WordPress šablony pro fotografy – TOP 30

WordPress nabízí řadu kvalitně propracovaných šablon přizpůsobených pro různé použití. Tu svoji si zde najdou větší i menší firmy, podnikatelé z různých odvětví, e-shopy, umělci, blogeři i soukromé osoby, které si chtějí vytvořit vlastní webovou stránku. V tomto článku jsem se zaměřil na WordPress šablony pro fotografy.

WordPress šablony pro fotografy

Jelikož jsem kreativní člověk, mnohé WordPress šablony pro fotografy mě zaujaly hlavně svým designem . Ale mají také mnohé praktické přednosti. Vybírat můžete z bohaté palety placených šablon, které profesionálům z oblasti fotografie nabízejí možnost kvalitní prezentace nebo z WordPress témat, která si můžete stáhnout zdarma.

Před výběrem konkrétní šablony doporučuji přečíst si návod jak si vybrat WordPress šablonu .

Placené nebo zdarma?

Nabídka placených i free verzí je opravdu bohatá. WordPress šablony pro fotografy, které jsou k dispozici zdarma, neoplývají velkým množstvím funkcí, ale jistě je k prezentaci svých děl rádi využijí amatérští fotografové. Placené WordPress šablony však mají několik výhod:

  • lepší zákaznická podpora,
  • častější aktualizace,
  • větší možnosti grafické úpravy,
  • důraz na bezpečnost,
  • možnost vytvoření unikátního designu.

Chcete-li vědět více, podívejte se na návod jak si vybrat WordPress šablonu .

Podívejme se nyní na můj výběr 30 nejlepších šablon pro fotografy 2018.

1. Penumbra

Penumbra

Penumbra doslova dýchá kreativitou. Chcete-li svým zákazníkům vyrazit dech stylovou a divokou prezentací, Penumbra je ta správná volba. Je barevná, je dynamická a plná možností. Nabízí vytvoření širokého a přehledného menu. Dá se snadno personalizovat. Za tímto účelem má k dispozici uživatelský tutoriál.

Téma zahrnuje také rozvrhy online obchodů. Kvůli velikosti tématu dochází k mírnému zpoždění načítání, ale pro většinu počítačů a mobilních zařízení by to neměl být problém. Je určena pro profesionální fotografy nebo designová studia. Množství možností, které nabízí, jistě ocení i obchodní společnosti.

Více info a demo

2. PhotoProof

PhotoProof

WordPress šablona pro fotografy PhotoProof se věnuje prezentaci fotografií ve formátech s vysokým rozlišením . Nabízí možnost vytvoření více portfolií fotografa. Bohatý výběr témat uspokojí i náročného zákazníka. Funkce jako vytváření prezentací, mřížkových nebo slideshow galerií umožňují kvalitní prezentaci fotografií. PhotoProof šablona poskytuje několik variací, ze kterých si můžete vybrat ten váš.

Více info a demo

3. Edga

Edga patří mezi jednodušší WordPress šablony pro fotografy. Má moderní a elegantní vzhled. Snadno se ovládá. Podrobně zpracovaný návod pomůže uživateli vytvořit stránku za několik minut. Na šabloně Edga mě zaujala možnost vytvoření přehledně zpracované prezentace . Začínající fotograf nebo fotografické studio zde může krátce přestavit svou tvorbu. Samozřejmostí je možnost pravidelné aktualizace a profesionální podpory.

Více info a demo

4. Uncode

Uncode

Uncode má na výběr z více konceptů vytvoření stránky i samotného menu. Jednotlivé koncepty se snadno personalizují. Nabízí také prezentaci pomocí Slides Scrooll. Je rychlá. Samozřejmostí je přizpůsobení rozměru obrázku pro různé typy zařízení.

Uncode přináší nový standard pro WordPress šablony pro fotogalerie. Nabízí současný trendový design. Umožňuje prezentovat nabízené služby a portfolio v novém světle. Vývojáři věnovali pozornost také detailům, jako jsou jemná harmonie a kontrast barev . Je to profesionální, multifunkční šablona přizpůsobená pro fotografy.

Více info a demo

5. Massive Dynamic

massive dynamic

Cílevědomá, profesionální šablona zaměřená na kvalitu obrazu – to je stručná charakteristika šablony Massive Dynamic. Je vhodná pro různé účely. Pro výborné zpracování vložených obrázků patří mezi kvalitní šablony pro fotografy. Nabízí bohaté možnosti uspořádání a stylů fotogalerie. Složité, multifunkční přepracování tématu je pro konečného uživatele díky komplexnímu návodu snadno použitelné.

