WooCommerce – publikování produktu

Nástroje pro publikování produktu ve WooCommerce naleznete v pravém horním rohu stránky pro přidání produktu. Pomocí těchto nástrojů publikujete produkt, který jste vytvořili. Po publikování se bude produkt zobrazovat na stránce e-shopu.

WooCommerce — publikovanie produktu

K dispozici máte podobná nastavení jako při publikování článku. Kromě toho si zde můžete nastavit, jak se bude produkt zobrazovat na stránkách e-shopu. Můžete si jej také uložit jako koncept a vrátit se k němu později nebo jej skrýt.

Koncept produktu ve WooCommerce

První funkcí je stav vytvořeného produktu. Když klepnete na odkaz Upravit , můžete vytvořený koncept produktu uložit jako koncept nebo produkt čekající na schválení. Svůj výběr potvrdíte kliknutím na OK nebo svůj výběr zrušíte.

WooCommerce stav produktu
Stav produktu

Viditelnost produktu

V okně publikovat dále najdete řádek Viditelnost . Po klepnutí na link Upravit , můžete nastavit viditelnost vytvořeného produktu. Na výběr máte ze tří možností: veřejné, chráněné heslem, soukromé.

WooCommerce viditelnost produktu
Publikování produktu – viditelnost

Odložené publikování produktu

Tato funkce je velmi užitečná, pokud si nepřejete publikovat vytvořené zboží okamžitě . Po kliknutí na link Upravit si nastavíte datum a čas, kdy má být produkt publikován.

WooCommerce plán publikovania produktu
Naplánování publikování produktu

Viditelnost produktu v katalogu

WooCommerce umožňuje nastavit také viditelnost produktu v katalogu e-shopu. Na výběr máte z těchto možností:

WooCommerce viditeľnosť produktu v katalógu
Viditelnost produktu v katalogu

Obchod a výsledky vyhledávání – zvolíte-li tuto možnost, zboží se zobrazí v katalogu vašeho e-shopu i ve vyhledávání.
Pouze obchod — zboží se zobrazí v obchodě, ale ne ve výsledcích vyhledávání.
Pouze výsledky vyhledávání — zboží se zobrazí ve výsledcích vyhledávání, ale nezobrazí se v obchodě.
Skrytý — pokud zvolíte tuto možnost, zboží se nebude zobrazovat. Bude jej možné nalézt pouze přes URL adresu. Toto nastavení je vhodné používat například pokud prodáváte seskupené produkty.

Všechny změny v nastavení produktu uložíte klepnutím na tlačítko Publikovat . Pokud jste již produkt publikovali, toto tlačítko má název Aktualizovat .

Jak skrýt produkty, které nejsou na skladě

Pokud chcete, aby produkt, který není na skladě nebyl zobrazován v katalogu, toto nastavení nemusíte provádět u každého zboží zvlášť. Potřebné nastavení naleznete v administraci e-shopu pod možností WooCommerce › Nastavení › Produkty › Sklad . Všeobecná nastavení produktů a skladu jsem popisoval v článku Nastavení produktů ve WooCommerce .

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here