WooCommerce — jak vložit obrázek a galerii

WooCommerce umožňuje vytvoření přehledného internetového obchodu. Součástí přehledného obchodu jsou ovšem i obrázky. Vložit obrázek a galerii obrázků (product images and galleries) ke zboží není složité. Vkládání produktových fotografií popíšu krok za krokem. WooCommerce ako vložiť obrázok a galériu

Jak k produktu vložit obrázek

Pro vložení obrázku zboží srolujte na stránce pro přidání nového produktu níže. Na pravé straně stránky v okně Obrázek produktu klikněte na link Nastavit obrázek produktu .

WooCommerce obrázek a galerie produktu
Vložení obrázku a galerie produktu

Link vás zavede do knihovny médií na vaší stránce.

WooCommerce vloženie obrázka produktu
Vložení obrázku produktu

Vyberte obrázek z knihovny médií nebo nahrajte nový z vašeho pevného disku. Nezapomeňte vyplnit pole Alt text . Alt text slouží vyhledávačům. Použijte výstižné pojmenování nebo popis zboží. Podrobněji o přidávání obrázků na stánku píši v článku Jak přidat obrázek ve WordPress .

Popis a titulek v e-shopu zadávat nemusíte. Nakonec klepněte na tlačítko Nastavit obrázek produktu v pravém dolním rohu okna.

WooCommerce obrázek produktu
Vložený obrázek produktu

Po vložení můžete obrázek zboží smazat kliknutím na odkaz Odstranit obrázek produktu . Chcete-li jej upravovat, klepněte na obrázek.

Obrázek, který jste přidali ke zboží se bude zobrazovat na stránce e-shopu i v seznamu produktů ve vyhledávání nebo v administraci stránky.

Jak k produktu přidat galerii obrázků

WooCommerce galerie produktu
Produkt s galerií obrázků

Pro lepší náhled produktu, případně jeho variant lze ve WooCommerce vytvořit ke konkrétnímu zboží i galerie obrázků. Obrázky galerie se zobrazí v e-shopu pod hlavním obrázkem. Galerii přidáte kliknutím na odkaz Přidat obrázky galerie produktu v okně Galerie produktu .

WooCommerce vložení galerie produktu
Vložení galerie produktu

Otevře se vám okno knihovny médií. Vyberte obrázky, které chcete vložit do galerie. Nemusíte je vkládat po jednom. Pokud podržíte shift, můžete klepnout na více obrázků. Všechny zakliknuté obrázky vložíte do galerie. Galerii vytvoříte kliknutím na tlačítko Přidat do galerie.

WooCommerce galéria produktu
Úprava galerie produktu

Pořadí obrázků v galerii můžete libovolně měnit použitím funkce drag&drop. Obrázky zde také můžete vymazat kliknutím na křížek, který se objeví, když přejdete kurzorem na konkrétní obrázek v galerii.

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here