Co je to WordCamp

Čo je to WordCampWordCamp je konference, resp. setkání WordPress komunity. Zaměřuje se na všechno, co souvisí s WordPress .

Pořádá se v mnoha zemích po celém světě. WordCamp se mohou zúčastnit všichni vývojáři i uživatelé WordPress .

Jak je to s financováním WordCamp?

Tato konference je založena na dobrovolnictví . To znamená že organizátoři, moderátoři, spíkři ani ostatní dobrovolníci z toho nemají žádnou finanční odměnu. Proto si ceňme těchto lidí , kteří věnují svůj čas a energii na budování a podporu komunity.

Rozpočet je schvalován a kontrolován Centrálou . Většina zdrojů pochází od sponzorů, menší část z prodeje lístků. Samotný zisk z prodeje lístků by nedokázal pokrýt náklady na prostory, techniku, občerstvení, after-party atp. Proto buďme vděční i sponzorům.

Contributor Day

Součástí WordCamp-u zvykne být takzvaný Contributor Day (Den přispěvatelů). Obvykle bývá den před nebo po samotné konferenci. Během Contributor Day se lze přímo zapojit k tvorbě WordPress , překládání a jiné podpoře lokální komunity.

Na Slovensku se většinou zabýváme českým překladem WordPress a pluginů, setkáním ve vybraných městech a ostatním věcem, které přispívají ke zlepšení a šíření WordPress na Slovenku.

Proč jít na WordCamp?

WordCamp je neformální událost zaměřená na setkání vývojářů a uživatelů WordPress. Pokud se zajímáte o WordPress , je to výborná příležitost jak získat nové poznatky. O nejbližších konferencích ve vašem okolí se dozvíte na nástěnce administrace vaší stránky v okně WordPress události a aktivity nebo na stránce WordCamp Central . Více důvodů proč přijít naleznete v tomto článku .

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here