Kdo je to Matt Mullenweg

Kto je to Matt MullenwegMatt Mullenweg je známý americký online podnikatel. Je spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Automattic .

Nejznámější je pro jeho spoluúčast na vývoji WordPress CMS.

Matt Mullenweg a první verze WordPress

Narodil se 11. Ledna 1984 v Houstonu. Jako student na univerzitě v Houstonu si všiml, že blogový systém b2/cafelog byl propuštěn pod volně dostupnou licenci GNU General Public License.

Na kódové základně tohoto blogového systému začal vyvíjet nový systém. O něco později se k němu připojil Mike Little. Tito dva vývojáři pak spolu vytvořili první verzi WordPress .

V té době zdražil Movable Type – populární blogový systém, a tak uživatelé začali hledat něco nového. Mnozí z nich vyzkoušeli právě WordPress . Verze WordPress 1.5, která byla vydána v únoru 2005, již měla více než 900 000 stažení.

Matt a Automattic

Matt Mullenweg pracoval od října 2004 ve společnosti CNET. Zde pomáhal provozovat stránky postavené na WordPress . V říjnu 2005 začal pracovat na plný úvazek pro WordPress .

V letošním roce uviděl světlo světa také plugin Akismet a na konci roku 2005 byla založena společnost Automattic. V lednu 2014 se Matt Mullenweg stal generálním ředitelem společnosti Automattic.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here