WooCommerce – nastavení REST API a Webhook

Dalším krokem nastavení WooCommerce je nastavení REST API a Webhook. Pro tato nastavení zvolte ve WordPress administraci možnost WooCommerce › Nastavení › Pokročilé .

WooCommerce - nastavenie REST API a Webhook

Nastavení REST API ve WooCommerce

Začneme nastavením REST API. API (Application Programming Interface) umožňuje přistupovat k datům z více platforem a poskytovat data dalším uživatelům .

Pro používání API si nejprve musíte vygenerovat klíč. Tento klíč je potřebný pro zajištění přístupu k přenášeným informacím. Typickým příkladem jsou například objednávky, k nimž by měli mít přístup pouze konkrétní uživatelé a neměli by být veřejně dostupné.

WooCommerce přidání REST API
Přidání REST API

Pro nastavení nového API klikněte na link REST API nahoře stránky . Zde můžete přidat nový klíč. Pro jeho vytvoření klikněte na Přidat klíč . Otevře se vám následující okno s detaily API klíče:

WooCommerce detaily API klíče
Detaily API klíče

Naleznete zde několik řádků:

Popis — Zadejte do tohoto řádku jméno klíče.
Uživatel – jako uživatel je předem nastaven administrátor stránky. Můžete sem přidat více uživatelů.
Oprávnění — po klepnutí na šipku na konci okna si můžete vybrat ze tří možností oprávnění: číst, zapsat, číst/zapsat.

WooCommerce vygenerovaný API kľúč
Vygenerovaný API klíč

Váš klíč přístupu k informacím vygenerujete kliknutím na Generování API klíče . Následně se vám otevře okno s vašimi přístupovými klíči. Klíče si zkopírujte. Po spuštění stránky totiž zůstanou skryty. Vespod stránky také najdete link pro zrušení klíče.

Starší API

Pro povolení starších API klikněte na link Starší API nahoře stránky. Přejdete na stránku, kde můžete zakliknutím políčka povolit starší rozhraní REST API.

WooCommerce starší API
Povolení starších API

Nastavení Webhook ve WooCommerce

Předposlední link z pokročilých nastavení WooCommerce je Webhook . Webhook je url adresa, na kterou se při určité akci automaticky spustí volání, které zajistí odeslání hodnoty této akce. Díky tomu ve WooCommerce vytvoříte napojení aplikací třetích stran.

WooCommerce pridanie Webhook
Přidání Webhook

Webhook přidáte kliknutím na tlačítko Přidat webhook . Otevře se vám stránka, na které vyplníte potřebné údaje a nastavení. Po vyplnění všech polí klikněte na Uložit webhook .

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here