WordPress widgety: co je to widget a jak jej přidat?

Co je widget? WordPress widgety jsou nezávislé prvky webové stránky. Přidávají funkcionalitu do postranního panelu, patičky nebo jiné části webstránky.

WordPress widgety

Mezi widgety patří například nejnovější komentáře, archiv článků, seznam nejnovějších příspěvků, seznam kategorií, seznam značek, oblak značek, textový widget, obrázek, galerie, vyhledávací formulář, kalendář, navigační menu, HTML kód, RSS a mnoho jiných .

Možnosti jejich přidávání se liší podle konkrétní šablony a pluginů , které používáte. Například v mém blogu jsou použity v postranním panelu:

WordPress widgety ukázka použití
Ukázka použití widgetů
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Kde najít WordPress widgety?

Seznam dostupných widgetů naleznete v menu WordPress administrace pod volbou Vzhled . V levé polovině stránky je jejich seznam a v pravé seznam oblastí vaší šablony, ve kterých je můžete použít.

Kde nastavit widgety ve WordPressu
Kde nastavit widgety ve WordPressu
💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Jak přidat widget ve WordPressu?

WordPress přidání widgetu
Přidání widgetu ve WordPressu

Vybraný widget vložíte do postranního panelu tak, že jej uchytíte myší a přetáhnete na zvolené místo. Na widget také můžete kliknout myší a poté vyberete, kam ho chcete vložit.

Po jeho vytvoření se vám otevře okno s možnostmi jeho nastavení. Nastavení uložíte kliknutím na Uložit . Pokud si přejete widget odstranit, klikněte na Smazat .

Widgety můžete spravovat také s živým náhledem na stránku. Učiníte tak kliknutím na tlačítko Spravovat za pomoci živého náhledu v horní části stránky.

Více informací můžete najít v tomto oficiálním WP návodu .

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here