Co je to slug

Čo je to slugSlug je textová část URL adresy, která označuje článek, stránku, značku nebo kategorii.

Obvykle se tvoří z názvu konkrétního příspěvku, značky nebo kategorie. Zobrazuje se na konci URL.

Jak se tvoří slug

Slug se vygeneruje z nadpisu stránky nebo příspěvku. Používají se v něm jen malá písmena. Jednotlivá slova jsou oddělena znaménkem minus. Vezmeme-li si například název tohoto článku, bude vypadat takto:

co-je-to-slug

Pro SEO optimalizaci stránky je nutné používat přátelské URL adresy. Slugy pro přátelské URL adresy nezobrazují žádná interpunkční znaménka, mezery ani jiné speciální znaky. Přesná struktura URL adresy závisí na nastavení permalinku.

Úprava slugu příspěvku

Pokud je název stránky nebo jiného příspěvku příliš dlouhý, je třeba jej zkrátit. Nebo možná budete chtít použít lépe zvolená klíčová slova. Pro úpravu slugu, přejděte na stránku seznamu článků nebo stránek a klikněte na název konkrétního článku/stránky.

WordPress úprava slugu
Úprava slugu článku

Hned pod názvem příspěvku naleznete jeho permalink. Když kliknete na link Upravit , otevře se vám okno, ve kterém můžete upravovat slug. Nezapomeňte kliknout na tlačítko OK a změny v příspěvku uložit.

Úprava slugu kategorie nebo tagu

Úprava slugu kategorie
Úprava slugu kategorie

Chcete-li upravit slug kategorií nebo značek, přejděte na stránku seznamu kategorií nebo značek. V obou případech provedete úpravu slugu stejným způsobem. My si to vysvětlíme na příkladu úpravy slugu kategorie.

V seznamu kategorií klikněte na název konkrétní kategorie . Na stránce, která se otevře, najděte řádek slug . Proveďte potřebné změny a klepněte na tlačítko Aktualizovat . Můžete jej upravovat také kliknutím na link Rychlá úprava , který se objeví, když přejdete kurzorem po názvu kategorie.

Možné problémy

Chcete-li upravit slugy již publikovaných článků, na které již byly vytvořeny odkazy, je lepší ponechat jej nezměněn. Jinak by se mohlo stát, že odkazy nebudou fungovat. Tento problém můžete vyřešit, pokud se odkazy nacházejí na vaší stránce. V tom případě je bude třeba změnit.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here