Nastavení daňové sazby ve WooCommerce

V předchozím článku Nastavení DPH jsem zmínil, jak lze vytvořit doplňkové daňové třídy. Nyní se podíváme na nastavení daňové sazby ve WooCommerce pro všechny daně.

Nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce

Nastavení daňové sazby (tax)

Pro nastavení daňové sazby přejděte v nastaveních WooCommerce do části Daň . V horním řádku naleznete několik linků. Všechny sazby daně se vyplňují stejně. V našem příkladu si projdeme nastavení standardní sazby daně. Klikněte proto na link Standardní sazba .

WooCommerce nastavenie daňovej sadzby
Nastavení daňové sazby

V tabulce, která se otevře, najděte tlačítko Vložit řádek a klepněte na něj. Pokud prodáváte ve více státech, budete postupně přidávat a vyplňovat řádky pro každý z nich . Pokud daň pro jiné státy nezadáte, nebudou se vám v e-shopu při prodeji do těchto zemí zobrazovat ceny s DPH. V tabulce také můžete podle potřeby jednotlivé řádky odebírat. Jako tabulku vyplnit si řekneme na příkladu sazby DPH pro Slovenskou republiku.

Z polí v tabulce je třeba vyplnit v případě Slovenska jen některé:

Kód země — kód země se skládá ze dvou písmen. Vyplníte SK.

Kód státu, PSČ a město — prodáváte-li zboží do zemí, kde se sazba daně mění v závislosti na konkrétním státu země nebo města, vyplníte i tato pole. Pro Slovensko je vyplňovat nemusíte.

Sazba v % — pro standardní sazbu napište výši standardní sazby DPH v ČR, tedy 20 %. Pro ostatní sazby, které budete používat, vyplníte příslušnou výši sazby. Tedy pro sníženou sazbu to bude 10% a podobně.

Název daně — název daně je DPH.

Priorita a Složení — pro Slovensko nemusíte tato pole vyplňovat.

Doprava – pokud se daň bude uplatňovat i na dopravu, tak zaškrtněte políčko v tomto okně.

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here