Jak vložit odkaz ve WordPress

Návod jak jednoduše vložit odkaz ve WordPress editoru. HTML linky propojují jednotlivé stránky webu, ale můžete je použít například i pro zobrazení PDF souborů.

Jak vložit odkaz ve WordPress

Html odkazy v textu na vaší WordPress stránce mohou jejím návštěvníkům pomoci v orientaci na stránce. Linky se také používají, chcete-li dovolit návštěvníkům stáhnout obsah z vaší stránky.

Jak vložit odkaz ve WordPress

Postup vložení html odkazu ve WordPress je jednoduchý. Nejdříve zvýrazněte text, ke kterému chcete odkaz připojit:

WordPress vložení html odkazu

Potom klepněte na tlačítko „Vložit/upravit odkaz“ . Klepnutím se otevře malé okno.

WordPress vložení url

Do okna vložte URL adresu , na kterou má odkaz vést. Můžete také napsat název článku, ke kterému URL adresa patří. Pod oknem se objeví seznam článků. Vyberte ten, na který chcete označený text propojit.

WordPress možnosti nastavení odkazu
Možnosti odkazu

Nyní klikněte na „Možnosti odkazu“. Otevře se tím samostatné okno. Uvidíte zde vloženou URL a text odkazu. K dispozici máte také volbu, zda chcete, aby se článek nebo stránka, na kterou html odkaz vede, zobrazovala v novém okně prohlížeče nebo ne. Nyní klikněte na „Aktualizovat“.

Oprava chybně napsané URL

Pokud jste napsali URL nesprávně, WordPress vás na to upozorní červeným orámováním . Název URL bude také červeným písmem. Chcete-li ji opravit, jednoduše klikněte na tlačítko „Upravit“ a URL znovu vložte.

WordPress oprava URL
Oprava URL

Vkládání html linku na mediální soubory

Některé soubory, jako například PDF soubory nebudete chtít vložit přímo do textu. Můžete je propojit pomocí html odkazu. Nejprve klikněte na tlačítko „Přidat soubor“ ve WordPress vizuálním editoru.

Otevře se okno knihovny médií. Pokud požadovaný soubor v knihovně není, nahrajte jej přetažením přímo z počítače do knihovny médií nebo pomocí volby „Nahrát soubory“.

WordPress vložení mediálního souboru
Vložení mediálního souboru

Nyní upravte „Titulek“ souboru. Titulek bude použit jako text pro html link na WordPress stránce. V nastavení zobrazování přílohy vyberte „Mediální soubor“. Pod ním se automaticky objeví URL adresa souboru. Klikněte na „Vložit do článku“.

Úprava a odstranění html odkazu

Pro úpravu vytvořeného odkazu klikněte na html odkaz a znovu klikněte na tlačítko „Vložit/Upravit odkaz“ . Otevře se stejné okno jako při vkládání odkazu. Proveďte potřebné úpravy a znovu klikněte na „Vytvořit odkaz“.

Pro odstranění html odkazu klikněte na druhé tlačítko „Odstranit odkaz“.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here