WordPress – úprava profilu uživatele

Úprava profilu uživatele ve WordPressu – návod na osobní nastavení, přihlašovací údaje, životopis, profilovou fotku a správu účtu uživatele .

WordPress - úprava profilu uživatele

WordPress – úprava profilu uživatele

Chcete-li upravit svůj profil na WordPress stránce, jednoduše klikněte na své jméno v seznamu uživatelů nebo na volbu Upravit , která se objeví, když přejdete kurzorem po svém jménu. Alternativním přístupem k úpravě profilu je kliknutí na možnost Váš profil . Naleznete ji ve WordPress administraci v části Uživatelé .

Jako administrátor stránky můžete také upravovat profily ostatních uživatelů. Provedené změny uložíte kliknutím na tlačítko Aktualizovat uživatele . Najdete jej, když srolujete vespod stránky úpravy profilu.

WordPress profil
WordPress profil
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Wedos alebo Hostcreators.

Osobní nastavení profilu

Při úpravě profilu si volíte z několika osobních nastavení:

Vizuální editor — když zaškrtnete toto políčko, nebudete při psaní používat vizuální editor. Budete používat jen html editor.
Zvýrazňování syntaxe — zaškrtnutím tohoto políčka zakážete zvýrazňování syntaxe při editování kódu.
Barevné schéma administrátora — můžete si vybrat z několika barevných schémat zobrazování administrace.
Klávesové zkratky — označením tohoto políčka umožníte používání klávesových zkratek při moderování komentářů. Klávesové zkratky umožňují provádět akce, ke kterým byste za normálních okolností potřebovali myš.
Panel nástrojů — Umožňuje zobrazit nebo skrýt panel nástrojů při prohlížení stránky.

Uživatelské jméno

Pole v části Jméno slouží k úpravě role a jména uživatele. Naleznete zde možnost nastavení role uživatele, políčko pro jméno, příjmení a přezdívku, jakož i přezdívku, která se zobrazuje návštěvníkům.

Pro bezpečnost stránky by měla být přezdívka, která se zobrazuje návštěvníkům stránky odlišná od uživatelského jména. Jediné pole, které nemůžete změnit, je Uživatelské jméno . To se po vytvoření profilu již nedá změnit.

WordPress uživatelské jméno
Nastavení – uživatelské jméno
💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Kontaktní informace

E-mail – každý uživatel musí již při vytvoření profilu uvést svou e-mailovou adresu. Tato slouží k tomu, abyste byli informováni o komentářích nebo nových příspěvcích na stránce a také pro jiné administrativní účely. Adresu mohou vidět jen jiní uživatelé webu. Před návštěvníky zůstane ukryta.
Adresa webu — můžete zde vložit URL vašeho webu.

O uživateli

Životopis (BIO autora) — toto pole není povinné. Pokud jej vyplníte, objeví se (pokud to šablona podporuje ), když přidáte na stránku nový příspěvek.
Profilová fotka — sem vložíte váš Gravatar. Gravatar vytvoříte na stránce gravatar.com . Přidáte-li jej do vašeho profilu, bude se automaticky zobrazovat u vašich příspěvků a komentářů.

Správa účtu

WordPress profil správa účtu
Správa účtu

V části Správa účtu si můžete vygenerovat, případně upravit nové heslo . Pro bezpečnost stránky vytvářejte silná hesla.

Všechny změny v profilu uložíte kliknutím na Aktualizovat uživatele .

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here