Komu by se to zdálo stále málo – šablona obsahuje více než 60 připravených rozložení stránky , možnosti animace a rychlou zákaznickou podporu.

Více info a demo

6. Torola

torola

WordPress šablona pro fotografy Torola je vynikající pomocník pro kreativní lidi. Nabízí široké možnosti prezentace portfolia zpracovaného do přehledné fotogalerie. Je vhodná i pro profesionály. K dispozici je několik předem připravených šablon zobrazení.

Torola se snadno přizpůsobí potřebám konečného uživatele. Přehledně zpracovaný manuál vás provede jednotlivými kroky nastavení. Při vytváření portfolia fotografií si můžete vybrat z několika možností jejich uspořádání. Od přehledné slideshow s fotografiemi přes celou šířku stránky až po mřížkové uspořádání.

Více info a demo

7. Kreativa

kreativa

Kreativa má stylový design. Je vhodná pro fotografy, fotografická studia a designové agentury. Nezaujala mě jen svým vzhledem, přestože krásně vynikne i na malé obrazovce. Kreativa obsahuje všechny moduly, které webová stránka potřebuje.

Nabízí možnost volby mezi horizontálním nebo vertikálním menu, možnost nastavení slideshow na celou obrazovku a více galerií pro fotografie . Vítanou je také kompatibilita s více WordPress pluginy a SEO optimalizace.

Více info a demo

8. Genix

genix

Tvůrci se při návrhu vzhledu tohoto tématu Genix inspirovali přírodou . Ocení ji hlavně fotografická studia, freelancery a designové agentury. Snadno se s ní naučí pracovat i začátečník. Pomocí šablony Genix vytvoříte prezentaci, která vás odliší od ostatních webových stránek. Zakoupením tohoto tématu získáte profesionální podporu developerů.

Více info a demo

9. Diva

diva

Vskutku udivující WordPress šablona pro fotografy. Na první pohled mě upoutala elegance jejího zpracování. Výběrem tohoto tématu přesvědčíte návštěvníky vaší stránky o tom, že máte dobrý vkus ještě před tím, než si prohlédnou samotné fotky. Diva nezůstala jen u toho. Nabízí několik možností zpracování portfolia. Navzdory propracovanosti designu vás nezklame ani její rychlost.

Více info a demo

10. Santino

santino

WordPress šablona Santino nabízí možnost uspořádání obrázků ve stylu fotogalerie . Používá mnoho dynamických efektů. K dispozici je také možnost pouštění hudby na pozadí. Jednotlivé fotografie lze roztáhnout na celou obrazovku, prohlížet v panoramatickém provedení nebo katalogovém zobrazení. Santino je určeno fotografům, galeriím a umělcům. Z této WordPress šablony pro fotografy budete mít určitě radost.

Více info a demo

11. PhotoMe

photome

Tato WordPress fotogalerie vás osloví harmonií designu . A nezůstane jen u toho. PhotoMe je kompatibilní s množstvím WordPress pluginů. Nabízí více než 50 témat. Různé možnosti prezentace jsou u šablony tohoto typu samozřejmostí. Navzdory složitému přepracování se díky manuálu ovládá poměrně snadno. Potom se může uživatel nechat unášet jejími možnostmi.

Více info a demo

12. Pinhole

pinhole

Na pohled jednoduchá, přesto plná možností . To je krátký popis šablony Pinhole. Je vhodná pro amatérské i profesionální fotografy. Používá se jednoduše. Nepotřebujete k tomu žádné speciální dovednosti. Základními nastaveními lze projít během několika minut. Pinhole nabízí 30 různých uspořádání fotografií.

Více info a demo

13. Revolve

revolve

Pro začínající fotografy, kteří mají hlouběji do kapsy, doporučuji bezplatnou šablonu Revolve . Má elegantní vzhled, témata s unikátním vertikálním rolováním a full screen slider. Boční menu může návštěvníky stránky zavést do jednotlivých prezentací fotografií. Na této šabloně mě zaujalo, že se odlišuje od běžných volně dostupných šablon pro fotografy několika možnostmi nastavení. Téma Revolve je vhodné také pro jiné umělecké styly, blogy a menší firmy.

Více info a demo

14. Draft Portfolio

Draft Portfolio


Další volně dostupná WordPress šablona na fotogalerie je Draft Portfolio. Její minimalistické provedení nijak neubírá na její kráse. Přehledné mřížkové uspořádání fotografií doplňuje boční panel. Pokud vám budou chybět některé funkce, můžete si dokoupit placenou verzi Draft Portfolio.

