WordPress šablony zdarma – TOP 30

Vybral jsem pro vás nejlepší WordPress šablony zdarma. TOP 30 bezplatných šablon, které má zaujaly svým vzhledem, kvalitou, rychlostí a nápaditostí. Bezplatných WordPress témat je mnoho a je náročné se v nich zorientovat. Tento článek vám v tom pomůže.

WordPress šablony zdarma

WordPress šablony zdarma jsou stále populárnější. Dokazuje to množství jejich stažení. Je to proto, že i bezplatná témata poskytují uživatelům mnoho možností vytvoření plně funkční a dobře vypadající stránky.

Před výběrem konkrétní šablony doporučuji přečíst si návod jak si vybrat WordPress šablonu .

Tady je můj žebříček TOP 30 bezplatných šablon pro rok 2018:

1. Twenty Seventeen (1 000 000+ stažení)

twenty seventeen

Na stránce vytvořené WordPress šablonou Twenty Seventeen to žije. Návštěvníka hned v úvodu upoutá hlavička, do které lze vložit video nebo obrázky upravené animací. Na hlavní stránce naleznete vše potřebné pro podnikání: přehledné menu, vyhledávání, propojení na sociální sítě, možnost vložení loga. Uživatelé, kteří nemají rádi jednoduché uspořádání, jistě přivítají možnost asymetrického mřížkového rozložení obrázků.

Twenty Seventeen je responzivní a dá se s ní pracovat ve více jazycích. Využijí ji podnikatelé a menší podniky k vytvoření atraktivní vypadající firemní stránky. Pokud vás tento krátký souhrn jejích předností nepřesvědčil o jejích kvalitách, možná vás přesvědčí více než 1 milion jejích stažení.

Více info a demo

2. Twenty Sixteen (600 000+ stažení)

dvacet sixteen

Twenty Sixteen je určena k vytvoření blogu nebo minimalistické webové stránky . Má dvě možnosti nastavení menu. První menu je v horní části a druhé — volitelné menu po straně. Uživatel si může zvolit mezi několika barevnými schématy vzhledu. Z celkového rozložení této WordPress šablony zdarma budete mít pocit prostoru. Návštěvníci se na stránce budou cítit příjemně a snadno se na ní zorientují.

Více info a demo

3. Twenty Fifteen (400 000+ stažení)

twenty fifteen

Šablona Twenty Fifteen je určena hlavně pro profesionální i osobní blogy. Je přehledná a optimalizovaná pro všechny typy zařízení. Uživatelé jistě ocení i její jednoduché nastavení. Umístění menu na boku stránky dává dostatek prostoru pro její obsah. Na tomto WP tématu krásně vynikne text i fotografie. K dispozici jsou různé možnosti uložení obrázků a textu, vícenásobné menu a je přizpůsobena pro různé jazyky.

Více info a demo

4. Sydney (200 000+ stažení)

sydney

Sydney je plně responzivní WordPress šablona pro podnikatele, obchodní společnosti a freelancery. Stránka vytvořená pomocí této WordPress šablony zdarma působí opravdu profesionálně . Svým vzhledem vás jistě odliší od jiných stránek. Sydney nabízí mnoho možností personalizace vzhledu, nastavení obrázků včetně moderního mansory rozložení a přístup ke všem google fontům.

Více info a demo

5. OceanWP (100 000+ stažení)

oceanwp

Design této multifunkční WordPress šablony působí profesionálně. OceanWP je plně responzivní, SEO optimalizovaná a kompatibilní s více WordPress pluginy. Například s pluginem WooCommerce, Visual Composer a Beaver Builder. Při tvorbě stránky má uživatel na výběr z více alternativ jejího konečného vzhledu. Navzdory širokým možnostem je rychlá. Dobře na ní vynikne firemní stránka, e-shop, blog nebo prezentace portfolia.

Více info a demo

6. Storefront (100 000+ stažení)

storefront

Storefront je volně dostupná WordPress šablona pro eshop . Jelikož se na jejím vývoji podíleli autoři pluginu WooCommerce, je plně kompatibilní is většinou jeho rozšíření. Storefront přemění každý eshop na moderní a přehledný obchod. Je přizpůsobena pro počítače, tablety i mobilní telefony a SEO optimalizována.

K dispozici je také několik rozšíření pro Storefront, pomocí kterých lze stránku přizpůsobit k prodeji konkrétního druhu produktů: módního oblečení, elektroniky, knih, léků a zdravotnických potřeb, kancelářských a uměleckých potřeb. V child tématech pro Storefront naleznete také řešení pro velké esshopy s různým druhem zboží.

