost naleznete v levé části okna pro editování videa.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here