Přehledné statistiky ve WooCommerce

WooCommerce pro vás přehledně zpracovává různé statistiky. Díky nim budete mít přehled o množství objednávek za určité období, o prodejích dle produktu, kategorie a podobně. Všechny statistiky naleznete administraci e-shopu pod možností WooCommerce › Přehledy .

Prehľadné štatistiky vo WooCommerce

Statistiky prodeje dle objednávek

Jako první se vám otevře záložka objednávky – prodej podle data . V přehledu si můžete nastavit časový úsek, za který si chcete prohlédnout statistiku: rok, poslední měsíc, tento měsíc, posledních 7 dní a také si můžete zadat vlastní rozsah období přehledu.

WooCommerce prehľady predaja objednávky
Přehledy dle objednávek

Ve sloupci na levé straně máte zobrazeny číselné hodnoty, které znázorňuje graf. Naleznete zde hodnoty hrubých i čistých tržeb za období, průměrné hrubé i čisté denní tržby na období, počet objednávek i zakoupených položek. Kromě toho se vám zobrazí hodnoty vrácených objednávek, použitých kupónů a částka nákladů na dopravu.

Všechny údaje můžete exportovat do csv. Potřebný link naleznete v pravém horním rohu tabulky.

Statistiky prodeje podle produktu

Nad tabulkou přehledů máte několik linků. Jako první jsme si prohlédli přehled prodejů dle objednávek. Následující link je Prodej podle produktu .

WooCommerce prehľad predaja produkty
Přehled podle produktů

Na této stránce si můžete vybrat produkt, pro který chcete zobrazit přehled prodeje. Seznam produktů naleznete na levé straně obrazovky. Můžete si také zobrazit nejprodávanější produkty, top produkty zdarma nebo nejvíce vydělávající produkty.

Přehled seznam produktů
seznam produktů

Přehled prodeje produktu se zobrazí po kliknutí na jeho název v seznamu. Konkrétní produkt můžete také vyhledat kliknutím na link Vyhledávač produktů . Datum pro přehled prodeje produktu si můžete nastavit stejně jako v přehledu dle objednávek.

Přehled podle kategorie

Na další stránce přehledů si můžete prohlédnout statistiky podle kategorie. V levé části stránky vyhledáte kategorie, pro které potřebujete zobrazit přehled. Můžete také zadat několik kategorií najednou. Přehled si můžete opět nastavit i za zvolené období.

WooCommerce přehled prodeje kategorie
Přehled podle kategorie

Podobným způsobem si můžete prohlédnout i statistiky použitých kuponů a statistiky stažení produktů určených ke stažení.

Přehled objednávek — porovnání zákazníků a návštěvníků

Když kliknete na záložku Zákazníci nahoře stránky statistik, dostanete se na stránku porovnání nákupů registrovaných a neregistrovaných zákazníků. Tento si můžete opět nastavit za různá období.

WooCommerce prehľad predaja zákazníci
Přehled zákazníků

Link Seznam zákazníků zobrazí seznam zákazníků, počet jejich objednávek, částku jejich nákupů i datum poslední uskutečněné objednávky.

WooCommerce prehľady zoznam zákazníkov
Seznam zákazníků

Statistiky skladových zásob

Nahoře záložky sklad naleznete tři linky. První z nich zobrazuje seznam produktů s nízkým stavem na skladě. Po kliknutí na druhý link zobrazíte seznam produktů, které nejsou na skladě. Poslední seznam je seznam produktů s největšími zásobami.

WooCommerce přehledy skladu
Přehledy skladu

Přehledy daní

Poslední záložka zobrazí přehled daní za dané období. Můžete si zobrazit přehled daní podle kódu nebo podle data. V seznamech naleznete informace o sazbě daně, počtu objednávek, výši daně, hodnotě daně za dopravu a hodnotu celkové daně.

WooCommerce přehled daní
Přehled daní

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here