Více info a demo

7. GeneratePress (100 000+ stažení)

generatepress

GeneratePress je vhodná pro vytvoření stránek s různým zaměřením. Dobře na ní vyniknou blogy i firemní stránky. Díky kompatibilitě s pluginem WooCommerce lze s její pomocí vytvořit i eshop. Kromě toho je kompatibilní s pluginy WPML, BuddyPress, bbPress a mnoha dalšími.

GeneratePress je SEO optimalizována a rychlá. Její design pěkně vynikne i na mobilních zařízeních. Je přeložena do 20 jazyků, obsahuje 9 zabudovaných widgetů, několik možností rozložení obsahu stránky a uspořádání menu.

Více info a demo

8. Zerif Lite (100 000+ stažení)

zerit lite

Zerif Lite patří mezi minimalistické jednostránkové WordPress šablony zdarma . Je vhodná pro prezentaci menších firem, freelancerů, společnosti poskytující služby a na fotografie nebo osobní stránky. Byla vyvinuta na frameworku Bootstrap. Má jednoduchý a moderní design. Je kompatibilní s pluginy Retina a WooCommerce.

Více info a demo

9. ColorMag (100 000+ stažení)

colormag

Téma ColorMag je vhodné pro online magazíny, noviny a blogy . Výborně poslouží i pro prezentaci tiskáren a společností poskytujících služby. Je plně responzivní a snadno nastavitelná. Nabízí několik možností úpravy vzhledu a kvalitní zobrazení barev. ColorMag je kompatibilní s pluginy Elementor page builder, Retina a WooCommerce.

Více info a demo

10. Customizr (100 000+ stažení)

customizr

Customizr je další všestranně orientovaná šablona . Její vývojáři mysleli hlavně na návštěvníky stránky. Customizr má pěkný design, je rychlá a přizpůsobená pro všechny prohlížeče a zařízení. Nabízí mnoho možností a funkcí. Přesto je rychle nastavitelná. Je kompatibilní s více WordPress pluginy.

Je vhodná pro obchodní společnosti, firmy nabízející různé služby, podnikatele, blogy, fotografy, online obchody (kompatibilní s WooCommerce) a diskusní stránky . Je také přeložena do více jazyků.

Více info a demo

11. Hestia (90 000+ stažení)

hestí

Volně dostupná multifunkční WordPress šablona Hestia je určena pro restaurace, svatební a módní agentury, freelancery, fotografy, umělce a začínající podnikatele. Má příjemný design. K rozšíření jejích funkcí lze využít více pluginů. Hestie je kompatibilní s Flat Parallax Slider, Photo Gallery, Travel Map, Elementor Page Builder, Retina a WooCommerce. V tématu si můžete nastavit vlastní logo, záhlaví, vybrat barevné a prostorové rozložení.

Více info a demo

12. Vantage (90 000+ stažení)

vantage

Vantage je vhodná pro široké využití. Ocení ji freelanceri, blogeři, fotografové ale i podnikatelé a větší firmy. Díky zabudovanému pluginu MetaSlider nabízí možnost vytvoření jedinečné a SEO optimalizované slideshow. Kromě tohoto pluginu obsahuje Vantage také další: Page Builder, který nabízí vytvoření responzivního rozložení stránky a WooCommerce, který je kvalitním řešením pro vytvoření internetového obchodu.

Více info a demo

13. Hueman (70 000+ stažení)

hueman

Hueman byla vytvořena hlavně pro blogy a online magazíny. Je rychlá, přehledná a responzivní. Cílem jejích autorů bylo zvýšit návštěvnost stránek vytvořených pomocí tohoto tématu. Jejich rozložení je přehledné a přizpůsobené potřebám návštěvníků. Hueman nabízí neomezené možnosti barevného nastavení, několik možností nastavení menu, rozdělení stránky a úpravy hlavičky. Samozřejmostí je i možnost propojení na sociální sítě.

Více info a demo

14. Spacious (70 000+ stažení)

spacious

Spacious je multifunkční volně dostupné WordPress téma. Využijí ji blogeři, podnikatelé, firmy s různým zaměřením a společnosti poskytující služby. Krásně na ní vyniknou také fotografie. Spacious nabízí 4 různé možnosti uspořádání stránky, mnoho widgetů, různé možnosti uspořádání blogu a základní nastavení barev.

Více info a demo

15. Astra (70 000+ stažení)

astra

Pomocí volně dostupné WP šablony Astra vytvoříte blog, osobní portfolio, podnikatelskou stránku nebo internetový obchod. Je velmi rychlá, SEO optimalizovaná a připravená pro více pluginů. Například Visual Composer , SiteOrigin , Divi builder , Elementor a WooCommerce . Astra je jednoduchá – k vytvoření stránky pomocí ní potřebujete jen několik minut.

