Jak přidat obrázek ve WordPress

Návod jak přidat obrázek ve WordPress – jak jej nahrát z počítače a nastavit nadpis a titulek. Ukážeme si také, jak nastavit ilustrační obrázek pro článek.

Jak přidat obrázek ve WordPress

Ve WordPress jsou vaše obrázky a ostatní média uložena v knihovně médií. Jejich přidání do článku nebo na stránku je velmi jednoduché. Můžete také přidávat linky ke stažení souborů ve formátech PDF a Wordových dokumentů. Lze také vkládat, zarovnat a propojit obrázky a jejich galerie.

Nahrání obrázku

Chcete-li přidat obrázek do příspěvku nebo na stránku, tak to vizuálním editoru klikněte na tlačítko „Přidat soubor“. Otevře se vám okno vaší knihovny médií. Pokud obrázek, který chcete vložit není v knihovně médií, klikněte na „Nahrát soubory“. Umožní vám to nahrát obrázek z vašeho počítače.

WordPress přidání obrázku
Přidání obrázku

Soubory, které chcete vložit do knihovny médií, jednoduše přetáhněte z počítače nebo vyberte možnost „Vybrat soubory“. Po nahrání obrázků se vám otevře knihovna médií se všemi ilustracemi, které již na stránce máte. Jiný způsob přidání obrázků do knihovny médií je přes menu administrace. Najděte možnost „Multimédia“ a vyberte „Přidat nový“.

Jak přidat obrázek ve WordPress

Všechny obrázky jsou v knihovně zobrazeny v pořadí, jak jste je na stránku nahrávali. Nahoře knihovny si můžete vybrat, zda chcete zobrazit obrázky, audio nebo video soubory. Můžete si je zde také filtrovat podle data.

WordPress popis obrázku
Popis obrázku

Požadovaný obrázek vyberete ze seznamu kliknutím. V pravé části obrazovky a vám zobrazí jeho miniatura se základními informacemi a pod ní a čtyři pole: Nadpis, Titulek, Alt text a Popis.

Nadpis — v políčku „Nadpis“ najdete název obrázku, jak jste jej pojmenovali ve vašem počítači.

Titulek — slouží k zobrazení informací o obrázku.

Alt text — tento řádek je určen pro vyhledávače. Zobrazí se také, pokud vyhledávač nebude umět obrázek načíst. Kvůli SEO optimalizaci vaší stránky je vhodné použít výstižné pojmenování nebo popis obrázku.

Popis — slouží pro delší popis obrázku. Zobrazuje se při přechodu z náhledového obrázku na velký.

Pro každý obrázek zde také můžete vybrat, jakým způsobem si ho přejete zobrazovat :

Zarovnání — Vyberte, jak si přejete zarovnat ilustraci. Vlevo, vpravo, na střed nebo bez zarovnání.

Odkaz na — slouží k nastavení toho, co se stane po klepnutí na ilustraci.

Velikost — zde si můžete zvolit, zda chcete zobrazovat miniaturu, střední, velký nebo obrázek v plné velikosti. Vedle každé velikosti jsou uvedeny jeho rozměry v pixelech.

Když jste vše nastavili, klikněte na „Vložit do článku“. Médium, nebo pokud jste vybrali více obrázků najednou, bude vložen do textu na místo aktuální pozice kurzoru. Tímto způsobem můžete do příspěvku vkládat libovolné množství ilustrací.

Základní úpravy obrázků

Když kliknete na vložený obrázek, zobrazí se vám tabulka s několika ikonkami. Můžete si jej zarovnat vlevo, na střed, na pravo nebo zobrazit bez zarovnání. Jsou zde i ikonky pro jeho úpravu a jeho odstranění.

Po klepnutí na tlačítko úprava obrázku se vám zobrazí okno „Detaily obrázku“ . V tomto okně lze upravovat pouze některé atributy. Pokud si přejete upravovat více atributů, potřebujete se vrátit přes volbu „Přidat soubor“.

Klepnutím na multimédium, které chcete upravovat, se vám zobrazí všechny jeho atributy. Můžete si zde například nastavit vložení obrázku v jiné velikosti. Více podrobností o možnostech úpravy ilustrací se dozvíte v článku Úprava obrázků ve WordPressu .

Vložení ilustračního obrázku

Pokud to vaše WordPress šablona dovoluje, můžete si k článku přidat ilustrační obrázek (takzvaný thumbnail). Srolujte dolů na stránce av pravém dolním rohu naleznete následující okno:

WordPress ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Thumbnail vložíte jednoduše kliknutím na „Nastavit ilustrační obrázek“. Tento odkaz vás zavede do knihovny médií. Vyberte si z nahraných multimédií nebo vložte nový.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here