Nastavení plateb ve WooCommerce

Nastavení plateb ve WooCommerce naleznete v administraci vaší stránky pod možností WooCommerce › Nastavení › Platby . Otevře se vám okno s předem nainstalovanými způsoby platby.

Nastavenie platieb vo WooCommerce

Seznam plateb

Nastavení plateb začneme v seznamu plateb. Můžete zde povolit nebo zakázat konkrétní položky . Slouží k tomu tlačítko ve sloupci Povoleno . Můžete je také upravovat kliknutím na tlačítko Spravovat .

WooCommerce nastavenie platieb
Nastavení plateb

Chcete-li změnit pořadí způsobů platby, uděláte to pomocí funkce Drag & Drop. Změnu pořadí uložíte kliknutím na Uložit změny . V tom pořadí, ve kterém jste je nastavili, se budou zákazníkům zobrazovat při nákupu.

Nastavení plateb – úprava platby bankovním převodem

Když kliknete na tlačítko Spravovat v řádku Přímá platba na bankovní účet , otevře se vám stránka pro jeho úpravu.

WooCommerce úprava bankovního převodu
Úprava bankovního převodu

V prvním řádku najdete možnost Povolit převod na bankovní účet . Platby převodem na účet zde můžete povolit nebo zakázat.

Název, popis a pokyny

V řádku Název je text, který uvidí zákazníci při placení. Podobně uvidí i text v okně Popis . Popis je bližší specifikace způsobu platby. Tato pole můžete upravit nebo jednoduše nechat přednastavené vyplnění.

Text, který vepíšete do okna Pokyny , bude přidán na stránku s poděkováním za nákup a do e-mailů.

Vložení čísla účtu

V posledním řádku nastavení platby bankovním převodem vyplníte vaše číslo účtu. Můžete sem vložit také více účtů nebo účet odstranit. K tomuto účelu slouží tlačítka pod řádkem pro číslo účtu.

Změny uložíte kliknutím na tlačítko Uložit . Na stránku nastavení plateb se vrátíte buď kliknutím na Platby nahoře stránky nebo kliknutím na ikonku vedle nadpisu podstránky nastavení Přímá platba na bankovní účet.

Úprava platby na dobírku

Nastavení plateb nabízí také možnost nastavení platby na dobírku. V prvním řádku stránky nastavení dobírky máme opět možnost povolit nebo zakázat platbu za zboží na dobírku.

WooCommerce úprava platby na dobierku
Úprava platby na dobírku

Pole Název, Popis a Pokyny vyplňte podobně jako při platbě bankovním převodem.

Povolení dobírky pro různé způsoby doručení

Dobírku můžete povolit pro více způsobů doručení. V řádku Povolit různé způsoby doručení klepněte do prázdného okna. Zobrazí se vám vaše možnosti dopravy. Můžete vybrat jeden nebo více z nich.

Posledním řádkem nastavení dobírky je povolení dobírky pro virtuální produkty . Pole zaškrtněte nebo nechte prázdné podle toho, zda na virtuální produkty chcete dobírku povolit.

Cena platby na dobírku

WooCommerce neumožňuje nastavit poplatek pro dobírku. Avšak lze to udělat přes následující pluginy:

Úprava plateb prostřednictvím PayPal

Tento způsob platby umožní vašim zákazníkům platit přes PayPal účet . Nastavení plateb prostřednictvím PayPal můžete použít i pro nastavení platby platební kartou pomocí služby PayPal.

WooCommerce úprava platby přes PayPal
Úprava platby přes PayPal

V prvním řádku je opět stejná možnost jako u předchozích způsobů platby. Můžete zde platbu přes PayPal povolit nebo zakázat. Další dva řádky jsou také velmi podobné. Můžete nechat předem vyplněný text nebo jej upravit.

Všimněte si řádek PayPal e-mail. Pokud je váš e-mail pro tento účet jiný než e-mail, který používáte při správě vaší WordPress stránky, tak jej upravte.

PayPal Sandbox (testování) — tento řádek slouží k otestování funkčnosti tohoto způsobu platby.

Záznam o chybáchWooCommerce doporučuje používat záznam o chybách pouze pro potřeby ladění nastavení platby přes PayPal.

WooCommerce nastavenia PayPal
Nastavení PayPal

IPN e-mailové notifikace — chcete-li dostávat e-mailové notifikace při vrácení, zrušení nebo vyúčtování platby, zaškrtněte toto pole a zkontrolujte správnost e-mailu v dalším řádku.

Identifikační PayPal token — pro verifikaci plateb nemusíte používat IPN. Můžete si nastavit používání bezpečnostního tokenu. Přesný popis postupu naleznete, když položíte kurzor na v tomto řádku.

Předčíslí faktury a dodací adresa — v dalších polích nastavujete předčíslí faktury a dodací adresu. Adresu vyberete doručovací nebo fakturační.

Platební akce — zde si zvolíte, zda chcete platbu nejprve autorizovat nebo hned zachytit peněžní prostředky.

Styl stránky – toto pole je volitelné. Můžete zadat název stylu stránky. Názvy naleznete ve vašem PayPal účtu.

URL adresa obrázku – i toto pole je volitelné. Obrázek se zobrazí na stránce PayPal pokladny.

Prihlasovacie údaje API
Přihlašovací údaje API

Přihlašovací údaje API — v poslední části nastavení plateb přes PayPal jsou přihlašovací údaje API. Tyto údaje jsou potřebné pro zpracování plateb přes PayPal.

Jiné možnosti plateb platební kartou

Pokud nechcete používat nastavení pro platby kartou přes PayPal, můžete použít i jinou platební bránu, kterou si zakoupíte. Například TatraPay, GoPay, TrustPay nebo jiné. Vhodné platební brány pro WooCommerce e-shop naleznete na stránce platebníbrany.cz .

Platba šekem

Na stránce plateb nám ještě zůstala platba šekem, která se u nás moc nepoužívá. Chcete-li ji používat, jednotlivá pole vyplníte podobně jako u předchozích plateb.

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here