Více info a demo

16. OnePress (70 000+ stažení)

onepress


OnePress využijí podnikatelé, společnosti s různým zaměřením, digitální agentury a freelancery. Kvalitní a responzivní design , připravenost na WooCommerce a SEO optimalizace zajistí profesionální prezentaci. S pomocí této WordPress šablony zdarma vytvoříte webovou stránku za několik minut.

Více info a demo

17. Sparkling (60 000+ stažení)

sparkling

Sparkling patří mezi minimalistické WP šablony. Je vhodná pro vytvoření blogu, stránky o vzdělávání, zábavě, cestování, pro fotografy, design a umění, či restaurace. Byla vytvořena použitím frameworku Bootstrap 3, díky kterému její design dobře vynikne i na mobilních zařízeních. Sparkling nabízí možnost prezentace fotografií na celou obrazovku, propojení na sociální sítě a množství widgetů pro praktické nastavení funkcí. Je kompatibilní s více pluginy.

Více info a demo

18. Virtue (60 000+ stažení)

virtue

Virtue má velmi pěkný design. Možnost roztažení obrázku na celou šířku úvodní stránky upoutá každého návštěvníka. Je určena pro obchodní společnosti, osobní webové stránky a díky kompatibilitě s WooCommerce i pro e-shopy. Její vzhled ji kromě toho předurčuje také k vytvoření reprezentativní propagace cestovních a designových agentur a fotografů. Virtue byla vyvinuta na frameworku Bootstrap. Přestože obsahuje řadu různých možností rozložení stránky, je snadno nastavitelná.

Více info a demo

19. Total (60 000+ stažení)

total

Total přináší kompletní řešení pro vytvoření stránky. Má jednoduchý, příjemný vzhled. Total je SEO optimalizována a připravena pro více WordPress pluginy. Využijí ji podnikatelé s různým zaměřením. Prezentace zboží a služeb pomocí této WordPress šablony zdarma působí velice profesionálně.

Více info a demo

20. Graphene (40 000+ stažení)

graphene

Graphene nabízí mnoho variací vytvoření stránky. Díky nim vaše stránka jistě upoutá svým jedinečným vzhledem. Je k dispozici až ve 40 jazycích. Nevýhodou této WordPress šablony zdarma je, že není responzivní. Nastavení pro mobilní zařízení však lze dokoupit. Díky výběru z různých formátů článků ji využijí blogeři a freelanceři. Graphene je také vhodná k vytvoření přitažlivé prezentace firem a podnikatelů.

Více info a demo

21. Poseidon (40 000+ stažení)

poseidon

Na WordPress šabloně Poseidon na první pohled zaujme její přehledný a poutavý design . Má k dispozici prezentaci fotografií na celou obrazovku, vložení vlastní hlavičky, loga, propojení na sociální sítě a nastavení menu a obrázků. Blogeři jistě uvítají možnost vkládání komentářů. Poseidon je vhodný pro profesionální a osobní blogy, ale využijí ji i menší online magazíny.

Více info a demo

22. MH Magazine Lite (40 000+ stažení)

mh magazine lite

Jak samotný název této WordPress šablony zdarma napovídá, je určena především pro online magazíny . Je vhodná také pro profesionální blogy. Články a příspěvky lze na stránce přehledně uspořádat do různých kategorií. Personalizace stránky nabízí vlastní nastavení hlavičky, rozložení stránky, vložení prezentačních obrázků, nastavení menu a přidávání komentářů pod články. MH Magazine Lite je rychlá a optimalizovaná pro vyhledávače. K dispozici je mnoho placených rozšíření.

Více info a demo

23. Shapely (40 000+ stažení)

shapely

Uchvacující design titulní stránky přitáhne pozornost. Toto jednostránkové téma má několik předností: Shapely je optimalizováno pro všechna zařízení. Má mnoho alternativ personalizace. Nabízí několik předem připravených úvodních stránek, rozložení obrázků a fotografií i formáty článků. Podporuje několik pluginy. Například WooCommerce, Jetpack, Contact Form 7, Yoast SEO a Google Analytics by Yoast. Shapely je vhodná pro stránky zaměřené na různé druhy podnikání, online obchody, osobní webové stránky a blogy.