Více info a demo

15. Grand Photography

Grand Photography

Tato WordPress šablona na fotografie v sobě spojuje výrazný, stylový design a funkcionalitu . Nabízí nainstalování na jedno kliknutí. Takto se můžete k tvorbě stránky postupně vracet. Grand Photography má více než 140 předem připravených možností uspořádání stránek a galerií.

Téma Grand Photography bylo primárně navrženo pro profesionální fotografy. Obsahuje pokročilý editor fotografií a umožňuje načtení i většího množství záběrů najednou. Dokonalost doplňují přídavné možnosti jako Parallax Scrolling a video pozadí. Je také kompatibilní s pluginem WooCommerce .

Více info a demo

16. Whizz

whizz

Whizz šablona doslova vdechne život každé fotce. I méně kvalitní obrázky na ní vypadají opravdu dobře. Základní verze nabízí mnoho možností designu, stylů galerií a uspořádání stránky. A v týdenních aktualizacích je toho ještě víc. Uživatel v ní najde vše od uveřejnění fotek, přes jejich prezentaci a komunikaci se zákazníkem až po jejich prodej.

Na své si přijdou také milovníci blogů nebo vlogů. Stránka nabízí také interakci s jejími návštěvníky. Při výpočtu mnoha kladů je asi zřejmé, že vývojáři Whizz nezapomněli ani na SEO optimalizaci a kompatibilitu s více WordPress pluginy.

Více info a demo

17. Eram

eram

Fotografové jsou lidé, kterým záleží na vzhledu stránky. Přesně na to mysleli vývojáři WordPress šablony na fotografie Eram. Uspořádání jednotlivých témat šablony přitáhne pozornost na fotografie. Přes fotogalerii lze rolovat horizontálně i vertikálně. Stránka je i přes důraz na umělecký dojem přehledná a praktická. Nabízí moderní řešení pro blogery, módní agentury, fotografy a jiné umělce.

Více info a demo

18. Daniels

daniels

Šablona Daniels je další ukázkou, jak může minimalistické provedení přinést maximální efekt. Jednostránkové rozložení je populární možnost, jak lze prezentovat jednoduchým způsobem. Téma ocení fotografové, freelanceri, kreativní agentury ale i začínající podnikatelé. Každý jistě ocení SEO optimalizaci tétoWordPress šablony pro fotografy, možnost nastavení pro všechna zařízení a jednoduchost personalizace.

Více info a demo

19. Vivagh Photographer

Vivagh Photographer

Abych nezapomněl na svatební fotografy , zmíním Vivagh Photographer. Šablona plní svůj účel v každém ohledu. Je vhodná pro fotografie ze svateb, jiných slavnostních událostí a oslav. Fotografie lze uložit do více galerií. Na výběr jsou zvláště galerie pro barevné a zvláště pro černobílé záběry. Dá se vybrat také z různých možností uspořádání fotek.

Vývojáři si dali zvláště záležet na praktickém propojení na sociální sítě. Díky němu se mohou novomanželé pochlubit fotkami ze svatebního dne svým přátelům. Šablona je kompatibilní se všemi zařízeními.

Více info a demo

20. PH

ph

PH responzivní WordPress šablona na svatební fotografie má elegantní a funkční zpracování. Její jednoduchý, ale atraktivní působící, design ihned přitáhne pozornost. Šablona byla vytvořena speciálně za účelem prezentace svatebních portfolií. Pokrývá všechny potřeby, které mají svatební fotografové. Je také dokonale přizpůsobitelná pro všechna zařízení.

Fotografie krásně vyniknou na obrazovce počítače, tabletu i mobilního telefonu. Fotografická studia jistě rádi využijí všechny nástroje pro podporu prodeje a kvalitní prezentaci, které šablona nabízí. Z této WordPress šablony pro fotografy budete mít určitě radost.

Více info a demo

21. Luminis

luminis

Luminis je minimalistická šablona vhodná pro svatební fotografy , menší svatební studia, profesionální a amatérské fotografy. Krásně na ní vyniknou záběry ze společenských událostí ale také záběry přírody a módy. Má jednoduché nastavení. Její personalizaci zvládne i začátečník. Uživatel má k dispozici několik možností uspořádání fotek, fontů a barev.

Více info a demo

22. Kinetika

kinetika

Kinetika mě ohromila svojí grafikou. Fotografie vypadají díky této WordPress šabloně na fotogalerie jako živé. K dispozici má několik možností vytvoření blogů, videoblogů, uměleckých galerií a fotoalb. Podporuje video i prezentaci na celou obrazovku s využitím pluginu Revolution Slider. Tato šablona je kreativní, moderní a snadno přizpůsobitelná. Využijí ji hlavně profesionálové.

