WooCommerce – přidání objednávek

Při provozování WooCommerce e-shopu budete potřebovat pracovat s objednávkami. V tomto článku si vysvětlíme přidání objednávek (orders) a podíváme se, co vše naleznete v jejich seznamu.WooCommerce - zoznam a pridanie objednávok

Nástroje pro správu objednávek ve WooCommerce naleznete v administraci stránky pod možností WooCommerce › Objednávky . Otevře se vám stránka, kde naleznete seznam vašich objednávek. Jsou seřazeny podle data jejich vytvoření. K vytvoření objednávky dochází ve chvíli, kdy zákazník klikne na tlačítko Objednat ve vašem e-shopu.

Seznam objednávek ve WooCommerce

Seznam objednávek můžete filtrovat podle data nebo podle registrovaných zákazníků . V seznamu objednávek naleznete informace jako číslo objednávky, datum vytvoření, stav a částku objednávky. Klepnete-li na oko v řádku objednávky, zobrazí se její náhled.

WooCommerce seznam objednávek
Seznam objednávek

Pro váš lepší přehled o objednávkách doporučuji kliknout na funkci Možnosti zobrazení v pravém horním rohu stránky . Podle vašeho uvážení přidejte i další z funkcí, které předem nastavené zobrazení stránky objednávek nezobrazuje. Nakonec klepněte na tlačítko Použít .

WooCommerce možnosti zobrazenia objednávok
Možnosti zobrazení seznamu objednávek

Přidání objednávek ve WooCommerce

V případě, že chcete ručně vytvořit novou objednávku, nahoře seznamu objednávek naleznete tlačítko pro její vytvoření Přidat objednávku . Přejdete na stránku pro vytvoření nové objednávky.

WooCommerce pridanie objednávky
Přidání objednávek

Akce Objednávka — po vyplnění potřebných údajů najděte v pravém horním roce obrazovky okno Akce Objednávka. Zde vyberte potřebnou akci a klikněte na Vytvořit . Můžete také klepnout na tlačítko šípka.

ID objednávek

Při vytváření objednávek ve WooCommerce se může stát, že objednávky sice budete mít řazeny podle data, ale jejich ID nebudete mít po pořadí. Budete mít například objednávku č. 3. 24 a poté až objednávku č.j. 41.

Není to proto, že by se objednávky ztratily nebo se nějakým způsobem promíchal jejich seznam. Je to proto, že objednávky jsou pro WordPress vlastně stránky nebo příspěvky.

Každá stránka a příspěvek má ve WordPress své ID. Takže pokud v době mezi vytvořením dvou po sobě jdoucích objednávek přidáte do e-shopu nový článek, stránku, produkt a podobně, WordPress jim přidělí ID podle pořadí.

Chcete-li, aby ID vašich objednávek šlo podle pořadí, nainstalujte si plugin WooCommerce Sequential Order Numbers .

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here