Více info a demo

24. Mesmerize (30 000+ stažení)

mesmerize

Pomocí volně dostupné multifunkční WP šablony Mesmerize vytvoříte stránku velmi jednoduše. Díky více předem připraveným hlavním stránkám, pěti designům hlavičky a funkci drag and drop její personalizaci zvládne i začátečník. Má také k dispozici více než 30 připravených obsahových sekcí a nastavení videa nebo slideshow na pozadí stránky. Mesmerize je vhodná k vytvoření profesionálně působící prezentace podnikání a služeb, pro freelancery, fotografy a blogery.

Více info a demo

25. Writee (30 000+ stažení)

writee

Writee je určena především pro blogery. Díky designu, který je uzpůsoben právě pro tento účel, na ní skvěle vynikne blog zaměřený na cestování, vaření, recenze knih a různých výrobků nebo blog věnovaný politickým tématům. Writee je responzivní. Její vzhled upoutá i na mobilních zařízeních. Nabízí několik alternativ přizpůsobení pro konkrétní zaměření blogu, nastavení menu, obrázků, formátů článků a komentářů. Podporuje také více jazyků.

Více info a demo

26. Flash (20 000+ stažení)

flash

Flash je responzivní, multifunkční bezplatné téma. Její rozmanitost ji předurčuje k vytvoření stránky podle představ konkrétního uživatele. Její nastavení usnadňuje zabudovaný plugin ThemeGrill Demo Importer, pomocí kterého se demo načte během několika vteřin. Kromě toho obsahuje plugin Flash Toolkit a SiteOrigin’s Page Builder. Má opravdu všestranné využití. Je vhodná pro vytvoření firemní stránky, blogu, stránky restaurací a díky kompatibilitě s WooCommerce také k prodeji různých produktů a vytvoření e-shopu.

Více info a demo

27. Kale (20 000+ stažení)

kale

Elegantní, působivá, hezká a přehledná – všechna tato slova popisují design tématu Kale. Byla vyvinuta primárně pro blogy o jídle a vaření . Uživatelé ocení její jednoduché nastavení. Obsahuje předem připravené možnosti vzhledu úvodní stránky, zobrazování článků, widgety pro nastavení funkcí, několika-úrovňové menu a mnoho jiného.

Díky zabudovanému propojení na sociální sítě a pluginu WooCommerce lze snadno přizpůsobit pro více účelům. Využijí ji freelanceri, menší společnosti a blogeři. Výborně na ní vyniknou články a fotografie zaměřené na životní styl, módu, cestování a handmade.

Více info a demo

28. Fruitful (10 000+ stažení)

fruitful

Fruitful má lehký, čistý design . Přestože vypadá na pohled jednoduše, obsahuje mnoho možností nastavení jednotlivých funkcí. Můžete si zvolit vzhled menu, uložení záhlaví, barvy, fonty a logo. Má zabudovaný jQuery image slider. Podporuje pluginy WooCommerce a WPML. Je určena pro různé účely od osobních stránek až po profesionálně zaměřené prezentace firem a internetové obchody.

Více info a demo

29. Bulk (10 000+ stažení)

bulk

WP téma Bulk má mnohostranné využití . Její vzhled a možnosti nastavení ocení obchodní společnosti, fotografové i umělci. Design a funkce šablony jsou také vhodné pro blogy o cestování, zvířatech, jídle a jiná zaměření. Díky nástroji pro vytváření stránek Elementor, vytvoříte webovou stránku velmi jednoduše. Bulk je také kompatibilní s WooCommerce.

Více info a demo

30. Ashe (10 000+ stažení)

ashe

Na stránce vytvořené pomocí tématu Ashe bude dobře vypadat snad všechno. Je určena pro osobní i profesionální stránky o zdraví, fitness, životním stylu, módě, vaření, umění a cestování . Využijí ji i menší firmy, fotografové a blogeři. Elegantní design této WordPress šablony zdarma zaujme každého návštěvníka. Funkčně rozložené menu zajišťuje její přehlednost.

Ashe je responzivní, SEO optimalizovaná a podporuje plugin WooCommerce. Její funkce zahrnují například možnost nastavení více autorů, prezentaci obrázků na celou obrazovku a nastavení propojení na sociální sítě.

Více info a demo

WordPress šablony zdarma – závěr

Představil jsem vám šablony, které mě nejvíc zaujaly. Hodně z nich jsem úspěšně použil na různých projektech. Která z nich se vám nejvíc líbí? Komentujte. 🙂

Tip: Co se týká prémiových šablon, výborné zkušenosti mám s těmito WordPress tématy: šablona Divi a Avada . Jsou velmi flexibilní a přitom stále dostatečně jednoduché pro nastavení i pro začátečníky.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here