Více info a demo

23. Nextop

nextop

Když jsem si prohlížel šablonu Nextop, napadlo mě jediné slovo: multifunkční. Nabízí stylové zpracování portfolia všem fotografům. Vyniknou v ní portréty, produktové fotografie, móda, momentky i příroda. Využijí ji fotografická studia, módní agentury i cestovatelé. Nextop obsahuje více než 19 předem připravených designů. Stránku vytvoříte jedním kliknutím. Personalizaci zvládne i začátečník.

Více info a demo

24. Pofo

pofo

Pofo je šablona pro fotografy, umělecké agentury, stránky uměleckých řemeslníků a blogerů. Díky pluginu WooCommerce ji využijí také podnikatelé. Tato šablona má moderní vzhled a je rezponzivní. K dispozici má přes 200 možností uspořádání obrázků. Pro její instalaci a osobní nastavení je k dispozici návod.

Stránka vytvořená šablonou Pofo jistě vynikne z ostatních. Všechny její součásti spolu působí jako jeden harmonický celek. A to je to, na čem vývojářům této šablony záleželo nejvíc.

Více info a demo

25. Shutter

shutter

Šablona Shutter patří mezi jednodušší, ale efektní řešení pro fotogalerie . Má oslovující, elegantní design. Je plně responzivní a optimalizovaná pro vyhledávače. Je vhodná pro všechny typy fotografií. Shutter nenabízí ohromující množství funkcí, což jistě vyváží rychlé nastavení a možnost různého uspořádání fotografií.

Více info a demo

26. Borano

borano

WordPress šablona na fotogalerie Borano má atraktivní vzhled. Je určena pro profesionální fotografy a umělce. Kromě vytvoření více galerií nabízí možnost vkládání videí. Nezklame ani její rychlost. Navzdory množství vloženého obsahu stránka reaguje rychle.

K dispozici jsou také funkce jako YouTube domovská stránka, filtr portfolií a pět samostatných projektových stránek . Vývojáři mysleli také na to, že uživatelé šablony nejsou zkušenými programátory. Vytvoření stránky pomocí šablony Borano zvládnete v několika krocích.

Více info a demo

27. Lens

lens

Pokud vám záleží na dokonalém uspořádání fotografií, Lens je pro vás ta pravá šablona. Je flexibilní a snadno se s ní pracuje . Nabízí možnost vytvoření více galerií s různým uspořádáním obrázků, diář s možností komunikace se zákazníky, přes 600 fontů, možnost animace a propojení na YouTube nebo Vimeo.

Více info a demo

28. Kappe

kappe

Kappe je krásná, moderní WordPress šablona na fotografie s nevtíravým designem. K dispozici má několik možností uspořádání portfolia, množství sliderů, fontů a podrobnou dokumentaci. Díky kompatibilitě WordPress šablony pro fotografy Kappe s jinými zařízeními fotografie výborně vyniknou na obrazovce počítače, tabletu i telefonu. Kromě prezentace fotografií poskytuje také možnost vytvoření blogu.

Více info a demo

29. Oyster

oyster

Oyster je šablona neomezených možností. Uživatel si ji může dokonale přizpůsobit svým představám. Rozložení na celou obrazovku zobrazuje fotografie atraktivním způsobem. Šablona nabízí několik možností prezentace, mimo jiné využití pluginu Revolution Slider. Novinkou je zrcadlový efekt, který dodává fotkám 3D vzhled.

Mohlo by se zdát, že stránka bude kvůli množství fotografií a efektů pomalá, ale není tomu tak. Je optimalizována pro maximální rychlost načítání.

Více info a demo

30. Vega

vega

WordPress šablony pro fotografy – jako poslední zmíním šablonu Vega. Je jako stvořená pro fotografická studia, umělce a galerie. Při pohledu na její propracovanost asi není třeba připomínat, že je plně responzivní a optimalizovaná pro vyhledávače .

Vega nabízí vytvoření opravdu jedinečné stránky. K dispozici jsou čtyři dema, více než 20 šablon pro uspořádání portfolia, nástroje pro animaci, šablony pro vytvoření blogu a podpora propojení na YouTube a Vimeo. Součástí této WordPress šablony pro fotografy je také plugin Revolution Slider.

Více info a demo

Tip: Jako další zdroj inspirací doporučuji článek Top 15 WordPress šablon pro portfolio .

WordPress šablony pro fotografy – závěr

Představil jsem vám šablony, které mě nejvíc zaujaly. Která z nich se vám nejvíc líbí? Napište mi do komentáře. 🙂

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here