Co je pingback

Čo je to pingbackPingback je typ upozornění, které pošle WordPress jiné internetové stránce, pokud na vaší stránce použijete odkaz na její obsah.

Pingbacky a také trackbacky se tedy používají k informování autora stránky nebo článku k tomu, že jste použili odkaz na jeho stránku. Stránce, na kterou odkazujete, se v administraci objeví komentář, ve kterém je administrátor stránky upozorněn na to, že odkazujete na jeho stránku.

Rozdíl pingback vs trackack

Díky pingbackům a trackbackům zjistíte, že někdo odkazuje právě na váš článek nebo stránku. Pingbacky se od tracbacků odlišují způsobem komunikace se serverem. Pingbacky používají při komunikaci se serverem protokol XML-RPC . Kromě toho se Pingbacky zasílají automaticky a fungují pouze mezi WordPress internetovými stránkami.

Pingbacky využijete například v komentářích, které uveřejníte na jiné stránce, ale chcete, aby jej viděli i návštěvníci vaší stránky. Použijete je také v článku, ve kterém odkazujete na externí zdroje.

Pingbacky – nastavení povolení

WordPress povolení pingbacků
Povolení pingbacků

Povolení pro pingbacky nastavíte na stránce nastavení komentářů. Naleznete ji v administraci stránky pod možností Nastavení › Komentáře . Zde si můžete vybrat, zda chcete povolit/zakázat pingbacky v komentářích k vašim článkům.

Více informací naleznete na: codex.wordpress.org .

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here