Nastavení produktů ve WooCommerce

Pro nastavení produktů máte ve WooCommerce několik nástrojů. Nyní budeme hovořit o nastaveních, která naleznete v administraci vaší stránky pod možností WooCommerce › Nastavení .

Nastavenia produktov vo WooCommerce

Jak produkty do e-shopu vkládat, si povíme v některé z následujících částí návodu.V nastavení produktů naleznete v horní části stránky tři linky. Postupně si je projdeme.

Všeobecná nastavení produktů

V části všeobecné nastavení produktů nastavujete jednotku hmotnosti a rozměru, hodnocení a recenze.

WooCommerce všeobecné nastavenia produktov
Všeobecná nastavení produktů

Jednotky hmotnosti a rozměru se zadávají hlavně kvůli přepravě zboží, kvůli kalkulaci hmotnosti zásilek, výpočtu rozměrů zásilky a podobně.

WooCommerce nastavenie recenzií a hodnotenia
Nastavení recenzí a hodnocení

V nastavení recenzí a hodnocení si můžete zvolit, zda dovolíte návštěvníkům stránky hodnotit produkty. Také si nastavíte, jestli bude hodnocení produktů při recenzích volitelné nebo ne.

Opět si nezapomeňte provedené změny uložit.

Nastavení produktů – sklad

Nastavení skladu jsou volitelnou funkcí. Jsou určeny k řízení zásob e-shopu. Chcete-li nastavení skladu používat, zaškrtněte okénko v prvním řádku stránky: Povolit řízení skladových zásob .

WooCommerce povolení řízení skladu
Povolení řízení skladu

V nastavení skladu dále najdete tyto možnosti:

WooCommerce nastavení skladu
Nastavení skladu

Držet sklad (v minutách)

Zde zvolíte čas, po který se daný produkt bude zadržovat ve skladu od přijaté objednávky po její zaplacení. Zboží se při vytvoření objednávky odepíše ze skladu. Pokud objednávka nebude uhrazena do uplynutí stanovené doby, zboží se do skladu znovu připíše. Pokud si nepřejete tuto funkci používat, políčko nevyplňujte.

Upozornění

Dále si všimněte dvou řádků upozornění. Můžete si zvolit, zda chcete dostávat e-maily, které vás upozorní na nízký stav skladových zásob nebo na vyčerpání zásob . V následujících políčkách vyplníte svůj e-mail, počet kusů zboží, u kterého chcete být upozorněni na nízký stav skladu a počet kusů, při kterém obdržíte upozornění o vyčerpání zásob.

V předposledním řádku nastavíte, zda se položky, které nejsou skladem, mají zobrazovat na stránkách e-shopu.

V posledním řádku určíte, zda se bude při zobrazení produktu na stránce zobrazovat i kolik kusů je na skladě.

Produkty ke stažení

Na poslední stránce nastavení produktů nastavujete produkty, které jsou určeny ke stažení. Bude se jednat o zboží jako e-knihy, software a podobně.

WooCommerce produkty ke stažení
Produkty ke stažení

Způsob stažení souboru

Po kliknutí na šipku v tomto řádku se vám zobrazí tři možnosti:

Vynutit stažení – při nastavení této volby se budou soubory stahovat pomocí PHP scriptu. Tato volba je vhodná, pokud chcete, aby si zákazník po zaplacení objednávky stáhl soubor pouze jednou. URL adresa zůstane skrytá.

X-Accel-Redirect/X-Sendfile — tato volba je určena pro větší soubory. (Server musí tyto hlavičky podporovat, přičemž X-Accel-Redirect je dostupná na Nginx.)
Pouze přesměrování – zákazník bude po zaplacení přesměrován na URL souboru. Nebudete mít proto kontrolu nad tím, kolikrát si soubor reálně stáhne.

Omezení přístupu

V poslední části nastavení produktů ke stažení naleznete ještě dvě možnosti:

Stahování souborů vyžaduje přihlášení – pokud zaškrtnete toto políčko, zákazník si bude moci stáhnout soubor jen pokud bude přihlášen ve svém účtu.
Udělit přístup k produktům ke stažení po platbě – zákazník si bude moci stáhnout soubor hned po zaplacení, i když bude ještě objednávka ve stavu zpracovává se . Pokud toto políčko necháte prázdné, bude si moci soubory stáhnout, až bude ve stavu vybavena .

Pokud jste se pre-klikali nastaveními až sem, nezapomeňte, že je třeba opět uložit provedené změny.

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here