Návod jak nahrát obrázek do WordPress stránky. Také si ukážeme jak přidat, upravit a vymazat jakýkoli multimediální soubor v knihovně médií WordPress .
Obsah
Vložení nového souboru do knihovny médií
Správa souborů v knihovně médií není náročná. Pokud si ve WordPress přejete přidat do knihovny médií nový soubor, klikněte na tlačítko „Přidat nový“ nahoře knihovny médií. Můžete také kliknout na volbu „Přidat nový“ v levé části obrazovky, kde se nacházejí funkce menu administrace.
Jak nahrát obrázek do WordPress
Pokud před nahráním nového souboru zvolíte řádkový seznam knihovny médií, po kliknutí na „Přidat nový“ se vám otevře nové okno. Do okna jednoduše přesuňte soubory z vašeho počítače (Drag&drop) . Můžete také stisknout tlačítko „Vybrat soubory“ a následně nahrát zvolené soubory do knihovny .
V seznamu přidaných souborů se v příslušném řádku zobrazuje možnost „Upravit“. Lze zde upravovat položky jako titulek, alternativní text a popis souboru. Naleznete zde také tlačítko pro některé úpravy obrázků jako jsou oříznutí, otočení a změna velikosti.
Pokud před nahráním nového souboru zvolíte mřížkové zobrazení knihovny médií, po kliknutí na „Přidat nový“ se nahoře stránky otevře okno, do kterého budete nahrávat soubory. Nahrané soubory se zobrazí v seznamu položek knihovny médií.
Úprava vlastností souborů
V mřížkovém zobrazení souborů klepněte na konkrétní soubor. Otevře se vám okno pro úpravu vlastností multimediálního souboru. Proveďte potřebné změny a zavřete okno. Změny se uloží automaticky.
Pokud upravujete několik obrázků, nemusíte se pokaždé vracet do seznamu v knihovně médií . Pro přechod k následujícímu nebo předchozímu souboru stačí kliknout na příslušnou šipku v pravém horním rohu okna.
Chcete-li upravovat vlastnosti souborů řádkovém zobrazení multimediálních souborů, klepněte na možnost „Upravit“ v příslušném řádku. Zobrazí se vám informace o souboru jako jeho název, URL adresa, typ a velikost souboru, případně rozměry obrázku. Nyní můžete upravovat název, titulek, popis au obrázků i alternativní text.
- Název — název multimediálního souboru upravíte v okně nahoře obrazovky.
- Titulek — objeví se ve vašem příspěvku nebo na stránce pod obrázkem.
- Alternativní text – toto pole najdete pouze u obrázků. Alternativní text se zobrazí, pokud prohlížeč nebude umět načíst obrázek. Použijte proto jeho výstižné pojmenování nebo popis. Vhodně zvolený alternativní text pomůže také SEO optimalizaci vaší stránky. Vyhledávače si totiž neumí prohlížet obrázky. Pro zjištění, co je na obrázku používají alternativní text.
- Popis — popis se zobrazí na stránce s přílohami souboru.
Pro audio soubory se vám kromě těchto polí objeví i dvě další:
- Umělec — můžete sem napsat jméno umělce.
- Album — slouží k bližšímu určení, na jakém albu se audio soubor nachází.
Po provedení změn nezapomeňte kliknout na tlačítko „Aktualizovat“.
Vymazání souboru z knihovny médií
Přesný postup vymazání souboru závisí na zobrazení, které používáte. V mřížkovém zobrazení klepněte na soubor, který chcete vymazat . V pravém dolním rohu okna, které se otevře, klikněte na volbu „Smazat navždy“.
Pokud používáte řádkové zobrazení seznamu souborů v knihovně médií, postup je trochu jiný. Přejděte kurzorem po názvu souboru, který chcete vymazat. Z možností, které se objeví, vyberte „Smazat navždy“. Otevře se okno, ve kterém můžete svoji volbu potvrdit. Učiníte tak kliknutím na OK.
Organizace obrázků do složek
Nahrávání a organizování obrázků do složek umožňují tyto dva pluginy:
Několik existují iv bezplatné verzi, ale jejich možnosti jsou omezené.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