Co je knihovna médií ve WordPress

Vysvětlíme si, co je to knihovna médií ve WordPress (nazývaná také multimédia). Ukážeme si, jak ji používat. Ať už v řádkovém nebo mřížkovém zobrazení.

Co je knihovna médií ve WordPress

Co je knihovna médií ve WordPress

Knihovna médií (nazývaná také multimédia) obsahuje všechny soubory, které jste nahráli na vaši WordPress stránku. Může obsahovat obrázky, ale také videa, textové soubory, PDF, audio soubory a mnohé jiné typy souborů.

Knihovnu multimédií otevřete kliknutím na možnost „Multimédia“ v administrativním menu .

WordPress knihovna médií
Knihovna médií

Nejnovější položky v knihovně multimédií naleznete nahoře. Rolováním po stránce se dostanete ke starším multimediálním souborům. Zobrazené soubory můžete filtrovat. Příslušné volby naleznete nahoře knihovny. Všechny vaše soubory můžete filtrovat dvěma způsoby:

Filtrování souborů v knihovně médií
Filtrování souborů
  • Podle data — můžete si vybrat zobrazení souborů podle toho, kdy jste je do knihovny médií nahráli.
  • Podle jednotlivých druhů multimediálních souborů : obrázky, audio a video. Také si zde můžete vyhledat nepřiložené obrázky.

V seznamu souborů lze také vyhledat konkrétní položka použitím políčka „Hledat mediální položky“.

V knihovně multimédií máte možnost zvolit, jakým způsobem si přejete, aby byly zobrazovány její jednotlivé položky. Tlačítka pro výběr naleznete nahoře knihovny médií. Zde si můžete vybrat, zda chcete soubory zobrazovat jako řádkový seznam nebo v mřížkovém zobrazení.

Řádkový seznam souborů v knihovně médií

V řádkovém seznamu naleznete miniaturu vloženého multimediálního souboru, jeho název a také název souboru s příponou. Dále s vám zobrazuje jméno toho, kdo soubor na stránku nahrál a informace, zda je použit na některé stránce nebo v článku, množství komentářů a kdy byl soubor na stránku nahrán.

WordPress řádkový seznam knihovny médií
Řádkový seznam knihovny médií

Když přejdete kurzorem na název multimediálního souboru, zobrazí se vám několik funkcí:

Upravit — kliknutím na tuto možnost můžete upravovat položky jako titulek, alternativní text a popis souboru. Také zde můžete oříznout, zmenšit/zvětšit nebo otočit obrázek.
Smazat navždy — tato volba odstraní soubor z knihovny multimédií.
Zobrazit — kliknutím se zobrazí stránka, na které se obrázek používá.

Mřížkové zobrazení souborů v knihovně multimédií

V mřížkovém zobrazení souborů se vám zobrazuje buď miniatura souboru nebo ikonka, která jej reprezentuje. Když kliknete na náhled souboru, otevře se nové okno – Podrobnosti přílohy.

WordPress podrobnosti přílohy
Podrobnosti přílohy

Zde můžete upravit název, titulek alt text a popis souboru. Pokud se jedná o obrázek, zobrazí se vám také jeho zvětšená verze. Pro audio a video soubory se vám zobrazí příslušný přehrávač multimédií.

Po kliknutí na tlačítko „Upravit obrázek“ můžete provést jednoduché úpravy jak oříznout, zmenšit/zvětšit nebo otočit obrázek.

V pravé dolní části okna naleznete také tři další volby. Tyto jsou stejné jako u řádkového seznamu souborů v knihovně multimédií. Můžete zde zobrazit stránku, na které se soubor nachází, upravit podrobnosti souboru nebo jej smazat.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here