Návod krok za krokem jak přidat článek ve WordPressu přes administraci. Také si ukážeme jak jej publikovat a vysvětlíme rozdíly mezi kategorií a tagem.
Obsah
Jak přidat článek
Chcete-li na váš web přidat nový článek, přejděte kurzorem v menu WordPress administrace na možnost Články . Objeví se vám možnost Přidat nový . Klepněte na ni. Můžete také přejít kurzorem na volbu Přidat v toolbaru nahoře stránky a vyberte možnost Článek .
Jak publikovat článek
Během tvorby článku máte v pravé horní části obrazovky, ve složce nazvané Publikovat , k dispozici několik funkcí.
Chcete-li si článek uložit a později se k němu vrátit, před odchodem ze stránky klikněte na Uložit koncept . Najdete zde také tlačítko pro náhled a několik dalších možností jak nastavit publikování článku a jeho viditelnost. Pokud je článek hotový a chcete jej zveřejnit, klepněte na tlačítko Publikovat .
Funkce vizuálního a textového editoru, které budete používat při tvorbě článku, popisuji v samostatných příspěvcích Jak pracovat ve WordPressu vizuálním editoru a Jak pracovat ve WordPressu textovém editoru.
Kategorie a tagy
Články můžete seskupovat do kategorií a přiřazovat k nim tagy (značky). Potřebné nástroje naleznete v pravé dolní části obrazovky. Řekneme si, v čem se liší.
Co jsou to tagy
Tagy nebo česky značky / štítky sdružují podobný obsah. Tagy popisují článek. Jsou to klíčová slova, která vystihují informace, které jsou v článku. V jednom článku jich může být několik. Při jejich vytváření myslete na to, že kategorie a značky nemají být stejné.
Co jsou kategorie
Kategorie jsou tematické okruhy nebo sekce na stránce. Pomohou návštěvníkům vaší stránky vyhledat obsah. Kategorie mohou mít vlastní podkategorie.
Rozdíl mezi kategorií a tagem
Abyste lépe pochopili tento rozdíl, představte si vaši stránku jako knihu. Kategorie jsou jako obsah knihy a tagy jako pojmy uvedené v indexu knihy. Pokud máte například stránku o WordPressu jako já, kategorie budou šablony, Pluginy, Návody a tagy budou například názvy pluginů zmiňovaných v článcích – Akismet, Jetpack a podobně.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