Jak nastavit SMTP pro odesílání emailů ve WordPress

Nefunguje vám posílání emailů z vaší webstránky? Tento problém lze vyřešit nastavením SMTP ve WordPress . Ukážeme si jak na to.

Ako nastaviť SMTP vo WordPress

WordPress posílá e-maily přes php kód. Některé hostingy však tuto funkci nemají nakonfigurovanou nebo ji zcela zakázaly. V takovém případě vaše pošta není doručena. V tomto článku si proto řekneme, jak takový problém jednoduše vyřešíte nastavením SMTP ve WordPress .

Co je SMTP?

SMTP je jednoduchý protokol pro přenos pošty (z anglického simple mail transfer protocol ), který umožňuje přenos e-mailů mezi stanicemi.

Plugin WP Mail SMTP

Jako první si musíte nainstalovat plugin WP Mail SMTP . Instalaci pluginu provedete v administraci stránky Pluginy> Přidat nový. Podrobnější návod si přečtěte v článku Co je WordPress plugin? Jak jej nainstalovat? Po nainstalování se vám v nabídce administrace zobrazí nová položka v menu.

Vytvoření e-mailové adresy přes cPanel

Pro odesílání e-mailů z webové stránky si můžete vytvořit novou e-mailovou adresu s názvem vaší domény. Postup je jednoduchý:

Nejprve si vytvoříte e-mailový účet. Ukážeme si, jak jej vytvoříte na cPanel. Pokud váš poskytovatel hostingu používá jiný systém správy účtu, vytvořte si jej na jiné hostingové službě. Postup vytváření by měl být velmi podobný.

Na hostingové službě se přihlaste do svého účtu. Potom v menu vyhledejte funkce E-mail> E-mailové účty.

cPanel Vytvoření e-mailového účtu
Vytvoření e-mailového účtu

Na obrazovce uvidíte formulář, kde vyplníte všechny potřebné údaje. Pokud chcete, aby e-mailová adresa obsahovala název vaší domény, nezapomeňte ji ve výchozím nastavení hostingu nahradit.

cPanel údaje e-mailu
Údaje pro nastavení e-mailu

Před tím, než začnete novou adresu používat pro odesílání zpráv ve WordPress , vyhledejte si v menu poskytovatele hostingu údaje:

  • Hostitel pro nový e-mail
  • Port pro přihlašování

Pokud nebudete vědět, kde se nacházejí, obraťte se na podporu hostingu.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Nastavení SMTP ve WordPress

Pro nastavení klikněte v administraci vaší webové stránky na WP Mail SMTP> Nastavení . Zde zadáte všechny potřebné údaje.

Email odesílatele — e-mailová adresa, ze které se odesílají zprávy. Tato se příjemci zprávy zobrazí jako e-mail odesílatele.

Jméno odesílatele — zde nastavíte jméno odesílatele, které se bude zobrazovat příjemcům zprávy.

U jména i e-mailu odesílatele se nachází řádek Force From Email. Pokud zaškrtnete políčko v tomto řádku, tak nastavení Email odesílatele nebo Jméno odesílatele bude použito pro všechny e-maily a bude ignorovat hodnoty nastavené jinými pluginy.

WP mail SMTP nastavenia

Nastavení údajů:

Návratová cesta — návratová cesta označuje, kam se mají posílat oznámení, že zpráva nebyla doručena. Zaškrtnutím nastavíte vaši e-mailovou adresu.

Mailer — vyberete, zda se budou e-maily odesílat pomocí SMTP nebo přes funkci PHP. V příkladu jsme si zvolili Other SMTP.

WP mail nastavenia
Nastavení údajů pro posílání emailů – 2. část obrazovky

Poskytovatel SMTP – vyplňte hostitelský server. Jsou zde na výběr známé služby jako je Gmail, Mailgun a SendGrid. Také je zde možnost zvolit si jiného poskytovatele.

Šifrování – na výběr máte tři možnosti. Pro většinu serverů doporučujeme vybrat šifrování TLS. Některé servery používají také TLS i SSL. V takovém případě je lepší zadat TLS. Informace o tom, jaké šifrování váš server používá, získáte od poskytovatele hostingu.

SMTP Port — běžně se používá 465. Toto číslo zadáte iv případě poskytovatele Google.

Auto TLS — toto tlačítko se zapíná automaticky. Vypněte jej pouze v případě, že by došlo k nesprávným konfiguracím serveru, což by způsobovalo problémy.

Nastavenia host a port
WP mail nastavení

Autentifikace — Pokud toto tlačítko deaktivujete, nastavení polí uživatel a heslo se nezobrazí.

Uživatel — zde nastavíte uživatele pro přihlášení k SMTP serveru. Můžete použít vaši e-mailovou adresu.

Heslo — heslo pro přihlášení k SMTP serveru. Doporučuji použít silné heslo.

Po zadání všech údajů nezapomeňte kliknout na tlačítko Save Settings.

WP mail nastavenia - 2. časť obrazovky
WP mail nastavení – 2. část obrazovky
💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Zaslání testovacího e-mailu

Na závěr můžete nastavení otestovat zasláním testovacího e-mailu. Přejděte navrch stránky. V menu pluginu naleznete možnost Email Test. Když na ni kliknete, zobrazí se vám tato stránka:

Odoslanie test e-mailu
Odeslání test e-mailu

Sent To — Nastavte adresu, na kterou má být testovací e-mail odeslán.

HTML — zde zvolíte, zda bude zpráva odeslána jako čistý text nebo v HTML formátu.

E-mail odešlete kliknutím na Send Email.

Výhody WP Mail SMTP Pro

Pro verze umožňuje navíc oproti základní verzi i tyto užitečné funkce:

  • Služba White Glove Set Up – instalace a konfigurace pluginu WP Mail SMTP odborníky namísto vás.
  • Email Log – seznam všech emailů zaslaných z vaší webstránky. Výhodné zejména pro webové stránky, kde se odesílá mnoho automatizovaných zpráv jako jsou fóra, online obchody atp. Takto si umíte jednoduše zkontrolovat činnost webstránky na jednom místě.
  • Správa notifikaci – umožňuje kontrolovat, které notifikace stránka posílá.
  • Amazon SES integrace, Gmail/G Suite, Mailgun, Office 365, Outlook.com, SendGrid…
💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.

Řešení možných problémů

Nejčastějšími problémy, ke kterým při nastavování SMTP ve WordPress dochází, je zadání nesprávného hostitele, šifrování nebo portu. Tyto informace vám poskytne váš poskytovatel hostingu. Pokud nastavení nefunguje, ujistěte se, že jste je zadali správně.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here